Makita DVC750LZX1 průmyslový vysavač – recenze

Vysokou výkonnost nabízí průmyslový vysavač Makita. Jedná se o specifický model, který namísto síťového napájení využívá baterii. V tomto případě je výhodou, že vás nebude při práci omezovat kabel a můžete si vysavač vzít kamkoli. Plusem je i nízká hmotnost, jen 4,6 kg. Menší rozměry vysavače se odrazily na objemu sběrné nádoby, která má kapacitu 7,5 l. Samozřejmostí je Hepa filtr, který se postará o hygienickou čistotu při úklidu.

Publikované: 16.06.2023
Aktualizované: 24.10.2023
Obsah článku:

Makita DVC750LZX1

Průmyslový vysavač pro mokro-suché vysávání, 18V akumulátor, 70minutový chod, průtok vzduchu 108 m3/h, 7,5litrová sběrná nádoba.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Potřebujete výkonný průmyslový vysavač, který si můžete s sebou vzít ať už na pracoviště, stavbu nebo prostě kamkoli chcete? Ideální volbou bude průmyslový vysavač Makita DVC 750 LZX1. Jelikož se jedná o akumulátorový průmyslový vysavač, jeho přední výhodou je nízká hmotnost a jednoduchá přenosnost. Přístroje, které mají síťové napájení, jsou omezeny délkou kabelu. V tomto případě vás sice kabel omezovat nebude, ale na druhé straně vás bude limitovat výdrž baterie.

2 stupně výkonu

Ve srovnání s klasickými vysavači do elektrické sítě má tento aku model nižší sací sílu. S bezuhlíkovým motorem může jeho sací síla dosahovat maximálně 50 W. Na výběr budete mít 2 stupně výkonu, takže si můžete vybrat ten, který vám bude více vyhovovat. Maximální průtok vzduchu činí 108 m3 za hodinu. Využít jej můžete k vysávání suchých i mokrých nečistot.

Makita DVC750LZX1 recenze

Výdrž akumulátoru

Zařízení vám dokáže fungovat cca 70 minut. Škoda, že baterie není součástí balení. V případě, že se nechcete omezovat časem výdrže baterie, sáhněte po síťovém napájení. Od společnosti Makita doporučujeme také model Makita VC4210M. Slabší stránkou je i sběrná nádoba, která má kapacitu pouhých 7,5 litru.

Funkce ofukování

K dispozici máte funkci odfukování, která se vám bude hodit v případě, že se nebudete moci dostat k nečistotám. Model je vybaven HEPA filtrem, který účinně zachycuje menší nečistoty. Systém čištění filtru je navržen tak, aby udržoval optimální účinnost sání a delší životnost filtru.

Průmyslový vysavač Makita DVC750LZX1

Zkušenosti s Makita DVC750LZX1

Pokud hledáte průmyslový vysavač s vysokým výkonem na stavbu či do výrobních hal, pravděpodobně vám model Makita DVC750LZX1 nebude dostačovat. Svým provedením je však ideální volbou pro domácí kutily. Je lehký, praktický, dostatečně výkonný a zejména snadno přenosný. Ztotožňují se s námi i samotní spotřebitelé. Jako nevýhodu vnímají slabší výkon a málo koncovek pro vysávání. Také je třeba zmínit to, že používání vysavače je omezeno kapacitou baterie.

Recenze a zkušenosti s průmyslovým vysavačem Makita DVC750LZX1
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Malý a lehký
HEPA filtr
Jednoduchý na údržbu

Negatíva

Slabší výkon
Výdrž baterie
Akumulátor s nabíječkou nejsou součástí balení

Vysávání: suché / mokré ● Typ napájení: akumulátor 18 V ● Doba chodu: 70 minut ● Průtok vzduchu: 108 m3/h ● Objem sběrné nádoby: 7,5 l ● Hlučnost: 76 dB(A) ● Hmotnost: 4,3 kg


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.4%)