Apple Watch Ultra smart hodinky – recenze

Odolné hodinky Apple Watch Ultra potěší všechny, kdo se pohybují v náročných klimatických podmínkách. Nepřekážejí jim vysoké ani nízké teploty, odolají dešti, prachu i písku a svojí odolností splňují vojenské standardy. Hodinky mají přesné GPS a zvládají monitorovat všechny potřebné parametry, například frekvenci tepu, teplotu, spánek, okysličení krve apod. Díky třem zabudovaným mikrofonům a dvěma reproduktorům jsou hovory přímo ze zápěstí pohodlné a dobře slyšitelné i ve špatných povětrnostních podmínkách. Minusem je vysoká pořizovací cena a slabší výdrž baterie oproti konkurenci.

Publikované: 13.12.2022
Aktualizované: 19.10.2023
Obsah článku:

Apple Watch Ultra

Vodotěsné smart hodinky, dotykový OLED displej, velikost 2“, hmotnost 61,3 g, max. výdrž 36 hodin, podpora NFC, 32GB úložiště.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Apple vsadil na odolnost a vytvořil inteligentní hodinky Apple Watch Ultra, které dokážou odolávat i extrémním podmínkám. Oproti běžným modelům této značky se výdrž baterie zlepšila o několik hodin. Běžné modely vydrží cca 18 hodin, u těchto hodinek se výdrž dokáže vyšplhat na 36 hodin. V úsporném režimu je to ještě víc. Potěšilo nás, že pouzdro hodinek je vyrobeno z titanu a sklíčko displeje je safírové. Hodinky jsou díky tomu odolné a splňují také vojenské standardy odolnosti MIL-STD 810H. Nevadí jim nízké ani vysoké teploty, teplotní šoky, déšť, vlhkost, prach, písek, nízký tlak či vibrace.

Displej je dvakrát jasnější než u předchozího modelu Apple Watch Series 8. Je velmi dobře čitelný i na přímém slunci. Oceňujeme přesné dvoufrekvenční GPS včetně výpočtů vzdálenosti, tempa a trasy a to i v náročných podmínkách. Tělo je opravdu odolné a zvládá extrémní teploty i převýšení. Velké plus si zaslouží ciferník s vestavěným kompasem a nočním režimem, hodinky tak lze intuitivně ovládat i v noci. Během používání lze v kompasu označovat body cesty a poté se díky funkci návrat snadno vrátit zpět na původní trasu. Výrobce do nich zabudoval i praktickou sirénu, která spustí 86-ti decibelový zvuk, ten dokáže upozornit na vzdálenost až 180 metrů.

Apple Watch Ultra recenze

Vodotěsnost je do 100 metrů a nechybí certifikát pro rekreační přístrojové potápění do 40 metrů. Zabudovaný hloubkoměr poskytuje přehled o důležitých ukazatelích. Pomocí aplikace Oceanic+ si umíte plnohodnotně nahradit potápěčský počítač. Zde výhody nekončí. Za zmínku stojí čidlo teploty či funkce detekce autonehody a pádu, která může zachránit lidský život. Nechybí zdravotní snímače, v aplikaci EKG lze vygenerovat elektrokardiogram a změřit jsme si mohli také hladinu kyslíku v krvi.

Ovládání hodinek je pohodlné a intuitivní. Oproti běžným Apple Watch modelům přibylo tlačítko nazvané „akce“, ke kterému lze přiřadit jednu z mnoha užitečných funkcí. Zabudovány jsou až tři mikrofony a dva reproduktory, díky čemuž jsou telefonické hovory kvalitní a druhá strana nás velmi dobře slyšela, i když byl na okolí hluk. Korunka a tlačítko na druhé straně hodinek jsou vystouplé, proto lze snadno nahmatat i v rukavicích. Samozřejmostí hodinek je zobrazování notifikací z mobilního telefonu či měření a záznam různých sportovních aktivit. Zmíníme také pěkné a pohodlné řemínky, které lze vyměňovat.

Nevýhody produktu

Hodinky mají kvalitní konstrukci, ale jelikož displej se oproti předchozímu modelu zvětšil, na útlé ženské ruce nemusí vypadat až tak dobře. Přestože se výdrž baterie zlepšila o polovinu, oproti konkurenčním modelům je to stále málo. Některé modely nabízejí několikadenní výdrž, zatímco Apple Watch Ultra vydrží jen 1,5 dne. Největším minusem hodinek je pořizovací cena. Cca 20 000 Kč je opravdu hodně. Koupi tedy zvažte, jestli opravdu využijete všechny funkce, které tyto hodinky nabízejí, a zda to pro vás nebudou zbytečně investovány peníze. Nám se hodinky používaly velmi dobře. Obstály v různých zátěžových podmínkách. Pokud vám jde o odolnost spojenou s povedeným designem, mohou být tou správnou volbou.

Smart hodinky Apple Watch Ultra

Parametry

Úhlopříčka displeje2 palce
Typ displejeOLED
Tvar ciferníkuhranatý
Sklíčkosafírové
Materiál pouzdratitan
Velikost pouzdra49 mm
KompatibilitaiOS systém
GPS a GLONASSano
Krokoměrano
Měření tepuano
Saturace kyslíku v krviano
Detekce páduano
SOS tlačítkoano
Interní úložiště32 GB
NFCano (Apple Pay)
Akcelerometrano
Barometrano
Integrovaný mikrofonano (tři)
Integrovaný reproduktorano (dva)
Podpora eSIMano
Vyměnitelný řemínekano
Vodotěsnost100 m (10 ATM)
Hmotnost61,3 gramu

Zkušenosti s Apple Watch Ultra

Hodinky se těší oblibě u majitelů iPhonů. Na to, že jsou drahé a jejich cena se pohybuje kolem 20 000 Kč, jsou uživatelé produktů z dílny Apple již zvyklí. Ocenili kvalitní materiály, protože pouzdro je vyrobeno z titanu a na displeji je safírové sklo. Hodinky se tak uplatní i v extrémních podmínkách a jsou stvořeny pro dobrodružství. Plusem je podle nich zvýšená svítivost obrazovky, díky čemuž je displej dobře čitelný i za slunečného dne. Zmínili také hlasitý reproduktor a dobré mikrofony. Telefonování je pohodlné a druhá strana ani netuší, že se namísto mobilu telefonuje z hodinek. Vyzdvihli silnější haptickou odezvu i poměrně dlouhou výdrž baterie, která v low power režimu vydrží 4 dny. Pochvalu si vysloužili za kompatibilitu se všemi 45 mm řemínky, rychlé nabíjení, hloubkoměr, EKG či možnost používat eSIM kartu. Za minus považují vysokou cenu.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Apple Watch Ultra
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Apple Watch Ultra jsou odolné smart hodinky, které splňují vojenské standardy, k jejich minusům patří vysoká pořizovací cena i slabší výdrž baterie oproti konkurenci. K odolným hodinkám patří také Garmin Instinct Solar. Svým designem se však hodí spíše pánům, nejde o unisex model. Každopádně, cena zmíněných hodinek je nastavena mnohem příznivěji než v případě Apple. Hodinky mají navíc velmi dobrou výdrž baterie díky solárnímu sklu. Pokud hodinky vystavíte slunečním paprskům, jejich výdrž je až neuvěřitelných 54 dní. K odolným hodinkám, které zvládají extrémní výkyvy teplot, patří také Amazfit T-Rex Pro. Tyto hodinky se dají sehnat za méně než 3 000 Kč, proto jsou vhodnou volbou pro ty, kteří nechtějí mnoho utrácet. Konkurencí Apple Watch Ultra mohou být také hodinky Apple Watch Series 8. Sice hodinky nejsou určeny do extrémních podmínek, uživatelům přinesou všechny výhody a funkce, na které jsou zvyklí majitelé Apple produktů. O něco levněji seženete starší model Apple Watch Series 7, který má přesné GPS, podporuje NFC a můžete si s ním zaplavat, jelikož je vodotěsný do 5 ATM.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Odolnost splňující vojenské standardy
Přesné dvoufrekvenční GPS
Vodotěsnost do 100 metrů
Vestavěný kompas a funkce návrat
Zabudovaná siréna (86 dB)
Měření tepu a okysličení krve
Možnost nahradit potápěčský počítač

Negatíva

Vysoká pořizovací cena
Slabá výdrž baterie oproti konkurenci

Velikost displeje: 2 palce ● Typ displeje: OLED ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ano ● GPS: ano ● Velikost úložiště: 32 GB ● Odolnost proti vodě: do 10 ATM ● Maximální výdrž baterie: 36 hodin ● Podpora NFC: ano ( Apple Pay) ● Hmotnost: 61,3 gramu

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)