ScoutGuard MG984G-36M fotopast – recenze

Profesionální fotopast od renomovaného výrobce je vhodná ke sledování zvěře v lese nebo monitorování objektu za účelem ochrany před zloději. Disponuje kvalitním obrazovým snímačem s rozlišením 12 Mpx. Integrován je GSM modul a ovládat ji můžete přes SMS zprávy.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 14.11.2022
Obsah článku:

ScoutGuard MG984G-36M

Rozlišení kvality fotografie 30 Mpx, dosah PIR senzoru 25–30 m, IR přísvit 940 nm, microSD do 32 GB, přibližná výdrž 3 až 6 měsíců, odolnost IP66.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Náš výběr se na tento model zaměřil díky výkonnému obrazovému snímači. Pořízené záběry disponují kvalitou jako z profi fotoaparátu. Rozlišení fotografií je až 30 Mpx. Obrazový snímač s 12 Mpx a kvalitní objektiv spolupracují spolu s pohybovým PIR senzorem, který detekuje pohyb na vzdálenost 25 až 30 metrů. V tomto směru určitě nepřekvapí neviditelný noční IR přísvit se 44 diodami, které dokážou mít reálný dosvit 15 až 20 metrů. A to v kvalitě, na jejímž základě dokážete rozpoznat tvář.

Funkce přehrávání zvuku

Kromě fotografií můžete pořizovat také videa, jejichž délku můžete po detekci pohybu nastavovat. Nastavit můžete pochopitelně také kvalitu fotografií. Nechybí možnost časosběru. Podstatné je, že zařízení disponuje GSM modulem a podporuje 4G LTE síť. Můžete tak na dálku dostávat upozornění. Nastavit si můžete formu upozornění při detekci pohybu. Buď dostanete snímek přímo do MMS, nebo na e-mail. Myslivce určitě potěší funkce přehrávání zvuku – ve formátu WAV můžete využít zvukovou reprodukci k vábení zvěře. Fotopast umožňuje nastavit časovač přesně podle dní, během kterých se má v týdnu zapínat. Fotopast data ukládá také přímo na microSD kartu, která je součástí balení a jejíž kapacita je 32 GB.

ScoutGuard MG984G-36M recenze

Ovládání přes SMS

Vybrat si můžete také to, jak budete zařízení ovládat. Základní konfiguraci můžete provést na zařízení. Umožňuje vám to integrovaný LCD displej a samotná ovládací tlačítka, která jsou ukryta uvnitř boxu. Nastavovat můžete všechny hodnoty uvedené výše (sériové snímání, časosběr, citlivost senzorů, noční režim atd.). Součástí přibaleného návodu v češtině je také manuál k nastavení fotopasti prostřednictvím speciálního programu pomocí souboru BMC Config. Dalším způsobem je dálková zpráva přes SMS. Základními pokyny můžete provádět základní nastavení.

Napájení je řešeno pomocí klasických AA baterií (osm kusů). Výrobce je dodává spolu se zařízením. Rovněž je dodáván popruh k upevnění a USB kabel za účelem čtení dat nebo nastavení zařízení prostřednictvím počítače. K zesilování signálu můžete také instalovat anténu. Zařízení vydrží v pohotovosti zhruba tři až šest měsíců.

Zkušenosti se ScoutGuard MG984G-36M

ScoutGuard MG984G-36M podobně jako fotopast UOVision Glory LTE patří k profesionálním modelům, které splní nároky náročnějších klientů. Spotřebitelé po nich sáhnou, chtějí-li monitorovaný prostor prvotřídně zajistit nebo detailně monitorovat (les). Tento model zaujme ultimátní kvalitou záběrů, a to jak fotografií, tak i videí. Obrovským plusem je pro zákazníky GSM modul a podpora LTE sítě. Díky tomu máte okamžitě k dispozici informaci o tom, jaký záběr fotopast zachytila. Můžete tak okamžitě reagovat. Obrazový snímač dokáže snímat na velkou vzdálenost. To je také zásluhou citlivého pohybového senzoru, který detekuje pohyb na 25 až 30 metrů. Infračervený přísvit je neviditelný a není rušivý.

Recenze a zkušenosti s fotopastí ScoutGuard MG984G-36M
Zdroj: Alza.sk

Nejlevnější fotopasti ani náhodou nedokážou nabídnout takový komfort, proto je vyšší cena přirozená. Ovládání fotopasti prostřednictvím SMS a zasílání MMS či mailů přímo na mobil je však bonusem, který levné alternativy nenabídnou. Přístroj je dodáván spolu s bateriemi a paměťovou microSD kartou s kapacitou 32 GB. Zákazníci jistě ocení i velkou LCD obrazovku, na které si můžete záběry prohlédnout nebo provádět potřebná nastavení.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoká kvalita snímků (noc/den)
GSM modul – 4G LTE
Dodávána s bateriemi a microSD kartou

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Rozlišení kvality fotografie: 30 Mpx ● Rozlišení snímače: 12 Mpx / CMOS ● Dosah PIR senzoru: 25–30 m ● Noční vidění: IR přísvit / 940 nm ● Paměť: microSD do 32 GB ● GSM modul: ano / 4G LTE ● WiFi: ne ● Bluetooth: ne ● Napájení: AA baterie – 8 ks ● Přibližná výdrž: 3 až 6 měsíců ● Hmotnost: 260 g ● Rozměry (Š × V × H): 14,3 cm × 9,5 cm × 7,9 cm ● Odolnost: IP66

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(81.6%)