Brita Elemaris Meter XL filtrační konvice – recenze

Plastová filtrační konvice Brita Elemaris Meter XL s celkovým objemem 3,5 l naráz přefiltruje 2,2 l vody. Vodu filtrují filtry Maxtra+ Pure Performance, o potřebě jejich výměny informuje digitální indikátor výměny filtru.

Publikované: 14.01.2022
Aktualizované: 22.04.2022
Obsah článku:

Brita Elemaris Meter XL

Plastová filtrační konvice s celkovým objemem 3,5 l a objemem přefiltrované vody 2,2 l, digitální indikátor výměny filtru, filtry Maxtra+ Pure Performance.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Moderní a objemná filtrační konvice renomované značky Brita. Náročnějším zákazníkům přináší nadstandardní objem, a to až 3,5 litru. Spotřebitelé jsou rádi za rychlost filtrace a také efektivitu, která se odráží na kvalitě přefiltrované vody. Použity jsou odolné materiály a plast bez obsahu bisfenolu (BPA free).

Překvapí rychlostí filtrace

Je sice pravdou, že si za tuto konvici připlatíte, ale platíte jednak za luxusní objem, díky kterému budete mít přefiltrováno až 2,2 litru vody, jednak za účinnost filtračních patron. V tomto případě je voda chutnější, bez zápachu a obsahu těžkých kovů, chlóru nebo jiných kontaminantů. Proces filtrace uživatele překvapil i rychlostí. Horní část má objem 1,3 litru. Líbí se nám přítomnost digitálního indikátoru výměny filtru Brita Meter. Ten měří množství přefiltrované vody i dobu používání. Filtrační konvice je dodávána s minimálně jedním vodním filtrem Maxtra+ Pure Performance.

Brita Elemaris Meter XL recenze

Pevná a masivní konvice

Filtry obsahují aktivní uhlí a iontoměničovou pryskyřici, vodu čistí, zbavují pachů, chlóru, těžkých kovů, pesticidů a jiných kontaminantů. Voda je efektivně zbavena vodního kamene. Esteticky konvice působí velmi moderně. Horní víko kromě indikátoru disponuje i napouštěcím otvorem s průtokovým víčkem. Konvici stačí dát pod kohoutek, překlopit víčko a vodu můžete napouštět přímo ze dřezu. Zároveň můžete vodu nalévat, zatímco se zbytek vody filtruje. Dno nádoby má protiskluzovou úpravu. Celkově konvice působí pevnějším a masivnějším dojmem.

Zkušenosti s Brita Elemaris Meter XL

Brita Elemaris Meter XL sice patří k dražším modelům, které jsou na trhu v nabídce, ale rozhodně nabízí přidanou hodnotu. A není to jen o designu, kterým filtrační konvice určitě zaujme. Objem konvice je až 3,5 litru. Ve spodní nádobě můžete mít až 2,2 litru přefiltrované vody. Z hlediska velikosti je srovnatelný s modelem Aquaphor Provance. Konvice Brita Elemaris je vyrobena z kvalitních plastů (BPA free) a přítomen je i digitální indikátor výměny filtru. Uživatelé chválí také rychlost filtrace.

Recenze a zkušenosti s filtrační konvicí Brita Elemaris Meter XL
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Velký objem
Kvalitní zpracování a design
Rychlá a efektivní filtrace

Negatíva

Vyšší cena

Celkový objem nádoby: 3,5 l ● Objem přefiltrované vody: 2,2 l ● Indikátor výměny filtru: ano/elektronický ● Materiál: plast BPA free

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)