Brita Aluna Cool filtrační konvice – recenze

Filtrační konvice Brita Aluna Cool má celkový objem 2,4 l, naráz v ní přefiltrujete pouze 1,4 l vody. Filtry Brita Maxtra vydrží jeden měsíc, o potřebě výměny vás informuje elektronický indikátor výměny filtru.

Publikované: 14.01.2022
Aktualizované: 27.03.2024
Obsah článku:

Brita Aluna Cool

Plastová filtrační konvice s celkovým objemem 2,4 l a objemem přefiltrované vody 1,4 l, elektronický indikátor výměny filtru, filtry Brita Maxtra.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kompaktní filtrační konvice Brita Aluna Cool je cenově velmi výhodná alternativa. Zároveň také v poměru k ceně nabízí velmi solidní objem. Celkový objem je 2,4 litru včetně spodní nádoby na již přefiltrovanou vodu. Konvice je plastová a kvalitně provedená. Méně povedený je způsob plnění.

4-stupňový filtrační systém

Filtrační konvice k filtrování využívá čtyřstupňový filtrační systém, jenž se skládá ze síťového filtru, iontoměničové pryskyřice, která snižuje obsah vápenatých částic ve vodě, případně odstraňuje těžké kovy, obsahuje také aktivní uhlí. Poslední je síťová membrána, která zachytí poslední nečistoty. Využívány jsou filtrační patrony Brita Maxtra. Konvice má objem 2,4 litru a spodní nádoba pojme celkem 1,4 litru přefiltrované vody. Na potřebu výměny filtru vás upozorní elektronický indikátor výměny filtru. Ten se nachází na horní straně víka. Chválíme rozměry a design této konvice, která se vejde i do lednice.

Brita Aluna Cool recenze

Nepraktické plnění vody

Škoda, že se Brita v tomto případě neinspirovala dalšími svými modely. Plnění je poněkud otravné a nepraktické, což dokazují i recenze zákazníků. Nemáte k dispozici žádný plnicí otvor či odklopné víčko, jaké má například filtrační konvice Brita Marella XL Memo. V tomto případě je potřeba sundat celé víko a opětovně ho nasadit. Časem takovéto používání může způsobovat větší opotřebení plastů.

Osvědčený filtrační systém

kvalitách značky Brita nelze pochybovat. Osvědčený filtrační systém Maxtra FlowControl, který využívá vyměnitelné filtrační patrony Brita Maxtra, efektivně zbavuje vodu zápachu, částic chloru, a navíc je voda přefiltrována velmi rychle. Snižuje také obsah vodního kamene, což umožňuje využívání přefiltrované vody i v jiných spotřebičích. Objem a rozměry filtrační konvice jsou ideální, neboť se konvice vejde do dveří lednice. Digitální kalendář vás po 4 týdnech upozorní, že je čas vyměnit filtr. Méně praktické je doplňování, protože nemáte k dispozici odklopné víčko, musíte sundat celé horní víko.

Brita Aluna Cool velikost

Zkušenosti s Brita Aluna Cool

Brita Aluna Cool je levná filtrační konvice v kvalitním provedení. Uživatelé chválí velikost, konvici lze vložit do dveří chladničky. ovládání je jednoduché, o výměně filtru informuje elektronický indikátor. Minusem je víko bez otvoru pro plnění vody, vždy je třeba sundávat celé.

Recenze a zkušenosti s filtrační konvicí Brita Aluna Cool
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Účinně zbavuje vodu chloru
Digitální indikátor výměny filtru
Vejde se do dveří lednice

Negatíva

Nepraktické plnění

Celkový objem nádoby: 2,4 l ● Objem přefiltrované vody: 1,4 l ● Indikátor výměny filtru: ano/elektronický ● Materiál: plast

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(84.8%)