Concept SO 2070 sušička ovoce – recenze

Concept SO 2070 je výkonná sušička s pěti patry s možností regulace teploty a časovačem. Benefitem je RAW podložka a silikonová forma na müsli tyčinky. Sušička se vyznačuje rovnoměrným výkonem, tichým chodem a snadným ovládáním. Potěší také kvalitní zpracování a elegantní design.

Publikované: 08.06.2022
Aktualizované: 04.11.2022
Obsah článku:

Concept SO 2070

Hranatá sušička ovoce s 5 pláty, příkon 400 W, regulace teploty od 35 do 70 °C, časovač.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Concept SO 2070 je designově povedená a poměrně levná sušička ovoce, ale i dalších surovin, jakými jsou například houby, těstoviny, bylinky, maso či zelenina. Příkon 400 W je dostatečný a řadí se k těm lepším. Sušení je pohodlné a rovnoměrné díky speciálně tvarovaným průchodům. Potěšilo nás jednoduché ovládání pomocí otočného voliče a přehledný LCD displej.

Sušička má pět transparentních plátů a poskytuje dostatečný prostor pro sušení potravin. Velkým plusem je, že v balení jsme našli také speciální RAW podložku a formu pro přípravu ovocných tyčinek. To u jiných konkurenčních modelů není zvykem. RAW podložka se hodí pro sušení tekutých surovin, dají se zde tak připravit například banánové palačinky nebo různé RAW sušenky. Pro přípravu müsli tyčinek zase slouží praktická silikonová forma.

Concept SO 2070 recenze

Oceňujeme možnost nastavit si teplotu v rozmezí od 35 do 70 stupňů Celsia a také časovač, který lze nastavit do 48 hodin. Po uplynutí nastavené doby se sušička automaticky vypne. Jako výhodu vnímáme i obdélníkový tvar, neboť takové pláty se mnohem lépe vejdou do myčky nádobí než ty oválné. Sušička si během našeho testu počínala velmi dobře a s jejími službami jsme byli spokojeni.

Nevýhody produktu

Během testování produktu jsme nepřišli na nic, co by nám vadilo. Sušička si výborně vedla v každém směru. Má dostatečný výkon, je za velmi dobrou cenu, sušení je rovnoměrné a v balení jsou i pláty a formy navíc, které konkurence nenabízí. Celkově je sušička kvalitně zpracována. Pro ty, kteří neradi experimentují, je možná maličkým mínusem absence automatických programů.

Parametry

Příkon400 W
Automatické programyne
Časovačano
Regulace teplotyano
Teplotní rozsah35 až 70 °C
Počet sušících plátů5
Rozložitelná konstrukceano
LCD displejano
Automatické vypnutíano

Zkušenosti s Concept SO 2070

Sušička Concept SO 2070 se mezi uživateli těší velké oblibě. Na negativní reakce jsme nenarazili. Spotřebitelé vyzdvihli možnost nastavit si teplotu, časovač, tichý chod i objem. Líbí se mi, že sušička suší rovnoměrně, nic se nepřipaluje a ovoce není nutno otáčet. Za plusy označili také pět plátů v balení, jednoduchou údržbu, přehledný displej, rychlost sušení či pěkný design.

Recenze a zkušenosti se sušičkou potravin Concept SO 2070
Zdroj: Alza.cz

Alternativy

Concept SO 2070 je výkonná sušička za přijatelnou cenu, která má v balení navíc RAW podložku i silikonovou formu na müsli tyčinky. Takovou formu nabízí také sušička Concept SO 2041, která má v balení sedm sušících plátů a časovač od 10 minut do 48 hodin. Levnější alternativou je například ETA 5301 90000 nebo Sencor SFD 790WH, která nabízí nastavitelnou výšku plátů.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Rovnoměrné sušení
Dostatečný výkon i objem
RAW podložka a forma na tyčinky
Časovač a regulace teploty
Jednoduché ovládání
Pěkný design a kvalitní zpracování
Nenáročná údržba

Negatíva

Bez automatických programů

Počet plátů: 5 ● Příkon: 400 W ● Časovač: ano ● Displej: LCD ● Materiál: plast ● Automatické vypnutí: ano ● Regulace teploty: ano


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)