Aquaphor Provance filtrační konvice – recenze

S objemem 4,2 litru patří mezi větší filtrační konvice. Celkově můžete přefiltrovat až 2,2 litru vody. Filtrování trvá přibližně 8 minut. Výhodou je inovativní filtrační vložka Aquaphor A5 Mg+, která vodu díky mineralizéru obohacuje o minerální hořčík. Filtr obsahuje i aktivní uhlí. Materiály disponují hygienickým certifikátem a jsou zdravotně nezávadné. Samotné doplňování vody je rychlé. Zajímavě je řešen indikátor výměny filtru, který počítá množství otevření. Výdrž filtru je 300 až 350 litrů.

Publikované: 14.01.2022
Aktualizované: 11.04.2022
Obsah článku:

Aquaphor Provance

Plastová filtrační konvice s celkovým objemem 4,2 l a objemem přefiltrované vody 2,2 l, mechanický indikátor výměny filtru, filtry Aquaphor A5 Mg+.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Konvice ideální pro velkou domácnost nebo v případě častého používání filtrované vody. Aquaphor Provance je designový džbán, který však pojme dohromady až 2,2 litru přefiltrované vody. Celkový objem je 4,2 litru. Do dveří lednice se sice konvice nevejde, avšak plastové materiály jsou velmi masivní a kvalitní. Zajímavě řešený je také indikátor výměny filtru.

Výklopné víčko

Najednou dokáže filtrační konvice přefiltrovat až 2 litry vody, celkový objem nádoby ve spodní části je 2,2 litru. Výhodou tak je, že vodu k filtrování nemusíte dolévat tak často. Rychlost filtrování 2 litrů činí 6 až 8 minut. Při napouštění vody není nutné sundávat celé víko, k dispozici je výklopné víčko flip-top, skrze které vodu napustíte. Filtrační patrona Aquaphor A5 Mg+, kterou konvice využívá, obsahuje hořčíkový mineralizér. Podobně jako levnější filtrační konvice BWT Vida.

Aquaphor Provance recenze

Výdrž 300 – 350 litrů vody

Využívat můžete také filtrační vložky Aquaphor B100-5 nebo Aquaphor B100-6, která je určena k výraznému změkčování vody. Základní filtr kombinuje aktivní uhlí, mikrovlákna sorbentu Aqualen a iontoměničovou pryskyřici. Výdrž filtru je cca 300–350 litrů vody. Měnit ho tak budete zhruba každé 2 až 3 měsíce. Upozorní vás na to indikátor výměny filtru, který eviduje počet otevření víčka. Konvice tak počítá celkový počet filtrování. Tento údaj není nejpřesnější, ale pro orientaci bohatě stačí. Konvice má plastové provedení z materiálu kopolyester, disponuje několika hygienickými certifikáty a lze ji mýt v myčce nádobí.

Zkušenosti s Aquaphor Provance

Desítky pozitivních recenzí jsou jasným znakem toho, že filtrační konvice Aquaphor Provance se v konkurenci neztratí. Nejenže nabídne nadstandardní objem, ale potěší také z hlediska dlouhodobé investice. Pozitivem je dlouhá životnost filtračních patron (350 l), ale také jejich příznivá cena. Konvice je vždy dodávána minimálně s jedním filtrem. Indikátor výměny filtru eviduje počet filtrování a nejen časové období. Praktické je také používání výklopného víčka. Pokud hledáte velkou filtrační konvici za dobré peníze s ověřenými účinky, určitě sáhněte po této. Přesvědčí vás o tom i různé certifikáty kvality.

Recenze a zkušenosti s filtrační konvicí Aquaphor Provance
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Velký objem
Životnost filtru
Filtrační účinnost

Negatíva

Větší rozměry

Celkový objem nádoby: 4,2 l ● Objem přefiltrované vody: 2,2 l ● Indikátor výměny filtru: ano/automatický ● Materiál: plast

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)