Petrainer PET998D elektrický obojek pro psa – recenze

Petrainer PET998D patří k levnějším elektrickým obojkům, čemuž odpovídá také jeho výkonnost a dostupné funkce. Obojek se hodí pro všechna plemena s obvodem krku od 20 do 56 cm. Pomůže vám při učení základních povelů a jeho maximální dosah je 300 m. Mezi jeho funkce patří korekce elektrostatického impulsu, vibrace, zvuk a lokalizace přijímače. Sílu intenzity umíte regulovat v rozmezí 0 – 100. Nastavené parametry jsou zobrazeny na LCD displeji. Vysílač podporuje dva přijímače. To v praxi znamená, že pokud chcete trénovat dva psy najednou, stačí vám dokoupit druhý přijímač.

Publikované: 12.12.2022
Aktualizované: 18.07.2024
Obsah článku:

Petrainer PET998D

Univerzální elektrický obojek se zvukovou, statickou a vibrační korekcí, dosah 300 m, obvod krku 20 až 56 cm, výdrž baterie 336 hodin, voděodolnost

Prohlédnout nejlepší nabídku

Cenově dostupnější možností pro vás může být elektrický obojek Petrainer PET998D. Nízká cena se však odrazila na funkcích i parametrech, což však nemusí být nevýhodou. Jedná se o průměrný elektrický obojek, který je určen pro všechna plemena, avšak řemínek lze nastavit na maximální obvod krku 56 cm. V soupravě se nacházejí vyměnitelné kovové kontakty na obojek. Podle délky srsti se obojek lépe přizpůsobí vašemu psovi, aby byl účinek co nejlepší.

Funkce obojku

Obojek má korekce elektrostatického impulsu, vibrace a zvuku. Funguje až do vzdálenosti 300 metrů, což je dokonce více než u dražšího modelu, vítězného obojku Dogtrace d-control 400. Pro nastavení signalizace vibrací a elektrických výbojů máte na výběr 100 úrovní intenzity. Díky elektrickému obojku svého psa jednoduše naučíte reagovat na základní povely, jako „ke mně“, „nesmíš“, „zůstaň“ a pod. Zvolené funkce, jakož i úroveň intenzity jsou zobrazeny na LCD displeji.

Petrainer PET998D recenze

Vysílač a přijímač

Za výhodu považujeme, že vysílač podporuje dva přijímače, a tak jej lze použít pro výcvik dvou psů najednou. Přijímač i vysílač jsou napájeny bateriemi, s maximální výdrží 336 hodin. K dlouhé výdrži baterií vysílače i přijímače napomáhá automatické vypínání. Přijímač má voděodolné pouzdro proti dešti či bahnu, ne však vodotěsné.

Zkušenosti s Petrainer PET998D

Tento obojek nepatří k nejvýkonnějším, ale pokud váš pes není příliš zlobivý a chcete ho naučit alespoň základní povely, bude pro vás dostačující. Nejvhodnější je začít s výcvikem už v mládí, aby si pes co nejdříve osvojil správné návyky. Základní účel obojek plní, ale pokud očekáváte více, poohlédněte se po dražších modelech. Výhodou je nízká cena a vzhledem k ní i zcela propracované funkce a parametry. Kritické recenze spotřebitelů jsou směrovány na ovládání a slabý kontakt mezi vysílačem a přijímačem.

Recenze a zkušenosti s elektrickým obojkem Petrainer PET998D
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká cena
Dosah
Funkce

Negatíva

Slabý kontakt mezi vysílačem a přijímačem
Jednodušší provedení
Není vodotěsný

Typ korekce: zvuková, statická, vibrační ● Určení: univerzální ● Dosah: 300 m ● Voděodolnost: ano ● Materiál: PVC, tkaný řemen ● Obvod krku: od 20 do 56 cm ● Max. výdrž baterie: 336 h

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)