Gorenje ECS6350XPA elektrický sporák – recenze

Moderní elektrický sporák s velkou kapacitou trouby až 71 litrů. Spotřebič umožňuje využívání programů s vodní párou. Páru využívá trouba také k čištění díky technologii AquaClean. Mezi možnostmi ohřevu je rozmrazování či ohřev talířů. Ovládací panel má LED displej a dotykové ovládání. Elektrický sporák má sklokeramickou varnou desku.

Publikované: 11.11.2022
Aktualizované: 09.12.2022
Obsah článku:

Gorenje ECS6350XPA

Volně stojící elektrický sporák se sklokeramickou deskou, 4 varné zóny, objem trouby 71 l, energetická třída A, samočištění horkou párou AquaClean.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Zastoupení v našem srovnávacím testu má také elektrický sporák se sklokeramickou varnou deskou. Moderní spotřebič nabízí troubu s velkou kapacitou. Údržbu trouby výrazně usnadňuje systém samočištění AquaClean. Vnitřní povrch trouby je z odolného a hladkého smaltu SilverMatte.

Velký objem trouby

Gorenje patří v segmentu kuchyňských spotřebičů k preferovaným značkám s velmi dobrým renomé. Elektrický sporák Gorenje ECS6350XPA zaujme spotřebitele štědrým prostorem trouby až 71 litrů. Součástí balení je hluboký a mělký smaltový plech. Perfektní výsledky pečení zaručuje aerodynamický tvar trouby HomeMade Plus. Vnitřní prostor má oblý a ne hranatý tvar. Díky tomu je proudění vzduchu efektivnější. Využívat můžete k přípravě také gril a pomoc ventilátoru. V programové výbavě je program ExtraSteam, který umožňuje připravovat pokrmy za pomoci vodní páry. Pára je vhodná pro přípravu kynutých koláčů, ale také pro pečení chleba.

Gorenje ECS6350XPA recenze

Dvířka trouby mají tiché zavírání GentleClose. Stěny trouby jsou z odolného a kvalitního hladkého smaltu SilverMatte. Ten se snadno čistí a je nepřilnavý. Pro snazší manipulaci s plechy je trouba vybavena teleskopickými lištami na dvou úrovních. Dvířka trouby jsou z dvojskla. K samočištění využívá Gorenje technologii AquaClean. Ovládání je řešeno dotykově a přes praktický LED displej. Na předním ovládacím panelu se nacházejí regulátory teploty pro jednotlivé varné zóny. Regulátory jsou zasouvatelné. Pod samotným displejem se nachází také programování hodin. Využít můžete funkci časovače. Dotykové tlačítko je samostatně pro dětský zámek.

Režimy pečení a vaření na sporáku

Při pečení má uživatel možnost využívat několik režimů. Nastavení teploty probíhá za pomoci otočného voliče. Mezi funkcemi je také rychlé předehřátí trouby. Dále je k dispozici režim spodního a horního ohřevu s párou, gril, velký gril, grilování s ventilátorem, horký vzduch s párou, rozmrazování a také zmíněný režim AquaClean (70 °C). V tomto směru oceňujeme přehledný manuál (dostupný i online), který jasně popisuje jednotlivé způsoby ohřevu a jejich používání. Osvětlení trouby se zapíná vždy po zvolení konkrétního typu ohřevu. V návodu naleznete instrukce pro nastavení zvukového signálu, snížení jasu displeje, zobrazování hodin apod.

Elektrický sporák Gorenje ECS6350XPA

Sklokeramická deska má čtyři varné zóny. Levá přední zóna má průměr 120 mm, pravá přední a levá zadní 145 mm. Největší je pravá zadní varná zóna o průměru 170 až 265 mm. Jednotlivé varné zóny disponují odlišným výkonem. Sporák má integrovaný ochlazovací systém DynamiCooling, pro ochlazování ovládacího panelu a dalších komponent, aby nedocházelo k přehřívání. Vnější stěny trouby nedosáhnou teploty vyšší než 60 °C.

Zkušenosti s Gorenje ECS6350XPA

Vybraný model patří k předešlé generaci řady spotřebičů, přesto svým designem a výbavou nabízí nadčasovost. Svědčí o tom přehledný dotykový panel s LED displejem a ovládací prvky, které nemají ani mnohé novější elektrické sporáky. Zákazníky sporák Gorenje zaujal také díky velké troubě s kapacitou 71 litrů. Spotřebič nabízí několik možností ohřevu, gril, horký vzduch + pára, rozmrazování nebo například ohřev talířů (WarmPlate). Oceňujeme také přítomnost samočisticí funkce AquaClean. Ve spodní části výrobce myslel na odkládací prostor v podobě praktické zásuvky na plechy a další příslušenství.

Po stranách trouby se nacházejí teleskopické lišty. Varné zóny jsou dostatečně velké i pro hrnce o větším průměru. Zahřívání je rychlé a sporák dobře reaguje na změny teplot. Každá varná plocha má vlastní otočný regulátor pro nastavování teploty. Zařízení patří do energetické třídy A. Ovládací panel lze uzamknout tlačítkem dětského zámku. Výrobce chválíme také za přehledný manuál. Sporák má v rámci funkcionality zabudovaný digitální časovač. Velmi podobné funkce i parametry má také elektrický sporák Electrolux LKR564200X, který ovšem disponuje katalytickým čištěním, které je efektivnější.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dotykový panel a přehledný návod
Samočištění AquaClean a parní funkce
Kvalitní zpracování – materiály

Negatíva

Bez výhrad

Typ = volně stojící elektrický sporák se sklokeramickou deskou ● Počet varných zón = 4 ● Objem trouby = 71 l ● Systém tepelné úpravy trouby = ventilátor + dvojité topné těleso ● Čištění trouby = parní – AquaClean ● Energetická třída = A ● Příkon = 10,3 kW ● Spotřeba elektřiny = 0,81 kWh ● Napětí = 230 V ● Rozměry = 50 x 85 x 60 cm (Š x V x H)● Hmotnost = 47,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80%)