Xiaomi Watch S1 smart hodinky s NFC – recenze

Smart hodinky Xiaomi Watch S1 jsou nástupcem velmi populárního a oblíbeného modelu smart hodinek Xiaomi Mi Watch. Výrobce se však posouvá a cílí na „prémiovou třídu“. Dokazuje to rozšířenou funkcionalitou. Přítomnost NFC je jasným důkazem, také jde o smart hodinky na telefonování. Nabízejí řadu senzorové výbavy, ale objeví se sem tam i kompromisy.

Publikované: 13.10.2022
Aktualizované: 13.09.2023
Obsah článku:

Xiaomi Watch S1

Vodotěsné smart hodinky do 50 m, výdrž baterie 288 hodin/12 dní, bezkontaktní platby přes Xiaomi Pay, vlastní OS, displej 1,43“

Prohlédnout nejlepší nabídku

Xiaomi hodinky s NFC a řadou dalších funkcí

Čínský výrobce to s tímto modelem myslí vážně. Xiaomi se odpoutalo od obyčejných náramků a běžných inteligentních hodinek a přináší v ocelovém pouzdře řadu chytrých funkcí. V mnoha případech potěší fakt, že hodinkami dokonce zaplatíte. Pořádně Xiaomi hodinky s NFC mnozí dlouho očekávali. Přišli, ale na druhé straně, aplikace Xiaomi Pay není úplné „terno“. Její podpora je slabá, proto si předem ověřte, zda vaše banka placení hodinkami přes Xiaomi Pay podporuje. Jinak vám tato chytrá technologie bude k ničemu. Hodinky mají uzavřený vlastní operační systém, což ovšem není nutně chybou. Systém je iz pohledu referencí zákazníků velmi svižný a za konkurencí nezaostává.

Xiaomi Watch S1 recenze

Neabsentuje Bluetooth, WiFi či GPS, Galileo, Beidou a GLONASS moduly. Pozitivem je také rychlá a přesná lokalizace, a to se týká i pohybu v terénu či počítání kroků. V mobilním telefonu budete využívat aplikaci Mi Fitness, která je přehledná a jednoduchá, ačkoli místy působí poněkud nedomyšleně. Hlasové ovládání prostřednictvím Amazon Alexa není dostupné. Zařízení přehrává hudbu, ale nedisponuje interní pamětí, takže jde jen o hudební přehrávač u spárovaného telefonu. Smart hodinky k telefonování používat můžete, ale pouze v režimu přijímání hovorů. Mikrofon i reproduktor fungují spolehlivě a rozumějí obě strany. Vytočit telefonní číslo z hodinek nelze. Jinak dostáváte notifikace a oznámení z vybraných aplikací v telefonu.

Bohatá nabídka pro sportovní aktivity

Na své si přijdou i sportovci. Xiaomi Watch S1 nabízí totiž přesně 117 sportovních režimů pro různé aktivity. Například švihadlo, triatlon, veslování, turistika, jóga nebo vodní pólo. Z vodních sportů je zřejmé, že chytré hodiny vydrží co to i ve vodě. Voděodolnost činí hodnotu 5 ATM, což je maximálně 50 metrů pod vodou. Kromě režimů na cvičení uživatelé jistě ocení různé aplikace pro své statistiky, aktivity a v neposlední řadě monitoring fyzických a tělesných hodnot – srdeční tep, okysličení krve, monitoring spánku, ujetou vzdálenost, v nabídce jsou dechová cvičení a pro ženy i zaznamenávání menstruačního cyklu. Počasí, stopky či budík jsou povinnou výbavou. Metriky jsou na základě informací uživatelů relativně přesné s přiměřenými odchylkami.

Xiaomi hodinkám nechybí barometr, výškoměr, gyroskop nebo kompas. Bez problémů si s hodinkami můžete vyrazit na túry či trailový běh do hor. Mechanickou odolnost zajišťuje safírové sklíčko. Přidat lze podle výroby i další aplikace, ale faktem je, že jich je omezený počet, takže na tuto možnost spíše zapomeňte. Na výběr máte ze spousty designů ciferníků a líbit se vám bude rozdělení plochy na widgety. Na domovské obrazovce si můžete umisťovat widgety v různém uspořádání. Nastavit si můžete rozložení v aplikaci Mi Fitness. Tento koncept hodnotíme vskutku velmi pozitivně, protože vše můžete mít po ruce pouhým scrollováním jako na telefonu. Celkově je ovládání velmi intuitivní a lze si prvky individuálně konfigurovat.

Solidní výdrž hodinek a více než utěšený displej

Kamenem úrazu určitě není výdrž hodinek na jedno nabití. 470 mAh baterie by měla vydržet při běžném smart režimu 12 dní. Praxe je velmi podobná, pokud si nastavíte monitoring tepu a okysličení krve na každou minutu, do toho budete přijímat notifikace, denně provedete nějakou sportovní aktivitu s aktivním GPS a zrealizujete nějaký telefonát či NFC platbu, výdrž bude někde mezi 7 až 9 dny. To však není případ mnoha, monitoring tepu není nutný, ani měření okysličení krve. V pohodě se dostanete přes hranici 10 dní.

Smart hodinky Xiaomi Watch S1 recenze

Xiaomi chválíme i za pěkný AMOLED displej chráněný safírovým sklíčkem. Úhlopříčka má 1,43 palce, displej reaguje skvěle, barvy jsou syté a pohyb plynulý. Tělo je z oceli a spodní kryt z polykarbonátu. Na pravé straně jsou dvě mechanická tlačítka, horní je pro zobrazení seznamu aplikací a spodní je startovním tlačítkem pro sportovní aktivitu, tu lze předdefinovat.

Zkušenosti s Xiaomi Watch S1

Zda se Xiaomi Watch S1 vyplatí, musí posoudit samotný zákazník, ale faktem je, že jde o inteligentní hodinky s NFC platbou, možností telefonování (nelze vyvolat hovor) a řadou sportovních funkcí, za velmi rozumné peníze. Cena je pozitivní vlastností i dle zákazníků. Spotřebitelé velmi chválí i design hodinek a kvalitativní zpracování. V balení je kožený i silikonový řemínek. Velmi pozitivní je ovládání hodinek a celkové uživatelské rozhraní, na které, pokud si zvyknete, objevíte jeho účelovost a praktičnost. Skvělý je i AMOLED displej a přesnost naměřených metrik senzory. Systém je svižný a plynulý, občasné komplikace s odpojováním hlásí uživatelé iPhonů.

Smart hodinky s dlouhou výdrží baterie hledají mnozí a Xiaomi bychom do této kategorie zařadili. Menším negativem je funkce NFC plateb, protože platební aplikaci Xiaomi Pay podporuje jen minimum bank na Slovensku a v Evropě. Sportovní nadšence těší možnost využít je ve vodě a také s přesným GPS záznamem. Mezi recenzemi se skloňují jak pozitivum i individuální nastavení domovské stránky pomocí widgetů. Systém je více méně uzavřen, což je poněkud na škodu. Celkově však chytré hodinky Xiaomi Watch S1 v konkurenci obstojí i když s menšími kompromisy. V podobné cenové hladině lze za konkurenci považovat Garmin Venu Sq.

Recenze a zkušenosti se smart hodinky a NFC Xiaomi Watch S1
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Bezkontaktní platby a možnost telefonovat
Kvalitní zpracování a skvělé ovládání
Výdrž baterie na jedno nabití

Negatíva

Omezené bezkontaktní platby hodinkami
Slabá podpora aplikací
Nelze vyvolat hovor přímo z hodinek

Výdrž baterie: 288 hodin/12 dní ● Displej: 1,43“ ● Rozlišení displeje: 466 x 466 px ● Bezkontaktní platby (NFC): ano / Xiaomi Pay ● OS hodinek: vlastní OS ● Kompatibilní OS: iOS, Android ● Interní úložiště : - GB ● Voděodolnost: 5 ATM/50 m ● Odolnost: safírové sklíčko ● GPS: ano ● WiFi: ano ● Bluetooth: ano ● Rozměry ciferníku: 46 mm ● Hmotnost: 36 g ● Materiál: nerezavějící ocel + silikon

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)