Duramaxx Mosquito Buster 4000 elektrický lapač hmyzu – recenze

Jedná se o renomovaného výrobce, který má v daném segmentu velmi dobrou pověst. Elektrický lapač hmyzu s mřížkou produkuje ultrafialové světlo, které využívá jako návnadu. Celkový příkon zařízení je 10 W, provoz je tak maximálně úsporný. V našem srovnávacím testu se nachází díky dobrému poměru ceny a výkonu.

Publikované: 24.02.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

Duramaxx Mosquito Buster 4000

Elektrický UV lapač hmyzu s mřížkou s max. výkonem 10 W, odolnost IPX4.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Duramaxx Mosquito Buster 4000 je elektrickým lapačem hmyzu, který je napájený přímo z elektrické sítě. Konstrukce je vysoká kolem 42 cm a po celé výšce je umístěna LED trubice s UV filtrem, která slouží jako návnada pro létající hmyz. Pod ochrannou klecí se nachází kovová mřížka, která je pod elektrickým napětím. Po kontaktu s ní je hmyz zlikvidován. Výrobce neuvádí dosah, ale existuje několik výkonnostních provedení, kromě 10 W i 15W a 18W alternativy. Tento model je velmi úsporný a umožňuje nepřetržitý provoz v exteriéru i interiéru. Výhodou je také jeho zvýšená odolnost IPX4, což je odolnost proti stříkající vodě. Spotřebitelé se shodují v tom, že likvidace (tedy samotný elektrický výboj) je poměrně hlasitá.

Duramaxx Mosquito Buster 4000 recenze

Nestandardní provedení

Elektrický lapač hmyzu svým designem a provedením připomíná klec. Konstrukce je stavěná k umístění v prostoru na rovnou plochu. Za účelem snazší manipulace se na horní straně nachází i plastová rukojeť. Disponuje také spínačem (ON/OFF), není proto nutné elektrický lapač s UV žárovkou vypínat ze sítě. Sběrná nádoba se nachází ve spodní části a je odnímatelná.

Zkušenosti s Duramaxx Mosquito Buster 4000

Tento lapač hmyzu nabízí vcelku zajímavé parametry, a to především z pohledu výkonu a ceny. Ultrafialová žárovka neprodukuje tak silný tok světla, nicméně lapač hmyzu s elektrickou sítí dokáže být využitelný v interiéru i exteriéru, přičemž je poměrně efektivní. Jeho silnou stránkou rozhodně není design, kterým připomíná klec pro zvířata. Vícero spotřebitelů si stěžovalo na hlasitější projev zařízení v okamžiku, kdy dochází k elektrickému výboji. Odnímatelná miska na hmyz se snadno čistí. Velice chválíme i zvýšenou odolnost konstrukce IPX4. Výrobce však neuvádí, zda lze lapač zavěsit. Podobně jako lapač hmyzu G21 GT-40 i Duramaxx disponuje praktickým vypínačem.

Recenze a zkušenosti s lapačem hmyzu Duramaxx Mosquito Buster 4000
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Efektivita
Úsporný provoz

Negatíva

Design klece
Hlasitější projev

Typ: elektrický UV lapač hmyzu s mřížkou ● Maximální výkon: 10 W ● Pokrytý prostor: - m2 ● Odolnost: IPX4 ● Hmotnost: 1,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)