Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K IP kamera – recenze

Tento model nabízí kvalitní, 2K rozlišení videozáznamu a chytrou detekci pohybu. Kamera se k síti připojuje za pomoci WiFi rozhraní a data ukládá na microSD karty do kapacity 128 GB. Cloudové úložiště je zpoplatněné. IP kamera má motorové otáčení o 360° a můžete regulovat vertikální polohu objektivu. Kamera je velmi kompaktní. Zvuk reproduktoru je méně kvalitní a integrován je také mikrofon. Velmi dobré je také uživatelské rozhraní aplikace Xiaomi Home, prostřednictvím které můžete sledovat přímý přenos z kamery.

Publikované: 15.06.2022
Aktualizované: 12.09.2023
Obsah článku:

Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K

2K IP kamera s nočním režimem, WiFi, paměťová karta max. 32 GB, detekce pohybu, mikrofon, reproduktor, otáčení objektivu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Na našem trhu patří k nejoblíbenějším modelům v segmentu IP kamer. Velkým pozitivem je nepochybně příznivá cena. Nezaostává však ani vysoká kvalita záznamu a zaujme i otočným objektivem. Zabudován je senzor pohybu pro chytrou detekci osob. Xiaomi umožňuje obousměrně komunikovat.

Kvalitní záznam kamery

Jelikož je úkolem kamery detailní monitorování záznamu, kvalitní objektiv je nezbytnou součástí. V tomto případě Xiaomi přináší záznam ve vysokém, 2K rozlišení (2 304 × 1 296 px) a díky tomu máte opravdu možnost pozorovat na záznamu podstatné detaily. Kamera automaticky spustí nahrávání okamžitě po detekci pohybu. Xiaomi Mi 360° Home Security je zárukou jednoduchého napájení. Kameru stačí pomocí adaptéru zapojit do elektrické sítě, komunikace a přenos dat probíhají přes WiFi. LAN vstup k dispozici není. Menším minusem je fakt, že součástí balení není právě napájecí adaptér. V balení naleznete pouze kabel.

Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K recenze

Co se týče kvality snímání v noci, uživatelé si rozhodně nestěžují. Kamera má speciální noční režim se schopností detekovat pohyb i za zhoršených světelných podmínek. Kamera má infračervené podsvícení. Záznam kamera může ukládat na cloudové úložiště (za poplatek) nebo na microSD kartu až do kapacity 32 GB. Mnozí zákazníci však uvádějí, že kamera akceptuje i 128GB SD karty. WiFi kamera je vybavena mikrofonem a reproduktorem, je tudíž možné obousměrně komunikovat. Slabinou je poněkud slabší reproduktor, který obsahuje poměrně hodně šumu. Záznam zvuku na mikrofon je na solidní úrovni.

Flexibilní umístění a otočný objektiv

Zákazníci velmi oceňují aplikaci Xiaomi Home (pro Android i iOS), kde máte možnost provádět všechna potřebná nastavení a sledovat záznam živě. Oproti levnější verzi Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P by měl tento model disponovat také archivem pro cloud, ovšem jedině přes samostatnou aplikaci Xiaomi Cloud. V aplikaci navíc můžete mít propojeno více kamer a jiných spotřebičů, takže máte všechny smart produkty Xiaomi na jednom místě. Kamera je kompatibilní s hlasovým ovládáním přes Amazon Alexa nebo Google Home. Apple HomeKit kompatibilní není.

IP kamera Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K

Výhodou konstrukce Xiaomi Mi 360° Home Security je možnost flexibilního umístění. Zařízení lze položit na stůl, poličku nebo na nenápadné místo, ale také můžete konstrukci instalovat na zeď nebo vzhůru nohama na strop. Obrovskou výhodou je v takovém případě horizontální úhel záběru až 360°. Kamera navíc disponuje motorovým otáčením. To je velmi tiché. Není však automatické, otáčení je možné provádět jen manuálně prostřednictvím aplikace. Vertikální záběr objektivu je 110°. Díky různým způsobům instalace máte možnost monitorovat celý prostor. Kamera je vysoká 11,5 cm, široká 7,8 cm a je velmi kompaktní.

Zkušenosti s Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K

Z hlediska poměru ceny a kvality patří IP kamera Xiaomi Mi 360° Home Security k tomu nejlepšímu, co na našem trhu můžete najít, a svědčí o tom i reference samotných zákazníků. Největší pozitiva jsou adresována kvalitě záznamu a vysokému, 2K rozlišení, nicméně spotřebitele těší i kvalita nočního záznamu. Pochvalují si jednoduchou instalaci, dosah WiFi připojení a praktickou aplikaci Xiaomi Home, která umožňuje provádět různá nastavení. Velmi často se skloňuje efektivní motorové otáčení objektivu a 360° horizontální záběr. Mírným zklamáním je kvalita reproduktoru, jehož zvuk má hodně šumu, proto má obousměrná komunikace své nedostatky.

Recenze a zkušenosti s IP kamerou Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K
Zdroj: Heureka.sk

Rovněž nepotěší to, že při napájení nemáte k dispozici adaptér. Je potřeba ho dokoupit nebo použít takový, který máte doma. Neurazí ani design kamery a kompaktní provedení. Velmi dobré jsou také reakce senzoru pohybu. Záznam lze ukládat na microSD kartu a také na cloud, ale postup je složitější, protože je nutné postupovat přes samostatnou aplikaci Xiaomi Cloud. Ukládá se zde záznam v případě detekce pohybu. Po 7 dnech je cloud zpoplatněn. Zákazníci v rámci aplikace hlásí problém s nastavováním notifikací. Xiaomi Mi 360° Home Security určitě potěší hodnotným zpracováním, kompaktními rozměry a má parametry, které většině spotřebitelů budou jistě vyhovovat.

Recenze a zkušenosti s IP kamerou Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

2K kvalita záznamu
Motorové otáčení kamery
Praktická aplikace Xiaomi Home

Negatíva

Adaptér není součástí balení (pouze USB kabel)
Kvalita reproduktoru

Rozlišení: 2K / 2 304 × 1 296 px ● Noční režim: ano ● Paměťová karta: ano – max. 32 GB ● WiFi: ano ● LAN: ne ● Detekce pohybu: ano ● Mikrofon: ano ● Reproduktor: ano ● Otáčení objektivu: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.4%)