Electrolux LKR564200X elektrický sporák – recenze

Velmi dobře vybavený elektrický sporák s katalytickým čištěním zaujme více funkcemi. Trouba na pečení má objem 58 litrů. Má teleskopický výsuv, osvětlení a zajímavé funkce, jako například parní pečení SteamBake nebo přípravu vysmažených pokrmů bez oleje díky AirFry technologiiSklokeramická varná deska má čtyři varné zóny. Ovládací panel má samostatný chladící ventilátor. Ovládání usnadňuje také praktický LED displej.

Publikované: 11.11.2022
Aktualizované: 09.12.2022
Obsah článku:

Electrolux LKR564200X

Volně stojící elektrický sporák se sklokeramickou deskou, 4 varné zóny, objem trouby 58 l, energetická třída A, samočištění katalýzou, ventilátor + kruhové topné těleso.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Elektrický sporák Electrolux kombinuje účinnost horkovzdušné trouby a sklokeramické varné desky se čtyřmi varnými zónami. Trouba je dokonce vybavena katalytickým povrchem pro snadnější údržbu. Ovládání je jednoduché a intuitivní. Ovládací panel disponuje také jednoduchým LED displejem.

Pečení s párou a katalytické čištění

Horkovzdušná trouba s kruhovým topným tělesem a integrovaným ventilátorem má objem 58 litrů. Elektrická trouba je vybavena několika praktickými funkcemi, které uživatel s určitostí ocení. Jednou z nich je funkce AirFry, která je určena pro přípravu vysmažených pokrmů bez oleje. Tento program je vhodné používat jak na mražené polotovary, tak na přípravu hranolek. Během pečení lze využít speciální funkci SteamBake, která využívá vodní páru. Vodu naléváte do spodní části trouby, maximálně 250 ml. Nastavit musíte režim PlusSteam a stisknout samostatné tlačítko. Trouba má k dispozici několik funkcí, jejichž nastavení naleznete v přiloženém manuálu. Ten je podle některých spotřebitelů poměrně nepřehledný.

Electrolux LKR64200X recenze

Spolu s párou můžete v elektrické troubě i zavařovat. Také naleznete v návodu nastavení pro sušení ovoce, zeleniny nebo hub. Trouba nabízí kromě horkovzdušného pečení s ventilátorem také horní, spodní ohřev nebo gril. Katalytické čištění usnadňuje údržbu a čištění. Nečistoty se při teplotě nad 200 °C spalují a stačí je dočistit mokrým hadrem. Samostatně je třeba vyčistit jen skleněná dvířka. Manipulaci s plechy velmi usnadňují teleskopické výsuvy. Ve vnitřním prostoru trouby se nachází halogenové osvětlení.

Sklokeramická varná deska

Volně stojící elektrický sporák řadíme k moderním domácím spotřebičům. Vybraný model zaujme designem a také kvalitním zpracováním z nerezové oceli. Sklokeramická varná deska má čtyři varné zóny, které se zahřívají velmi rychle. Tři varné zóny mají průměr 140 mm a jedna (levá přední) má průměr 120 mm. Jednotlivé varné zóny se liší i výkonem. Spotřebič patří do energetické třídy A. Sporák je vybaven zásuvkou na plechy či potřebné nádobí. Každá ze zón má samostatný regulátor. Čas a teplota při nastavování trouby se zobrazuje na malém LED displeji. Pod ním se nachází také časovač. Samostatné tlačítko je také pro funkci pečení s párou.

Zkušenosti s Electrolux LKR564200X

Elektrický sporák Electrolux LKR54200X má vše, co spotřebitel potřebuje. Elektrická trouba podle recenzí zákazníků peče velmi dobře. Nechybí integrovaný ventilátorteleskopický výsuv plechů nebo halogenové osvětlení. Čištění usnadňuje princip katalýzy, díky které je údržba jednodušší a rychlejší. Zákazníci také oceňují funkce AirFry a SteamBake (parní funkce). V manuálu, který nepatří k nejpřehlednějším, naleznete možnost využít i další praktické funkce.

Recenze a zkušenosti s elektrickým sporákem Electrolux LKR64200X
Zdroj: Heureka.cz

Zajímavostí je chladící ventilátor, který během vaření/pečení ochlazuje komponenty ovládacího panelu, aby nedocházelo k přehřívání. Uživatelům se líbí kvalitní zpracování i moderní design. Samotný objem trouby 58 litrů je jen průměrný a na trhu jsou pečící trouby s větší kapacitou. Například elektrický sporák Mora I 878 AW má kapacitu trouby až 70 litrů. Electrolux je také úsporný. Cenou se řadí k dražším modelům, ale vzhledem k funkcionalitě a kvalitě je poměr ceny a kvality přiměřený.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Funkce AirFry a SteamBake
Design a kvalitní zpracování
Jednoduché ovládání

Negatíva

Nepřehledný návod
Průměrný objem trouby

Typ = volně stojící elektrický sporák se sklokeramickou deskou ● Počet varných zón = 4 ● Objem trouby = 58 l ● Systém tepelné úpravy trouby = ventilátor + kruhové topné těleso ● Čištění trouby = katalytické ● Energetická třída = A ● Příkon = 8,6 kW ● Spotřeba elektřiny = 0,84 kWh ● Napětí = 230 V ● Rozměry = 50 x 85 x 60 cm (Š x V x H)● Hmotnost = 44 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)