Attack DPX 25 Standard kotol na tuhé palivo – recenzia

Moderní zplyňovací kotel určený ke spalování dřeva. Díky ekologickému spalování splňuje přísné emisní normy a prezentuje se vysokou účinností. Obsahuje efektivní výměník tepla – vody. Kotel disponuje řízeným přísunem vzduchu. Zařízení je vhodné i pro spojení s akumulační nádrží.

Publikované: 29.11.2022
Aktualizované: 14.06.2023
Obsah článku:

Attack DPX 25 Standard

Zplyňovací kotel na dřevo, brikety a biomasu, emisní třída 5, výkon 25 kW, účinnost kotle 90,4 %, průměrná spotřeba paliva 6,5 kg/hod.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Velká nakládací komora

Zplyňovací zařízení je vybaveno objemnou nakládací komorou až 125 litrů. Díky tomu lze do kotle naložit větší množství paliva a dochází tak k postupnému zplyňování. Kotel na dřevo dokáže spalovat také dřevěné brikety nebo odpad ze dřeva (biomasu). Spotřeba je přibližně 6,5 kg/hod. Výhřevná účinnost kotle je 90,4% a celkový výkon Attack DPX 25 Standard je až 25 kW. Kotel splňuje nejpřísnější emisní normy a patří do 5. emisní třídy. Kotel je vyroben z kvalitní a masivní oceli o tloušťce 6 mm a žárobetonových tvárnic. Celková hmotnost je až 430 kg. Kotel je vybaven také automatickým ovládáním roztápěcí klapky a odtahovým ventilátorem.

Attack DPX 25 Standard recenze

Jednoduché ovládání

Kotel představuje velmi efektivní řešení do domácností nebo do objektů, kde je vyžadována jednoduchá a optimalizovaná regulace teploty. Díky kotlovému termostatu můžete nastavit požadovanou teplotu. Po dosažené dané teplotě ventilátor vypíná a k zapnutí dojde až v případě poklesu teploty. Na podobném principu funguje i spalinový termostat v případě dohoření paliva. Termomanometr na ovládacím panelu ukazuje výstupní teplotu a aktuální tlak vody v kotli.

Pohyblivé turbulátory ve výměníku slouží k proudění spalin a efektivně tak dochází k prostupu tepla sloužícímu k vytápění – ohřev vody. Vysoká účinnost je tedy zárukou. Samotné turbulátory se zároveň starají o čištění výměníku, čímž se eliminuje usazování dehtu. Obsluha je velmi jednoduchá. Žárobetonové tvárnice odolají teplotě až do 1 350 °C. Do komory lze přikládat i velké kusy dřeva, jelikož délka komory je až 58 cm a maximální délka polena může být až 55 cm.

Zkušenosti s Attack DPX 25 Standard

Mezi zplyňovacími kotli jde o ověřenou kvalitu. Attack DPX 25 Standard lze řadit k výkonným kotlům se jmenovitým výkonem až 25 kW. Patří do emisní třídy 5 a velmi dobrá je i účinnost kotle. Za velkou výhodu považujeme jednoduché ovládání a dostupné návody, které se týkají konkrétního provedení Standard. Kotel na tuhé palivo spaluje primárně dřevěná polena, ale překážkou nejsou ani dřevěné brikety nebo biomasa. Výhodou je velký objem spalovací komory a její rozměry, dovnitř se vejdou polena dlouhá až 55 cm.

Turbulátory ve výměníku také zabezpečují čištění, čímž nedochází k usazování nečistot a garantována je maximální efektivita ohřevu. Zařízení je vyrobeno z odolných a kvalitních materiálů, což je předznamenáním vysoké odolnosti a životnosti kotle. Nevýhodou je horší dostupnost tohoto typu kotle. Často jsou dostupné vyšší verze Profi.

Kotel na tuhé palivo Attack DPX 25 Standard

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Velká nakládací komora
Termostat spalin a regulace ventilátoru
Kvalitní zpracování

Negatíva

Vyšší cena a horší dostupnost

Typ kotle: zplyňovací ● Palivo: dřevo / brikety / biomasa ● Jmenovitý výkon: 25 kW ● Emisní třída: 5 ● Předepsaný tah komína: 23 Pa ● Účinnost kotle: 90,4 % ● Kapacita palivové komory: 125 dm3 ● Hmotnost kotle: 430 kg ● Materiál: ocel ● Průměrná spotřeba paliva: 6,5 kg/hod.

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(78%)