Philips CA6700/22 odvápňovač kávovaru – recenze

Tekutý odvápňovač kávovaru Philips je určen pro jakýkoli typ kávovarů příslušné značky. Jedná se o účinný prostředek, jehož frekvenci použití je třeba zvážit v závislosti na míře tvrdosti vody používané během přípravy kávových nápojů. Pokud je voda extrémně vápenatá, je vhodné odvápňovat každé čtyři týdny.

Publikované: 29.05.2023
Aktualizované: 23.10.2023
Obsah článku:

Philips CA6700

Tekutý odvápňovač kávovaru, objem 2x 250 ml, na 2 cykly odvápňování, univerzální odvápňovač, vhodný pro všechny typy kávovarů Philips Saeco.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Každý pátý týden odvápňujte v případě, že máte tvrdou vodu, přičemž měkká voda značí, že odvápňovat kávovar postačí jednou za půl roku. Univerzálnost přípravku se odráží na možnosti odstraňování vodního kamene i z rychlovarných konvic a parních troub.

Philips CA6700/22 recenze

Kompaktní balení a ochrana před vodním kamenem

V kompaktním balení se nacházejí dvě lahvičky tekutého roztoku o objemu 250 mililitrů, přičemž jde o přípravek bez vůně, stejně jako v případě odvápňovače Scanpart DC0157. Rovněž je však třeba po jeho použití kávovar propláchnout, aby zbytky tekutého roztoku potenciálně neovlivňovaly chuť a vůni připravované kávy. Odvápňovač majoritně obsahuje, stejně jako Filter Logic CFL-695, kyselinu citrónovou. Přípravek z dílny renomovaného výrobce spotřebičů se stará nejen o účinné odvápnění zařízení, ale zajišťuje také ochranu před další extrémní tvorbou vodního kamene.

Zkušenosti s Philips CA6700/22

Odvápňovač kávovaru Philips účinně ničí i nejmenší nánosy vodního kamene, přičemž kávovar po ukončení cyklu (i toho proplachovacího) „fičí“ jako nový. Produkt nadmíru splňuje očekávání velké části spotřebitelů, avšak jeho velká nevýhoda spočívá v dávkování, které popisuje výrobce v samotném návodu. Na základě instrukcí je třeba na jeden cyklus zředit s vodou obsah celé jedné lahvičky, což je koneckonců velmi nákladné, a to i přes relativně nízkou cenu. Výrobce však tento přípravek samozřejmě doporučuje. Vždy je totiž lepší volit odvápňovače kávovarů, které schvaluje sám producent.

Recenze a zkušenosti s odvápňovačem kávovaru Philips CA6700/22
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kávovar po odvápnění pracuje jako nový
Podporováno výrobcem
Dobrá cena

Negatíva

Při předepsaném dávkování dost nákladné

Forma provedení: tekutý roztok ● Objem: 2 x 250 ml ● Počet cyklů odvápňování: 2 ● Složení: kyselina citrónová ● Kompatibilita s kávovary: pro všechny typy kávovarů Philips Saeco ● Univerzálnost: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)