NIU NQi Sport elektrický skútr – recenze

Chytrý elektrický skútr, který uveze dvě osoby. NQi Sport je vybaven motorem Bosch s výkonem 2 400 W, díky čemuž dokáže jet rychlostí 45 km/h. Mezi jeho přednosti patří kromě vysokého výkonu i brzdový systém EBS, který dokáže zajistit brzdnou dráhu o 50 % kratší než u běžných elektroskútrů. Jeho nevýhodou je kratší dojezd, a to z důvodu nižší kapacity baterie. Ta zaručí dojezd 51 km a následně je potřeba ji sedm hodin nabíjet.

Publikované: 28.09.2022
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

NIU NQi Sport

Výkon 2 400 W, max. dojezd 51 km, max. rychlost 45 km/h, max. nosnost 269 kg, doba nabíjení 7 hod.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Chytrý elektrický skútr, který najednou uveze dvě osoby. Umožňuje mu to velká nosnost, která dosahuje až 269 kg. Stroj je vybaven motorem Bosch s výkonem 2 400 W. Svojí výkonností i ostatními parametry se podobá vítězi testu Racceway Century. Díky vysokému výkonu se dokáže pohybovat rychlostí 45 km/h. Jeho nevýhodou je kratší dojezd – 51 km. Baterie se nabíjí sedm hodin.

NQi Sport recenze

Bezpečné používání

Předností elektrického skútru NQi Sport je bezpečnost. O tu se postará brzdový systém EBS, který se vyznačuje o 50 % kratší brzdnou dráhou než u běžných elektroskútrů. Systém rekuperace kinetické energie a rekuperační brzdění se navíc postarají o návrat energie z brzdění do baterieLED osvětlení zajistí lepší viditelnost za každého počasí. Jezdit můžete i za silnějšího deště, jelikož je skútr vodotěsný. Ve výbavě má ​​tento model tempomat, parkovacího asistenta i výstražný systém. Novinkou je oproti předchozím modelům připojení skútru k vlastnímu smartphonu. Prostřednictvím aplikace můžete sledovat jeho baterii, historii GPS a jiné užitečné informace.

Zkušenosti s NQi Sport

Co se týče poměru ceny a kvality, model NQi Sport si vede velmi dobře. Vyzdvihujeme také pěkný, moderní designKompaktní rozměry budou užitečné zejména při parkování. Spotřebitelské recenze těchto strojů na našich e-shopech nenajdete. Ze zahraničních portálů však víme, že se jedná o kvalitní a výkonné stroje. To je i případ tohoto skútru NQi Sport. Jeho jedinou nevýhodou je krátký dojezd a následné dlouhé dobíjení baterie. Myslete na to, že k jízdě na tomto skútru už je zapotřebí řidičský průkaz skupiny AM.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vhodný pro dvě osoby
Vysoký výkon
Bezpečnost

Negatíva

Vyšší cena
Krátká výdrž baterie

Výkon: 2 400 W ● Kapacita baterie: 26 Ah ● Napětí baterie: 60 V ● Maximální dojezd: 51 km ● Maximální rychlost: 45 km/h ● Hmotnost: 99 kg ● Maximální nosnost: 269 kg ● Počet osob: 2 ● Doba nabíjení: 7 h ● Řidičské oprávnění: AM

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)