Makita DCW180Z autolednice – recenze

Makita v tomto segmentu rozhodně nepatří k tradičním výrobcům, nicméně už podle designu lze soudit, že tento typ autolednice najde uplatnění i na stavbách. Potěší odolnou konstrukcí, praktickou sklopnou rukojetí a pojezdovými kolečky. Autolednice může být vybavena i dvěma akumulátory, takže je možný i bezdrátový provoz.

Publikované: 07.02.2022
Aktualizované: 26.05.2022
Obsah článku:

Makita DCW180Z

Kompresorová autolednice o objemu 20 l, chladicí výkon −18 až 10 °C, napájení z autozásuvky, elektrické sítě, prostřednictvím USB nebo Li-Ion akumulátoru.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Multifunkční kompresorová lednice do auta Makita je opravdu unikátním kouskem a designem se od konkurence jednoznačně liší. Zároveň se však odliší i svými parametry. Je vybavena LED displejem a termostatem, který umožňuje nastavit až 5 úrovní chlazení, a sice −18 °C, −10 °C, 0 °C, 5 °C nebo 10 °C. Chladicí výkon je více než dostačující a nástup rychlý. S funkcí ohřevu zase můžete udržet v teple jakékoli potraviny, a to až při teplotě 55 nebo 60 °C. Velmi pozitivně nás překvapila možnost napájet autolednici dvěma Li-Ion akumulátory, které však nejsou součástí balení a je nutné je dokoupit jako příslušenství, což považujeme za výrazné minus. AC adaptér na 230 V i DC adaptéry na 12 V a 24 V jsou součástí balení.

Odolná konstrukce s USB

Makita určitě nezklame odolností konstrukce. Velmi nápaditým řešením jsou kolečka a výklopná rukojeť, pomocí které můžete lednici přemisťovat, díky čemuž je manipulace mnohem snazší. Absolutní vychytávkou je i praktický otvírák na láhve, který je zabudovaný v těle autolednice. Velkým plusem, který zmiňujeme i výše, je přehledný LED displej. USB konektor využijete pouze v případě, že máte zakoupené akumulátory, následně můžete dobíjet i telefony. Při provozní teplotě 5 °C autolednice vydrží s oběma akumulátory v provozu až 17 hodin.

Makita DCW180Z recenze

Zkušenosti s Makita DCW180Z

Makita je na první pohled velmi lákavou nabídkou. Zaujme designem, a dokonce i mnohými vlastnostmi. Nevídanou věcí je integrovaný otvírák na láhve nebo pojezdová kolečka. Regulovaný chladicí výkon je skvělá věc a samotný výkon chlazení až mrazení je na vysoké úrovniVzhledem k ceně je pořádným zklamáním fakt, že autolednice není dodávána s akumulátory ani nabíječkou. Objem 20 litrů rovněž v poměru k ceně nepatří k nejlepším. Pokud hledáte výkonnou a objemnou autolednici, určitě sáhněte po modelu Mobicool MCF40. Kvalita materiálů je skvělá, tloušťka izolovaných stěn činí až 33 mm. Spotřebitele sice zklame absence baterií, autolednici však stále můžete napájet pomocí autozapalovače či přímo ze sítě.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Zabudovaný otvírák na láhve
LED displej
Vysoký chladicí výkon

Negatíva

Vyšší cena
Malý objem
Dodává se bez baterií a nabíječky

Typ: kompresorová autolednice ● Objem: 20 l ● Chladicí výkon: −18 až 10 °C ● Napájení: autozásuvka 12 V / elektrická síť 230 V / USB / Li-Ion akumulátor ● Rozměry: 34 × 62 × 32 cm (V × Š × H)

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)