Klarstein Florida Jerky sušička ovoce – recenze

Největší předností sušičky Klarstein Florida Jerky je infračervená technologie. Díky ní jsou usušené potraviny lahodnější a hotové za kratší dobu. Nechybí čtyři automatické programy, ale také možnost nastavit si vlastní teplotu a dobu sušení. Plusem je tichý chod a snadné čištění.

Publikované: 08.06.2022
Aktualizované: 04.11.2022
Obsah článku:

Klarstein Florida Jerky

Hranatá sušička ovoce s 5 pláty, příkon 500 W, regulace teploty od 35 do 75 °C, časovač.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Klarstein Florida Jerky o výkonu 500 W se řadí k dražším sušičkám, důvodem je použitá infračervená technologie. Musíme uznat, že takový způsob sušení je efektivní. Ovoce, zelenina i maso jsou usušeny rovnoměrně, bez zbytků vody a poměrně rychle. Porovnáme-li to s běžnou sušičkou, tak rychlost sušení je v případě této sušičky značná. Teplo je rovnoměrně rozloženo po celé sušičce a během našeho testu se nám nestalo, že by některé části surovin byly hůře usušené.

Klarstein Florida Jerky recenze

Díky rychlému sušení se v potravinách uchovávají důležité minerály a vitamíny, což hraje této sušičce určitě do karet. Ovládání je jednoduché, k dispozici jsou čtyři plně automatické programy, ale oceňujeme, že zde je i možnost zvolit si teplotu a čas podle sebe. Ve volitelném manuálním režimu lze nastavit teplotu od 35 do 75 stupňů Celsia a dobu od jedné hodiny až po 99 hodin. Potěšilo nás, že kromě běžných surovin se zde dá připravit také jogurt, sušičku stačí správně nastavit a výsledky jsou výborné.

Oceňujeme displej ve vrchní části sušičky a pět mřížkových polic, které jsou vhodné i pro menší kousky surovin. Čištění sušičky je po použití jednoduché, jelikož vnitřek konstrukce i jednotlivé police lze opláchnout pod tekoucí vodou. Konstrukce vyrobená z pevného a odolného plastu je omyvatelná i zvenčí, sušičku jsme tak měli vždy pěkně čistou.

Nevýhody produktu

Během našeho testu jsme nepřišli na žádné zásadní nevýhody tohoto produktu, které by mohly spotřebitele odradit od nákupu. K minusům můžeme přiřadit jen vyšší pořizovací cenu, která je však vzhledem k použité infračervené technologii adekvátní. Maličkou nevýhodou je také vyšší hmotnost sušičky (6,5 kg), čili její přenášení z místa na místo není nejpohodlnější.

Klarstein Florida Jerky příkon

Parametry

Příkon500 W
Automatické programyano
Časovačano
Regulace teplotyano
Teplotní rozsah35 až 75 °C
Počet sušících plátů5
Rozložitelná konstrukceano
LCD displejano
Hmotnost6,5 kg

Zkušenosti s Klarstein Florida Jerky

Sušička Klarstein Florida Jerky se těší mezi spotřebiteli oblibě navzdory její vyšší ceně. Uživatelé vyzdvihli jednoduchou a rychlou obsluhu, výbornou chuť vysušeného ovoce i dalších surovin. Potěšil je pěkný design, rychlejší sušení díky infračervené technologii či kompaktní velikost. Na negativní reakce týkající se tohoto modelu jsme nenarazili.

Recenze a zkušenosti se sušičkou potravin Klarstein Florida Jerky
Zdroj: Heureka.cz

Alternativy

Sušička Klarstein Florida Jerky jako jedna z mála námi testovaných nabízí automatické režimy. Od nákupu však může odradit vysoká cena. Pokud hledáte něco levnějšího, avšak s podobným výkonem, sáhněte po Klarstein Arizona Jerky. Pro méně náročné uživatele bude vhodná například Concept SO 2080, která se pyšní dobrým výkonem, nízkou cenou a pěkným designem. Levná sušička je i Sencor SFD 790WH, nicméně ta má nižší výkon a kulatý tvar.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Infračervená technologie
Rychlé a rovnoměrné sušení
Automatické programy i manuální režim
Rozložitelná konstrukce

Negatíva

Vyšší pořizovací cena

Celkové rozměry: 34 × 38 × 39 cm ● Počet plátů: 5 ● Příkon: 500 W ● Časovač: ano ● Displej: LCD ● Materiál: plast ● Hmotnost: 6,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.4%)