Makita VC4210M průmyslový vysavač – recenze

Za vyšší pořizovací cenu můžete mít také model Makita VC4210M. Jedná se o profesionální přístroj, který si poradí se suchými i mokrými nečistotami. Je stvořený pro úklid dílen, servisů či pracovních hal. Makita VC4210M je levnější alternativou profesionálního modelu Festool CTL 26 E AC 574945.

Publikované: 16.06.2023
Aktualizované: 24.10.2023
Obsah článku:

Makita VC4210M

Průmyslový vysavač pro mokro-suché vysávání, příkon 2 400 W, průtok vzduchu 4,5 m3/min, 42litrová sběrná nádoba.

Prohlédnout nejlepší nabídku

S příkonem 2 400 W a s objemem nádoby na nečistoty až 42 litrů potěší i nejnáročnější zákazníky. Jednoduše dokáže vysát křemenný prach, barvu, omítku, piliny, ale i rozlité tekutiny. Po dosažení maximální kapacity kapaliny se motor automaticky vypne. Značka Makita je již dlouhá léta věrná svému charakteristickému barevnému vzhledu. Už na první pohled poznáte, že se jedná o vysavač značky Makita. Pevná konstrukce vysavače o hmotnosti kolem 16 kg je postavena na čtyřech kolečkách. Ty usnadní manipulaci s vysavačem. Velká kola s kovovou vidlicí a zadní kola z ocelové nápravy zvládnou drsné zacházení na stavbě. Kromě toho vyzdvihujeme 7,5metrovou délku kabelu.

Makita VC4210M recenze

Automatické čištění filtru

Zdlouhavé čištění filtru je již minulostí. Nahradí jej funkce automatického čištění. Každá polovina filtru je vyfukována zvlášť, proto se dokáže čistit, aniž by byl výkon přerušen. Dokud se jedna polovina čistí, druhá pokračuje v sání. Rychlost proudění vzduchu je regulována v závislosti na průměru hadice. Je také vybaven velkou nosnou plochou na nářadí a robustní rukojetí pro snadný transport.

Varianta Makita VC4210L

Průmyslový vysavač Makita VC4210M je určen pro prach třídy M. Tímto pojmem jsou označovány středně nebezpečné nečistoty, jako například beton, dřevo, cement... Prach třídy M má hodnotu koncentrace vyšší než 0,1 mg/m3. Makita má ve svém portfoliu i totožný model Makita VC4210L, vhodný pro prach třídy L. Jedná se o mírně nebezpečný prach o koncentraci více než 1 mg/m3. Co se týče provedení, modely jsou si velmi podobné. Nabízejí stejný výkon, velikost nádoby i nabízené funkce.

Priemyselný vysávač Makita VC4210M

Zkušenosti s Makita VC4210M

Budete-li se rozhodovat mezi modely průmyslových vysavačů značky Makita, zvažte, kde a na jaké nečistoty budete přístroj používat. Podle toho si potom zvolte model Makita VC4210M nebo Makita VC4210L. Oba modely jsou mezi spotřebiteli velmi oblíbené. Svědčí o tom řada pozitivních recenzí. Zákazníkům se líbí síla vysávání, robustní provedení, kvalitní příslušenství i automatické čištění filtru. Jako výhodu přidáváme nízkou hlučnost v porovnání s jinými modely. Jediné, co bychom mohli těmto vysavačům vytknout, je vyšší cena.

Recenze a zkušenosti s průmyslovým vysavačem Makita VC4210M
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Robustní provedení
Vysoký výkon
Automatický oklep filtru

Negatíva

Velikost a váha
Vyšší cena

Vysávání: suché / mokré ● Příkon: 2 400 W ● Průtok vzduchu: 4,5 m3/min. ● Objem sběrné nádoby: 42 l ● Délka kabelu: 7,5 m ● Hlučnost: 60 dB(A) ● Hmotnost: 16 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)