Sencor SFD 790WH sušička ovoce – recenze

Sencor SFD 790WH je jednoduchá menší sušička s výkonem 250 W. Ocení ji uživatelé, kteří se snaží o první pokusy a spokojí se s menším množstvím sušených surovin. V základu je k dispozici pět sušicích plátů, nechybí regulace teploty, kontrolka provozu či ochrana proti přehřátí.

Publikované: 08.06.2022
Aktualizované: 23.08.2022
Obsah článku:

Sencor SFD 790WH

Kruhová sušička ovoce s 5 pláty, příkon 250 W, regulace teploty v rozmezí 35 až 80 °C, bez časovače a displeje.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Sencor SFD 790WH potěší nízkou pořizovací cenou a tedy dostupností pro všechny. K dispozici je pět výškově nastavitelných sušících plátů. Hodí se k sušení ovoce, zeleniny, bylin, masa i hub. Jelikož jde o menší sušičku, ocení ji zejména ti, kterým postačí menší množství sušených surovin a nechtějí zbytečně moc do sušičky investovat.

Sencor SFD 790WH recenze

Oceňujeme extrémně tichý chod sušičky a integrovaný ventilátor, který se stará o rovnoměrné rozptýlení teplého vzduchu. Ten proudí přes všechna síta díky mřížkované konstrukci. Výhodou je, že není nutné používat všech pět sít najednou, ale dle potřeby. Během testu jsme vyzkoušeli sušit s jedním sítem a výsledky sušení byly stejně dobré jako v případě, kdy se používá všech pět.

Potraviny lze sušit při teplotě od 35 do 80 stupňů Celsia, přičemž ovládání je extrémně jednoduché. Slouží na něj otočný regulátor, který je během provozu podsvícený. Oceňujeme, že sušící síta jsou průhledná, díky čemuž jsme měli celý sušící proces pod dohledem. Rovněž oceňujeme, že síta lze mýt v myčce nádobí, což nám ušetřilo čas.

Nevýhody produktu

Sušička má menší výkon, sušení proto trvá o něco déle. Nevýhodu je i menší průměr sít na sušení (23 cm), vejde se na ně proto méně surovin. Když jsme si chtěli nasušit více ovoce, proces jsme museli zopakovat. Sencor SFD 790WH je proto ideální volbou pro ty, kdo chtějí sušené ovoce k okamžité konzumaci a nemají potřebu sušit si suroviny do zásoby. Vadil nám také kratší přívodový kabel, který má délku méně než jeden metr.

Sencor SFD 790WH pláty

Parametry

Příkon250 W
Automatické programyne
Časovačne
Regulace teplotyano
Teplotní rozsah35 až 80 °C
Počet sušících plátů5
Rozložitelná konstrukceano
LCD displejne
Hmotnost1,3 kg

Zkušenosti so Sencor SFD 790WH

Uživatelé u produktu Sencor SFD 790WH ocenili nízkou cenu a vhodnost pro první pokusy sušení. Vyzdvihli také jednoduché ovládání, tichý chod, výborný poměr ceny a výkonu a skladnost přístroje. Na druhé straně některým překážely malé rozměry přístroje, protože se do něj vejde málo surovin. Pár uživatelů se setkalo s tím, že vrchní kryt drnčí. Celkově byli spotřebitelé s produktem spokojeni.

Recenze a zkušenosti se sušičkou potravin Sencor SFD 790WH
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti se sušičkou potravin Sencor SFD 790WH na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti se sušičkou potravin Sencor SFD 790WH na Alze
Zdroj: Alza.sk

Alternativy

Sencor SFD 790WH patří k nejlevnějším sušičkám, které jsme testovali. Konkurovat jí může například Concept SO 1015 se šesti patry a podobným výkonem. Případně o něco dražší model Concept SO 1020, který v základní výbavě nabízí až devět pater. Pro ty, kteří preferují hranatý tvar před kulatým, je k dispozici ETA 5301 90000. Tato sušička disponuje pěti sušícími pláty a vyznačuje se nízkou hmotností.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Regulace teploty
Kompaktní rozměry
Jednoduché ovládání
Nízká pořizovací cena

Negatíva

Menší výkon i objem
Bez automatických programů
Absence časovače

Počet plátů: 5 ● Příkon: 250 W ● Regulace teploty: ano ● Časovač: ne ● Displej: ne ● Kontrolka provozu: ano ● Materiál: plast

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)