Guzzanti GZ 24A autolednice – recenze

Praktická a přenosná autolednice Guzzanti o objemu 24 litrů je ideální pro rodinné výlety. Zchladit dokáže obsah o 10 až 15 °C oproti okolní teplotě. Kromě režimu chlazení lze aktivovat i režim ohřevu. Lednice do auta je tichá a má kompaktní rozměry. Napájení je možné ze zásuvky autozapalovače a k dispozici je také konektor pro síťové připojení. Tepelná izolace je oproti konkurenci slabší.

Publikované: 14.11.2022
Aktualizované: 08.12.2022
Obsah článku:

Guzzanti GZ 24A

Termoelektrická lednice o objemu 24 l, chladící výkon 10–15 °C, napájení z autozásuvky i elektrické sítě.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Praktická přenosná autolednice s objemem nádoby 24 litrů. Box nemá členitý prostor a lze tak do chladničky uložit láhve, plechovky nebo další potřebné suroviny. Výhodou je režim ohřevu, díky kterému můžete suroviny udržet v teple. Potěší také velmi tichý elektromotor s ventilátorem.

Chlazení i ohřev

Praktická lednice do auta na první pohled připomíná jednoduchý chladící box. Ve skutečnosti termoelektrická lednice poskytuje prostor pro skladování nápojů a potravin v chladném prostředí. Zákazníci upozorňují na některé chybné informace ohledně chladicího výkonu. Zchlazení o 20 °C oproti okolní teplotě není v tomto případě reálné. Ve skutečnosti je zchlazení možné o 10 až 15 °C. Nástup chladu je pomalejší a je vhodné, pokud lednici spustíte a dáte vychladit a teprve následně vložíte nápoje a suroviny. Celkový výkon chlazení zákazníci hodnotí jako nedostatečný, hlavně během horkých dnů.

Guzzanti GZ 24A recenze

Vítanou funkcí je ohřívání, a to až do teploty 55 °C. Skladovat tak můžete v „lednici“ i teplé pokrmy, které chcete udržet čerstvé. O režimu chlazení či ohřevu vás informuje světelná LED kontrolka. Pokud chladí, svítí zeleně, pokud hřeje, svítí červeně. Objem chladničky 24 litrů je průměrný a pro rodinné jednodenní výlety zaručeně postačí.

Tichý chod a horší izolace

Potěší praktický ukládací prostor na napájecí kabel do autozapalovače. Hmotnost spotřebiče je 5,1 kg. Box je široký jen 37,5 cm a na výšku má 43,2 cm. Konstrukce Guzzanti nepůsobí nekvalitně, ale izolace je slabší. Dokazuje to i schopnost udržet chlad či teplo po vypnutí ze zásuvky. Za chodu však zákazníci vnímají velmi tichý chod bezkontaktního motoru. Příkon chladničky dosahuje 53 W. Napájení je možné přes autozapalovač nebo díky adaptéru i z elektrické sítě.

Zkušenosti s Guzzanti GZ 24A

Mezi recenzemi panuje celková spokojenost s tímto produktem. Guzzanti GZ 24A představuje typickou termoelektrickou lednici vhodnou pro běžné výlety. Objem 24 litrů je v tomto směru dostatečný, ale některé 1,5litrové láhve je třeba ukládat šikmo. Nástup chlazení je pomalejší. Na danou kategorii jsou chladící výkon a účinnost chlazení jen velmi průměrné a během horkých dnů může být zchlazení o 10 °C oproti okolní teplotě málo. Velkým plusem je v autě opravdu tichý chod. Další pozitivní vlastností je přijatelná cena autolednice.

Recenze a zkušenosti s autoledničkou Guzzanti GZ 24A
Zdroj: Heureka.cz

Zařízení lze používat i s funkcí ohřevu až do teploty 55 °C. Menší nevýhodou je podle zákazníků slabší izolace a tím pádem po vypnutí horší tepelná stabilita. Oproti některým modelům však dutina není prázdná a použita je alespoň nějaká izolace. Chladnička má vlastní automatickou regulaci teploty, ale vzhledem k celkovému zpracování boxu je přímo úměrné ceně. Potěší odkládací prostor pro 2 metry dlouhý napájecí kabel do 12V zásuvky.

Recenze a zkušenosti s autoledničkou Guzzanti GZ 24A
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s autolednicí Guzzanti GZ 24A
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Chladí i zahřívá
Tichý chod
Poměr ceny a výkonu

Negatíva

Pomalejší nástup chlazení
Slabší izolace
Nepraktické horní víko

Typ: termoelektrická autolednice ● Objem: 24 l ● Chladící výkon: 10–15 °C ● Funkce ohřevu: ano ● Napájení: autozásuvka 12 V/elektrická síť 220-240 V ● Rozměry: 43,2 x 37,5 x 27,5 cm (VxŠxH) ● Hmotnost: 5,1 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(83.2%)