Fujifilm Instax Square SQ20 instantní fotoaparát – recenze

Instantní fotoaparát Fujifilm Instax Square SQ20 je model, který ocení i náročnější nadšenci fotografování. Kromě fotek s ním zhotovíte také krátká videa. Disponuje zajímavými funkcemi k úpravě fotografií, nachází se na něm blesk i displej a s objektivem můžete záběr výjimečně přibližovat.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 14.11.2022
Obsah článku:

Fujifilm Instax Square SQ20

Instantní fotoaparát, rozměry výtisku 86 × 72 mm, integrovaný blesk, podpora bluetooth, doba tisku cca 90 s, LCD displej, napájení 4× AA baterie, hmotnost 612 g.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Fujifilm Instax Square SQ20 je určený k fotografování i natáčení krátkých, max. 15s videí bez zvuku. V menu navíc naleznete možnost tisku vybraných záběrů z videa. Kvalita fotografií je až překvapivě dobrá, a to včetně těch, které pořídíte za slabého světla, jelikož má objektiv clonu F2.4. Součástí fotoaparátu je integrovaný blesk s nadstandardním dosahem do 8 m.

Možnosti úpravy fotografií

Tento model nás zaujal širokými možnostmi úpravy fotografií. K dispozici máte např. funkci Time Shift Collage ke tvorbě koláže ze čtyř fotografií nafocených za sebou či split koláž, která pořídí snímek až z devíti záběrů. Kromě toho si můžete vybrat až ze 22 různých efektů. Další výjimečnou vlastností tohoto modelu je možnost až čtyřnásobného přiblížení pomocí pootočení objektivu. Ostření, uzávěrka a clona jsou standardně automatické.

Fujifilm Instax Square SQ20 recenze

Tak akorát do ruky

Designu a provedení nemáme co vytknout. Foťák působí elegantně, robustně, zároveň je vcelku kompaktní a má přijatelnou hmotnost, která činí 440 g. Plusem jsou dvě tlačítka spouště na obou stranách zařízení, proto je ideální volbou pro leváky i praváky.

Instax Square SQ20 je vybaven Li-Ion baterií, kterou nabijete za dvě až tři hodiny. Její výdrž je dostačující k pořízení cca 100 snímků. Kromě integrované paměti, do které se „vejde“ přibližně 50 záběrů, můžete použít i paměťovou microSD nebo microSDHC kartu o velikosti 1 GB, která „pojme“ až 1 000 fotografií.

Tisk je bezproblémový a přiměřeně kvalitní. Celkové rozměry výtisku jsou 86 × 72 mm. Samotný obrázek má 62 × 62 mm, což je trošku víc než v případě minimodelů. Doba tisku je standardní, pohybuje se kolem 90 s. Instantní fotoaparát Square SQ20 podporuje bluetooth. Stejně jako v případě modelů Fujifilm Instax LiPlay a Fujifilm Instax Mini EVO ho tedy můžete propojit s telefonem a využít k tisku fotografií, které jste jím pořídili.

Zkušenosti s Fujifilm Instax Square SQ20

K pozitivním parametrům patří možnost tisku fotek z telefonu a natáčení videa, náhled před tiskem, integrovaný dobíjecí akumulátor, dobrá kvalita snímků a výkonný blesk. Negativní recenze souvisí zejména s vysokou pořizovací cenou originálního fotopapíru.

Recenze a zkušenosti s instantním fotoaparátem Fujifilm Instax Square SQ20
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s instantním fotoaparátem Fujifilm Instax Square SQ20 na Mall
Zdroj: Mall.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

K fotografování i natáčení videa
Široká nabídka funkcí a režimů
Podpora bluetooth

Negatíva

Vyšší, i když přiměřená pořizovací cena
Vyšší cena originálního fotopapíru

Rozlišení = 1 920 × 1 920 px ● Snímač =1/5inch, CMOS ● Uzávěrka = 1/7 500 – 1/2 s ● Clona = F2.4 ● ISO = 1 600 ● Ohnisková vzdálenost = 33,4 mm ● Typ/velikost/rozlišení displeje = LCD TFT / 2,7″ / 230 000 bodů ● Paměť = interní + microSD / microSDHC paměťová karta ● Kapacita interní paměti = 50 záběrů ● Napájení = Li-Ion baterie, rozměry výtisku/snímku = 86 × 72 mm / 62 × 62 mm ● Doba tisku snímku = cca 90 s ● Rozměry fotoaparátu = 119 × 50 × 127 mm ● Hmotnost = 440 g ● Parametry videa = 800 × 800 × 15 fps, H.264

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(81%)