Bosch AXT 25 TC drtič větví – recenze

Výkonný drtič větví, na který se budete moci spolehnout za všech okolností. Model Bosch AXT 25 TC disponuje šetrným elektrickým motorem s výkonem 2 500 W a točivým momentem 650 Nm. Díky tomu drtič dokáže vyprodukovat výkon až 230 kilogramů za hodinu, přičemž se zvládne postarat o větve o maximálním průměru 45 milimetrů. Sběrný koš zase zachytí až 53 litrů výsledného rozdrceného materiálu.

Publikované: 17.01.2022
Aktualizované: 22.04.2022
Obsah článku:

Bosch AXT 25 TC

Výkon 2 500 W, drticí výkon 230 kg/h, max. průměr větve 45 mm, objem sběrného koše 53 l.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Vítězem našeho srovnávacího testu se stal drtič větví Bosch AXT 25 TC. Pod jeho robustním tělem bije elektrický motor s výkonem 2 500 W, který je schopen dosáhnout točivého momentu až 650 Nm. O vysokou efektivitu při práci se stará v kombinaci s drticím výkonem na úrovni 230 kilogramů dřeva za hodinu. Samotné tělo si poradí s větvemi o průměru do 45 milimetrů, přičemž rozdrcené je sesbírá do sběrného koše o objemu 53 litrů. Zajímavostí je přítomnost výkonnostního stupně Turbine Cut. Zařízení si přitom dřevo do svých útrob vtahuje automaticky, aby tak minimalizovalo riziko jakéhokoli zranění uživatele. V tomto ohledu hraje důležitou roli bezpečnostní systém odnímatelné násypky a jednoduchého uvolnění zablokování. Stejně tak bude zařízení pracovat jen za předpokladu, že je na něm správně nasazen sběrný koš.

Odnímatelná nálevka

Drtič větví Bosch AXT 25 TC disponuje odnímatelnou nálevkou, díky které je zařízení o 30 % menší než jeho předchůdce. Konečné rozměry se zastavily na hodnotách 67 × 39,3 × 75,9 centimetru, přičemž váha dosahuje 30,5 kilogramu. To se může na první pohled jevit jako mnoho, při přesouvání vám však významně dopomůže přítomnost dvou kol. Pozor si dávejte na poměrně vysoko položené těžiště, v opačném případě se vám může drtič překlopit a tělo zbytečně poškodit.

Bosch AXT 25 TC recenze

Zkušenosti s Bosch AXT 25 TC

Tento drtič větví je mimořádně oblíbený i z pohledu dlouhodobých uživatelů. Ti si na něm pochvalují především vysoký drticí výkon. Dle jejich pozorování si drtič bez problémů poradí s větvemi o průměru do 35 milimetrů, v rozmezí od 35 do 45 milimetrů je už někdy potřeba systému automatického vtahování pomoci. Pozor si dávejte na vysoké zatížení motoru, a to zejména v letních měsících. Některé recenze hovoří o potřebě častějších a kratších přestávek. Při pohledu na objem sběrného koše se názory spotřebitelů rozcházejí – některým stačí, jiným ne. Tento parametr je však třeba vždy vnímat subjektivně, jelikož každý bude drtit jiné množství zahradního odpadu. Pokud však již nyní víte, že budete drtit hodně a často, nepřehlédněte ani model Makita UD2500 s objemnějším sběrným košem.

Recenze a zkušenosti s drtičem větví Bosch AXT 25 TC
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s drtičem větví Bosch AXT 25 TC na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s drtičem větví Bosch AXT 25 TC na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vysoký výkon
Tichý chod
Vícero bezpečnostních systémů

Negatíva

V létě má motor tendenci se rychleji zahřívat

Typ pohonu: elektrický ● Výkon: 2 500 W ● Drticí výkon: 230 kg/h ● Maximální průměr větve: 45 mm ● Objem sběrného koše: 53 l ● Rozměry: 67 × 39,3 × 75,9 cm ● Hmotnost: 30,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)

Komentáre
Petra
15.01.2023 13:54

S drtičem BOSCH AXT 25 TC spokojená NEJSEM VŮBEC. Předchozí model má moje sestra. Jede bez problémů už asi 10 let. Občas se musí něco utáhnout, povolit ... Hlavní je, že TÁHNE, táhne větve dovnitř. Tento model větve netáhne. Nemám čas u stroje stát a tlačit je dovnitř jako blázen. V mezičase je třeba chystat větve: donést je, ostříhat ...
Druhý problém: stroj nejede bez toho, že by byl zasunutý zásobník. Do zásobníku nevidíte, nemůžete prohrábnout. Stát musí na absolutní rovině, takže brát s sebou osb desku, jinak koš nezasunete. Absolutní nespokojenost. Hotové neštěstí bych řekla. Nevím, jestli mám smůlu na kus. Nevím fakt. Moc by mě to zajímalo. Štěpka vypadá normálně. Tenké větvičky jen požvýká, to je běžné, to bych tak neřešila. Horší je, že jsou v zavřeném, koši a prostě o tom moc nevíte, když dovnitř nevidíte.

Odpovedať