VOCOlinc Smart Camera VC1 Opto IP kamera – recenze

Interiérová kamera VOCOlinc Smart Camera VC1 Opto plně podporuje operační systémy iOS. Je plně kompatibilní s Apple HomeKit. Zařízení využívá k ukládání dat iCloud. Disponuje motorovým otáčením objektivu a také nočním režimem pro snímání v noci. Efektivně dokáže rozpoznávat lidi, zvířata i auta.

Publikované: 15.06.2022
Aktualizované: 12.09.2022
Obsah článku:

VOCOlinc VC1 Opto

Full HD IP kamera s nočním režimem, WiFi, bez paměťové karty, detekce pohybu, mikrofon, reproduktor, otáčení objektivu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Podpora pouze pro Apple zařízení

Pokud jste majitelem mobilního telefonu s Androidem, tato kamera vás zklame. Podporuje pouze operační systém iOS. Snímač s rozlišením 3 Mpx nabízí full HD rozlišení videozáznamu. Vše podstatné zvládnete nastavit za pomoci aplikace VOCOlinc, která je kompatibilní s Apple HomeKit, resp. HomeKit Secure Video. Specifikem tohoto modelu je, že nedisponuje slotem na microSD karty. Veškerá data ukládá na váš iCloud. V reálném čase máte možnost sledovat, co kamera snímá. Ke kameře musíte mít dostupných minimálně 200 GB úložiště na iCloudu. Záznamy jsou archivovány po dobu 10 dnů, přičemž si je můžete kdykoli stáhnout.

VOCOlinc Smart Camera VC1 Opto recenze

V rámci funkcí vás kamera uvědomí notifikací na váš iPhone nebo Apple Watch. A to hned v okamžiku detekce pohybu. Všechny funkce a akce lze nastavit právě v systému aplikace Apple HomeKit. Týká se to i nočního režimu. Dosvit je oproti konkurentům menší, kolem 6 metrů. Pro interiérové ​​prostory v domácnosti však tento dosvit postačuje. Fungovat může i jako dětská chůvička, protože dokáže přenášet zvuk. Integrován je mikrofon i reproduktor. Na základě odborných recenzí je však kvalita zvuku slabší.

Kvalita obrazu a rotácia objektívu

Aplikace VOCOlinc dává kameře řadu benefitů. HomeKit Secure Video umožňuje propojení i s Apple TV a záznamy z kamery si klidně můžete prohlédnout na televizoru. Celý ekosystém kamery je dobře vyladěný. Kvalita záznamu je velmi dobrá a exkluzivitou je také to, že kamera dokáže v případě telefonního seznamu a fotek přiřazených ke kontaktům z určité vzdálenosti rozpoznat, čí tvář vidí. V aplikaci si můžete nastavit noční režim, mikrofon nebo časový rozvrh zapnutí/vypnutí. Využít určitě můžete také motorové otáčení objektivu ve vertikální i horizontální poloze. Komunikace je díky podpoře WiFi plně bezdrátová. Vstup LAN k dispozici není. V balení naleznete USB-C kabel o délce dva metry a také napájecí adaptér.

Zkušenosti s VOCOlinc Smart Camera VC1 Opto

Pokud si chcete pořídit interiérovou kameru za rozumnou cenu a jste výhradně milovníkem technologií Apple, pak tento model vaše požadavky zaručeně splní. Síťová kamera VOCOlinc Smart Camera VC1 disponuje kvalitním rozlišením, motorovým otáčením a velkým množstvím benefitů v souvislosti s aplikací Apple HomeKit – HomeKit Secure Video má sice českou i slovenskou verzi, ale v některých pasážích je neúplný. Někoho může odradit fakt, že kromě placeného iCloudu, chcete-li data zálohovat, nemáte k dispozici žádné jiné úložiště, protože nepodporuje microSD karty. Kamera tehdy v podstatě funguje jen jako zařízení k živému přenosu a detekci pohybu. Mírným zklamáním je i reprodukce zvuku a jeho nahrávání.

Recenze a zkušenosti s IP kamerou VOCOlinc Smart Camera VC1 Opto
Zdroj: Heureka.cz

Pochválit musíme detekci pohybu, která není přehnaně citlivá. Velmi dobře kamera VOCOlinc natáčí i v noci. Zajímavostí je režim soukromí, kdy se čočka objektivu jednoduše schová a na kameře si můžete dělat, co chcete. Další smart vychytávkou je rozpoznávání obličeje podle telefonních kontaktů uložených na iCloudu. Kameře toho nelze mnoho vyčítat, snad jen trochu komplikovanější fungování s iCloudem, protože jinak žádná data k dispozici nemáte.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalita obrazu
350° rotace objektivu
Praktické smart funkce

Negatíva

Nekompatibilní s Androidem
Nepodporuje microSD karty
Horší kvalita zvuku

Rozlišení: full HD / 1 920 × 1 080 px ● Noční režim: ano ● Paměťová karta: ne ● WiFi: ano ● LAN: ne ● Detekce pohybu: ano ● Mikrofon: ano ● Reproduktor: ano ● Otáčení objektivu: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)