Tristar VE-5817 stropní ventilátor – recenze

Interiérový ventilátor na strop se širokým rozpětím je vhodný i do větších místností. Stropní ventilátor má osvětlení a ovládaný je dálkovým ovladačem. Spotřebitelé si pochvalují jeho výkon a zároveň tichý chod. Během horkých letních dnů dokáže velmi efektivně ochlazovat vzduch.

Publikované: 25.10.2022
Aktualizované: 28.03.2024
Obsah článku:

Tristar VE-5817

Stropní ventilátor se světlem, počet lopatek 3, průměr ventilátoru 132 cm, dálkové ovládání, 3-stupňová regulace rychlosti, max. hlučnost 47 dB, příkon 55 W, hmotnost 7,2 kg

Prohlédnout nejlepší nabídku

Příjemné ochlazení a tichý chod

Ideální společník do kanceláře, ale také bytu či domu. Tristar VE-5817 je stropní ventilátor o velkém průměru lopatek až 132 cm. Díky tomu si uživatelé velmi pochvalují příjemné osvěžení a to již při nízkém výkonnostním stupni. Celkově máte na výběr ze tří rychlostních režimů proudění vzduchu. Od svěžího vánku přes střední intenzitu až po silné osvěžení. Maximální výkon dosahuje až 175 ot./min. Příkon stropního ventilátoru je 55 W.

Tristar VE-5817 recenze

Celá konstrukce je kombinací plastu a kovu. Tři lopatky ventilátoru mají aerodynamický tvar a díky tomu i při maximálním výkonu svištění vzduchu neruší. Maximální průtok vzduchu je 9 515 m3/h. Výrobce udává maximální hladinu hluku jen 47 dB. Některé spotřebitele může zajímat i funkce reverzního (zpětného) chodu, která změní směr cirkulace vzduchu v prostoru.

Dálkové ovládání i stropní svítidlo

Jediným způsobem ovládání je dálkový ovladač (2 ks AA baterie – nejsou součástí dodávky), který rozhodně chválíme. Dálkové ovládání disponuje všemi funkcemi včetně časovače. Možné je aktivovat režim 2, 4 nebo 8 hodin. Také na ovladači volíte tři výkonnostní stupně nebo můžete ventilátor jednoduše vypnout/zapnout. Opomenout nesmíme ani fakt, že jde o stropní ventilátor se světlem. K dispozici je patice E27 pro žárovky s maximálním výkonem 46 W. Osvětlení je na základě referencí poměrně jasné a výrazné s dostatečným světelným výkonem, ale žárovka není součástí dodávky.

Zkušenosti s Tristar VE-5817

Moderní a výkonný stropní ventilátor Tristar se řadí k dražším modelům, proto i cena může být jedním z důvodů, který může některé zákazníky odradit. Z hlediska efektivity a výkonu ochlazování je však ventilátor velmi účinný. Vděčí za to i průměru aerodynamických lopatek až 132 cm. Ventilátor tak pokryje poměrně velkou plochu. Výměru místnosti výrobce neuvádí.

Recenze a zkušenosti se stropním ventilátorem Tristar VE-5817
Zdroj: Alza.cz

Zákazníky těší tichý chod ventilátoru i při vyšších rychlostních stupních. Ty jsou k dispozici až tři. Ovládání je možné přes dálkový ovladač, kde je v rámci funkcí nechybí časovač. Stropní ventilátor je vybaven paticí E27 pro osvětlení. Žárovka není součástí balení a je třeba si ji dokoupit.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dálkové ovládání a časovač
Efektivita proudění vzduchu
Stropní svítidlo

Negatíva

Vyšší cena
Žárovka není součástí balení

Velikost místnosti = - m² ● Počet lopatek = 3 ● Průměr ventilátoru = 132 cm ● Ovládání = dálkové ovládání ● Počet rychlostí = 3 ● Otáčky = max. 175 ot./min. ● Průtok vzduchu = 9 515 m3/h ● Časovač = ano ● Max. hlučnost = 47 dB ● Světlo = 1 x E27 – max. 46 W ● Příkon = 55 W ● Napětí = 220/240 V ● Hmotnost = 7,2 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)