Samsung Galaxy Watch 5 Pro smart hodinky – recenze

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro ocení sportovci, cestovatelé i běžní uživatelé. Třeba počítat s vyšší pořizovací cenou, avšak se skvělými funkcemi. Hodinky jsou vyrobeny z kvalitních materiálů a splňují standardy MIL-STD 810G. K dispozici je více než 90 sportovních aktivit, měření tepu, monitoring spánku a další praktické funkce. Plusem je spolehlivé GPS či funkce návratu zpět, která vás dovede po původní trase do výchozího bodu. Hodinky zvládají telefonování, zobrazování notifikací i bezkontaktní placení pomocí Google Pay. Minusem je slabší výdrž baterie. Při plném zatížení vydrží pouze den.

Publikované: 15.12.2022
Aktualizované: 15.06.2023
Obsah článku:

Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Vodotěsné smart hodinky, Super AMOLED displej, úhlopříčka 1,36", hmotnost 46,5 g, kapacita baterie 590 mAh, NFC.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Výrobce vsadil na odolné tělo, díky čemuž lze hodinky s sebou brávat téměř kamkoli. Pouzdro hodinek je vyrobeno z titanu a sklíčko displeje ze safíru. Disponují standardem MIL-STD 810G a kromě toho jsou odolné vůči vodě i prachu s krytím IP68. Potěšilo nás, že s hodinkami se dá i plavat. Vodotěsnost je do 50 metrů (5 ATM). Displej hodinek o velikosti 1,36 palce nepatří k největším, ale díky Super AMOLED je radost dívat se na něj.

Hodinky potěší zejména majitele mobilních telefonů Samsung, ale spárování je možné také s konkurenčními značkami. Disponují poměrně přesným GPS lokátorem a nechybí vysoce citlivé senzory. Například senzor pro měření EKG a optický senzor srdečního tepu. Díky tomu jsme měli přehled o aktuálních hodnotách našeho tepu i krevního tlaku. Potěšilo nás, že nechybí pár vychytávek, například funkce měření stavby a složení těla, podrobné informace o poměru tuku a svalové hmoty.

K dispozici je 90 typů sportovních aktivit. Samozřejmostí je krokoměr a všechny populární sporty. Hodinky pohlídaly i náš spánek. Dokáží sledovat různé fáze odpočinku a vyhodnocovat kvalitu spánku. Plusem jsou integrovány aplikace od Google, například YouTube Music, Google Maps, Gmail a pod. Další aplikace lze stahovat z ekosystému Google, díky čemuž je možné hodinky si maximálně přizpůsobit.

Samsung Galaxy Watch 5 Pro recenze

Uvnitř se skrývá baterie o kapacitě 590 mAh. Oproti předchozím modelům se její kapacita zvýšila, ale ne o extrémní hodnoty. Každopádně hodinky vydrží náročné tréninky a při běžném používání jsme se vyšplhali na tři dny bez nabíječky. Design je opravdu pěkný a minimalistický. Plusem je také spousta digitálních ciferníků, které jsme si mohli měnit podle potřeby nebo podle naší aktuální nálady. Always-On displej tak lze sladit podle příležitosti. Do společnosti se hodí méně nápadný ciferník, pro sportovní aktivity zase výraznější, který zobrazuje naměřené hodnoty.

Za zmínku stojí praktická funkce Track Back, která nás vrátila na původní trasu, takže nehrozí, že byste zabloudili a to ani v případě, že se vypravíte do neznámého terénu. Také je zde funkce Route Workout, která dokáže navrhnout nejideálnější trasu. Nechybí podpora hlasových asistentů Bixby nebo Google Assistant a surování po webu. Samozřejmostí jsou notifkace z mobilního telefonu a možnost telefonování díky zabudovanému mikrofonu a reproduktoru. Skvělým bonusem je také podpora NFC (bezkontaktních plateb). Potěší integrované úložiště s kapacitou 16 GB.

Nevýhody produktu

Hodinky patří k dražším, proto počítejte s tím, že si sáhnete hlouběji do kapsy. Na druhé straně za vyšší cenu získáte odolný kousek, který vás bude provázet během běžného dne i během sportovních aktivit. Kromě vyšší ceny je minusem výdrž baterie. Přestože bez zapnutého GPS a při nenáročném používání vydrží cca tři dny. S plným zatížením je nutno nabíjet každý den. Za tuto cenu mohl výrobce do hodinek integrovat ještě větší baterii. Kromě zmíněných malých mínusů se nám s hodinkami pracovalo velmi dobře a na žádné výrazné nedostatky jsme nepřišli.

Smart hodinky Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Parametry

Úhlopříčka displeje1,36 palce
Typ displejeSuper AMOLED
Rozlišení displeje450 x 450 px
Tvar displejekulatý
Frekvence procesoru1,18 GHz
Velikost úložiště16 GB
GPS a GLONASSano
Akcelerometrano
Snímač tepuano
Vestavěný mikrofonano
Zabudovaný mikrofonano
Barometrano
Krokoměrano
Výškoměrne
Budíky a připomínkyano
Podpora NFCano
Slot pro SIMne
Podpora eSIMano
Vodotěsnoťano (do 5 ATM)
OdolnostMIL-STD 810G
Always-On displejano
Kapacita baterie590 mAh
Výdrž80 hodin
Hmotnost46,5 gramu

Zkušenosti se Samsung Galaxy Watch 5 Pro

Po těchto hodinkách sahaly zejména majitelé telefonů Samsung. Jak uvádějí uživatelé, hodinky jsou nabité funkcemi, mají pěkný design a několik unikátních zdravotních funkcí. Výdrž baterie však není o nic lepší oproti předchůdci a přesnost senzoru tepu při cvičení také zaostává. Vadilo jim, že při aktivním používání hodinky vydrží pouze den bez nabíječky. Hodinky jsou kvalitně zpracovány, protože výrobce vsadil na tělo z titanu a sklíčko ze safíru. Velkým plusem je bezkontaktní placení pomocí Google Pay. Uživatelům se líbila nízká hmotnost hodinek, komunikace mezi hodinkami a mobilem a také dostatek funkcí a senzorů. Celkově byli spotřebitelé s hodinkami spokojeni a hodnotí je kladně.

Recenze a zkušenosti se smart hodinkami Samsung Galaxy Watch 5 Pro
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Samsung Galaxy Watch 5 Pro jsou špičkové hodinky pro náročné uživatele. Mají spoustu sportovních režimů a jsou vyrobeny z odolných materiálů, díky čemuž zvládají i extrémní povětrnostní podmínky. Podobně odolné jsou konkurenční Apple Watch Ultra. Jak Samsung, tak Apple však trpí krátkou výdrží baterie, což v terénu není pohodlné. Alternativou mohou být hodinky Garmin Instinct Solar, díky solárnímu sklu umí při slunečném počasí vydržet až 54 dní bez nabíjení. K levnějším odolným hodinkám patří Amazfit T-Rex Pro. Pokud vám na odolnosti až tak nezáleží, poohlédnout se můžete i po jiných produktech od Samsungu. Za zmínku stojí například hodinky Samsung Galaxy Watch 5, případně starší model Samsung Galaxy Watch 4. Oba zmíněné modely disponují řadou praktických funkcí, které umí usnadnit každodenní fungování.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Odolnost (MIL-STD 810G)
Spousta sportovních režimů
Spolehlivé GPS a navigace
Podpora hlasových asistentů
Integrovaná aplikace YouTube Music
Možnost bezkontaktně platit
Minimalistický design
Výběr z mnoha ciferníků

Negatíva

Vysoká pořizovací cena
Kratší výdrž baterie při zatížení

Velikost displeje: 1,36 palce ● Typ displeje: Super AMOLED ● Krokoměr: ano ● Snímač tepu: ano ● GPS: ano ● Velikost úložiště: 16 GB ● Odolnost vůči vodě: do 5 ATM ● Kapacita baterie: 590 mAh ● Výdrž baterie: 80 hodin ● Hmotnost: 46,5 gramu

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)