Scanpart DC0157 odvápňovač kávovaru – recenze

Litrový tekutý odvápňovač Scanpart je určen k efektivnímu odstranění vodního kamene nejen z kávovarů, ale také z rychlovarných konvic. Obsahuje přírodní látky na bázi kyseliny mléčné a kyseliny citrónové, které zajišťují vysokou efektivitu tohoto produktu. Výhodou je jeho neutrální vůně a chuť, což v praxi znamená, že nezanechává žádné citelné stopy. Přesto je však třeba kávovar po použití odvápňovače propláchnout alespoň dvěma cykly.

Publikované: 29.05.2023
Aktualizované: 23.10.2023
Obsah článku:

Scanpart DC0157

Tekutý odvápňovač kávovaru, objem 1 l, univerzální odvápňovač, vhodný pro všechny typy kávovarů.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Tekutý odvápňovač kávovaru Scanpart dokonale odstraňuje usazeniny vodního kamene nacházející se ve vnitřním okruhu, jednotlivých vedeních a topném tělese kávovaru. Úspěšné odvápnění topného tělesa snižuje spotřebu elektrické energie, což dlouhodobě jistě potěší nejednoho spotřebitele. Pro dosahování lepších výsledků v souvislosti s životností kávovaru je dobré frekvenci jeho používání „nastavit“ na jedno odvápnění měsíčně. Přípravek je vhodný i pro kávovary na kapsle.

Scanpart DC0157 recenze

Velký objem a neutrální vůně

Litrová láhev odvápňovače kávovaru se z finančního hlediska vyplatí rozhodně více než objemově menší, ale dražší produkty, jako například Nivona NIRK 703. Výhodou je i neutrální vůně a chuť, což v praxi znamená, že v kávovaru nezůstane žádná stopa po použití přípravku jako by tomu bylo v případě čištění octem. I přes tento fakt je však třeba, abyste kávovar po odvápňovacím procesu několikrát propláchli. Odvápňovač kávovaru Scanpart obsahuje silné, ale přírodní složky v podobě kyseliny mléčné a kyseliny citrónové. V případě, že čelíte extrémnímu zavápnění kávovaru, je vhodné použít 75 až 150 mililitrů přípravku. Pro správné použití prostředku se doporučuje následování instrukcí výrobce.

Zkušenosti se Scanpart DC0157

Vynikající poměr ceny a množství spolu s rychlým a účinným odvápněním dělají z tohoto odvápňovače kávovaru produkt srovnatelný s dražšími výrobky. Co rozhodně spotřebitele potěší, je fakt, že odvápňovací prostředek lze použít i k pročištění rychlovarné konvice. Za nevýhodu lze považovat chybějící odměrku na boku láhve, proto je při dávkování třeba použít externí odměrku pro dodržení požadovaného poměru přípravku a vody. Kvalita a funkčnost tohoto produktu rozhodně stojí za zvážení.

Recenze a zkušenosti s odvápňovačem kávovaru Scanpart DC0157
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní a účinný výrobek
Poměr ceny a objemu
Srovnatelný s dražšími produkty

Negatíva

Na lahvičce není odměrka
Jemná chuť citrusového ovoce navzdory uváděné neutrálnosti vůně a chuti

Forma provedení: tekutý roztok ● Objem: 1 l ● Počet cyklů odvápňování: neuvedeno ● Složení: kyselina citrónová, kyselina mléčná ● Kompatibilita s kávovary: pro všechny typy kávovarů ● Univerzálnost: ano


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.2%)