Whirlpool WS5G8CHX/E kombinovaný sporák – recenze

V dané třídě patří kombinovaný sporák Whirlpool cenou k těm dražším, ale zaujme již moderním designemObjem trouby je sice menší, nicméně nabídne velmi rychlý ohřev a elektrické zapalování hořáků. K dispozici je také režim odmrazování, gril nebo speciální režim na přípravu pizzy. Výhodou je i inovativní hydrolytický samočisticí systém.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 19.10.2023
Obsah článku:

Whirlpool WS5G8CHX/E

Volně stojící kombinovaný sporák, 4 hořáky, objem trouby 57 l, energetická třída A, hydrolytický samočisticí systém, ventilátor, gril.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kombinované sporáky mají své nesporné výhody. Jednou z nich je, že kombinují využití elektrické energie a plynu. Plynový sporák má integrované elektrické zapalování, což používání jistě usnadňuje. Výkon čtyř hořáků můžete snadno ovládat otočnými regulátory. Počítejte s tím, že tento model Whirlpool je široký 50 cm, tudíž prostoru na varné desce není úplně na rozdávání. Většinou však tento rozměr bohatě stačí.

Speciální technologie hořáků

Horní varná deska je dodávána se skleněným poklopem, kterým můžete hořáky překrýt, pokud sporák aktuálně nepoužíváte. Zamezíte tak zbytečnému znečištění varných zón. Whirlpool se pyšní speciální technologií hořáků, které dokážou o 20 % efektivněji předávat teplo. Každý hořák má vlastní bezpečnostní ventil StopGas. Litinová mřížka je dvoudílná a poměrně masivní. Hrnce a pánve tak mají velmi dobrou stabilitu. Sporák je v barvě inoxlook, která působí velmi luxusně, a kombinovaný sporák tak zapadne do konceptu každé moderní kuchyně.

Whirlpool WS5G8CHX/E recenze

Menší objem trouby, ale bohatá funkcionalita

Kvůli menší šířce kombinovaného sporáku se zmenšil objem trouby, a to na 57 litrů. Oproti 60cm verzi tak máte o téměř 15 litrů méně. Takovým případem je i sporák Beko FSM 62330 DWT o objemu 72 litrů. Elektrická trouba poskytuje širokou programovou nabídku. Kromě běžného režimu pečení můžete využít také funkci ventilátoru, program gratinování, rozmrazování, rychlý předehřev nebo režim na pizzu. Pečení je podle zkušeností zákazníků velmi efektivní. Výhodou cirkulace je to, že můžete péct více druhů pokrmů současně, aniž by došlo k pachové extrakci zbylých pokrmů.

Na přední straně sporáku naleznete velký LED displej. Nastavit si můžete také časovač. Čištění problémem určitě nebude, jelikož můžete troubu pravidelně zbavovat mastnoty a nečistot díky samočisticímu režimu (hydrolytické čištění). Bez potřeby čisticích prostředků se horká pára postará o to, že trouba bude maximálně čistá. Praktické je čištění skleněných dvířek, neboť sklo je vyjímatelné a lze ho umýt v myčce nádobí.

Zkušenosti s Whirlpool WS5G8CHX/E

V tomto segmentu spotřebitelé často hledají levná řešení. Kombinovaný sporák Whirlpool WS5G8CHX/E levný není, i přesto patří k modelům, které dokážou i za vyšší částku nabídnout přiměřenou kvalitu. Zákazníci jsou vděční za velmi kvalitní zpracování a materiály. Elektrická trouba má integrovaný ventilátor, na který výrobce poskytuje samostatnou záruku v délce trvání 5 let. Sporák má čtyři varné zóny s kvalitními hořáky a masivní litinovou mřížkou. Zapalování je elektrické.

Recenze a zkušenosti s kombinovaným sporákem Whirlpool WS5G8CHX/E
Zdroj: Heureka.cz

Objem trouby činí 57 litrů, což je méně než v případě často levnější konkurence, nicméně tento nedostatek výrazněji nevadí. Velmi vítané jsou programy a režimy pečení, kterých má trouba dostatek, např. i gril, rozmrazování, režim na pizzu nebo režim rychlého předehřevu. Cirkulace vzduchu je rovnoměrná, i proto je výsledek pečení velmi dobrý. Sporák má přehledný displej s digitálním časovačem. Údržba není problémem, protože kombinovaný sporák disponuje hydrolytickým samočisticím systémem. Celkově tak sporák nemá žádné výrazné nedostatky, a pokud vám nevadí větší investice, špatný krok určitě neuděláte.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Integrovaný ventilátor – záruka pět let
Samočisticí systém – hydrolytický
Moderní designové provedení

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Objem trouby (menší šířka)

Typ varné desky: plynová ● Typ trouby: elektrická ● Energetická třída: A ● Spotřeba energie na jeden cyklus: 0,99 kWh ● Celkový příkon: 2 700 W ● Počet varných zón: 4 ● Objem trouby: 57 l ● Ventilátor: ano ● Gril: ano ● Hmotnost: 42 kg ● Šířka: 50 cm ● Hloubka: 60 cm ● Výška: 85 cm

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)