Leader Fox Park City elektrokolo – recenze

Cenově dostupné elektrické kolo s praktickým dojezdem 80 až 115 km a 28palcovými koly. Městské kolo je vybaveno elektromotorem Bafang s maximálním výkonem 350 W. Svou konstrukcí je vhodné pro ženy i muže. Maximální nosnost hliníkového rámu je 120 kg. Pohodlnost jízdy zvyšuje také odpružená přední vidlice. Inovativním prvkem je přehledný černobílý LCD displej, který funguje jako palubní počítač. Elektrokolo umožňuje také volbu několika přednastavených režimů. Kolo je dodáváno s předním i zadním LED osvětlením a blatníky.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 03.04.2024
Obsah článku:

Leader Fox Park City

Unisex elektrokolo s nosností 120 kg a dojezdem až 100 km, Li-Ion baterie s kapacitou 468 Wh, 250W motor, bohaté příslušenství.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Z hlediska ceny jde o jedno z nejdostupnějších elektrokol, a to i v poměru k výkonu. Leader Fox Park City je městské kolo s nosností 120 kg a průměrem kol 28 palců. Komfortnost jízdy je vyšší i díky odpružené přední vidlici. Součástí dodávky je přední a zadní LED osvětlení, které plní praktický i bezpečnostní účel. Kolo je vhodné pro muže i ženy.

Dobrý dojezd i výkon

Elektrické kolo disponuje akumulátorem LG s kapacitou 467 Wh – 13 Ah (36 V), který je umístěn na zadním nosiči kola. Elektromotor značky Bafang disponuje jmenovitým výkonem 250 W. Maximální výkon činí až 350 W. V praxi se dojezd elektrokola liší podle hmotnosti jezdce či typu terénu. Maximální dojezd je 115 až 120 km, v praxi se dostanete na úroveň 80 až 100 km, což je v poměru k ceně a výkonu opravdu perfektní parametr. Elektromotor disponuje plynulým tahem a z hlediska otáček dosahuje max. 45 Nm. Motor je tichý a je umístěný v zadním náboji kola. Za výhodu považujeme fakt, že je elektromotor vybaven volnoběžkou, takže neklade žádný odpor, a proto – pokud asistenci elektromotoru využívat nepotřebujete – můžete pohodlně jezdit na kole.

Leader Fox Park City recenze

Baterii můžete dobíjet přímo na kole. Součástí dodaného příslušenství je rychlonabíječka s nabíjecím proudem 3 A. Výdrž baterie je odhadována na 800 až 1 200 nabíjecích cyklů (plných). Z nuly na plný stav se baterie nabíjí přibližně šest hodin, na 80 % kapacity je to o dvě až tři hodiny méně. Kolo je dodáváno s blatníky či předním a zadním LED osvětlením. Hmotnost celého kola i s baterií je 24 kg. Maximální nosnost je 120 kg.

Solidní zpracování, ale...

Rám kola je z hliníku, i proto není hmotnost kola tak vysoká. Z hliníku je také představec a náboje kola, které disponují praktickým rychloupínáním. Použity jsou standardní pláště na jízdu ve městě o průměru 28 palců. Co se týče dalších mechanických dílů, použity jsou díly Shimano série Tourney – přehazovačka i řazení. Hliníkový je také převodník se třemi ozubenými kolečky značky Prowheel. Zadní pastorek má sedm rychlostí. Celkově je tak k dispozici 21 převodů. Přestože série Tourney nepatří k těm nejlepším a nevyrovná se sérii Acera nebo Altus, v dané cenové kategorii jde o standardně používané díly.

Velice oceňujeme i LCD displej, který se nachází na řídítkách. Umožňuje volbu režimu pohonu (Off, Eco, Tour, Sport, Turbo). Při prudkém stoupání výrobce doporučuje používat režim Walk, který omezí rychlost na 6 km/h, aby nedošlo k jeho přetížení. Displej zobrazuje aktuální rychlost, ujeté kilometry, stav baterie nebo čas. Ovládání displeje je jednoduché, a to za pomoci klikacího mechanismu, který se rovněž nachází na řídítkách. Menším zklamáním jsou jen klasické V-brake – ráfkové brzdy Tektro. Kotoučové brzdy by rozhodně byly lepším a praktičtějším řešením. Sedlovka má průměr 30,9 mm a je dlouhá 300 mm. Za účelem komfortní jízdy je použito pružinové sedlo Selle Royal Wave.

Zkušenosti s Leader Fox Park City

Elektrokolo určitě nezklame, pokud se denně přesouváte po městě a hledáte alternativu chůze, auta či městské hromadné dopravy, elektrické kolo Leader Fox Park City je skvělá volba. Vynikající dojezd 100 až 120 km je skvělým parametrem. Velmi dobře uživatelé hodnotí komfortnost jízdy. Obrovskou výhodou oproti jiným městským kolům je odpružená přední vidlice se zdvihem 45 mm. Elektromotoru Bafang, umístěnému v zadním náboji kola, výkon nechybí. Motor má dostatek otáček. Ekonomika jízdy je navíc regulovatelná až 5–6 režimy, které můžete nastavovat na praktickém černobílém LCD displeji. Ten zobrazuje stav baterie, rychlost a jiné parametry. Jedná se tak o malý palubní počítač.

Recenze a zkušenosti s elektrokolem Leader Fox Park City
Zdroj: Heureka.cz

Spotřebitelé uvádějí, že kolo má velmi dobré jízdní vlastnosti, snadno se ovládá a nevýhodou není ani jeho hmotnost, 24 kg spolu s baterií není žádná tragédie. Kritiku vyjadřujeme směrem k méně účinným ráfkovým brzdám. Kolo však není určené k agresivnější jízdě, proto svůj účel splní. Elektromotor disponuje senzorem šlapání a vybaven je také volnoběžkou, takže jeho tah nemusíte vůbec využívat. Motor můžete aktivovat, až když budete potřebovat pomoc, jelikož neklade odpor, šlapání vám nijak neztěžuje. Elektrokolo je dodáváno s LED osvětlením vpředu i vzadu, blatníky i komfortním pružinovým sedlem. Toto kolo k jízdě ve městě určitě doporučujeme a za dané peníze jde o skvělou koupi.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Skvělý dojezd
Výkon elektrokola
Kvalitní zpracování (díly)

Negatíva

Pouze ráfkové brzdy

Typ: městské ● Nosnost: 120 kg ● Maximální dojezd: 60–100 km ● Baterie: vyjímatelná / Panasonic Li-ion ● Kapacita baterie: 36 V / 468 Wh / 13 Ah ● Elektromotor: Bafang / 250 W ● Max. otáčky motoru: 45 Nm ● Umístění motoru: středové ● Maximální výkon: 350 W ● Průměr kol: 28″ ● Pláště: CST, 42.622 ● Brzdy: Tektro V-brake / ráfkové

Fotogaléria


Prečítajte si

Hodnocení:
(82.8%)