Ezviz CS-C6-A0-8C4WF IP kamera – recenze

Chytrá bezpečnostní kamera s podporou WiFi připojení a inovativní detekcí siluety postav. IP kamera Ezviz disponuje integrovaným mikrofonem i reproduktorem. Otočný objektiv umožňuje horizontální, ale také vertikální nastavení prostřednictvím mobilní aplikace. Přenos z kamery lze sledovat pohodlně na dálku.

Publikované: 15.06.2022
Aktualizované: 12.09.2023
Obsah článku:

Ezviz CS-C6-A0-8C4WF

2K+ IP kamera s nočním režimem, WiFi, paměťová karta max. 256 GB, detekce pohybu, mikrofon, reproduktor, otáčení objektivu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Profesionální záznam videa a umělá inteligence

Pokud je vaším cílem zabezpečit domácnost před potenciálním nebezpečím, bezpečnostní kamera Ezviz C6 je vskutku vhodným adeptem, který tento účel splní. Profesionální záznam videa je podtržen 2K+ rozlišením, jedná se tedy o ještě lepší rozlišení než klasické 2K, konkrétně 2 560 × 1 440 px. Kamera má vynikající citlivost na světlo a dokáže přirozeně kalibrovat jas, stíny i barvy. Díky umělé inteligenci pohybových senzorů dokáže IP kamera identifikovat siluety osob i zvířat. Dokáže rozpoznat pohyb a v případě dynamických záběrů je obraz dokonale ostrý. Vyšší úroveň rozlišení je v tomto směru patrná.

Ezviz CS-C6-A0-8C4WF recenze

Kamera funguje skvěle i za tmy. Upozorňujeme, že kamera není vhodná k exteriérovému ​​použití, jedná se o vnitřní bezpečnostní kameru. Noční režim má viditelnost na přibližně 10 metrů. Podsvícení IR diodami je téměř neviditelné. K ovládání všech funkcí používáte aplikaci Ezviz, která je kromě angličtiny i v českém jazyce. Kameru lze dokonce ovládat pokyny přes Amazon Alexu nebo běžnější Google Assistant. Na detekci pohybu vás může kamera upozornit notifikací. Součástí balení je napájecí adaptér i kabel. Výrazným plusem je, že kamera umožňuje kromě bezdrátové komunikace také přímé zapojení do sítě pomocí LAN vstupu.

Funkční obousměrná komunikace

Data jsou ukládána na paměťovou kartu s maximální kapacitou 256 GB (není v balení). Tu však lze používat jako záložní zdroj, protože se z hlediska bezpečnosti vyplatí mít zaplacené cloudové úložiště. Možná je také obousměrná komunikace, protože kamera má zabudovaný mikrofon a reproduktor. Prostřednictvím chytré aplikace lze dokonce nastavit, kterou oblast chcete primárně monitorovat, a nastavit můžete také citlivost detekce pohybu. Tehdy kamera zaznamená pohyb jen v dané oblasti, abyste na mobil nedostávali zbytečné notifikace. Aplikace je opravdu propracovaná a umožňuje širokou škálu nastavení, včetně nastavení doby snímání.

IP kamera Ezviz CS-C6-A0-8C4WF

Součástí balení je vrtací šablona pro připevnění na strop. Montáž kamery je opravdu nenáročná. Jak zmiňujeme v úvodu, nechybí možnost horizontálního a vertikálního natáčení objektivu. Pohyb je velmi plynulý a tichý. Škoda jen, že výrobce nepíše o možnosti napájení a síťového připojení pomocí ethernetového kabelu, tzv. PoE napájení.

Zkušenosti s Ezviz CS-C6-A0-8C4WF

Referencí zákazníků u tohoto modelu kamery není mnoho. Hlavním důvodem může být vyšší cena, ale pokud požadujete prémiovou kvalitu a skutečně spolehlivé zabezpečení, Ezviz C6 je správnou volbou. Disponuje moderními technologiemi a řadou přizpůsobitelných funkcí. Chytrá bezdrátová kamera s WiFi i podporou LAN připojení disponuje vysokým, 2K+ rozlišením, které ji odlišuje od konkurence. Snímač dokáže rozpoznávat siluety osob a dynamické snímání je zvládnuté skvěle. Nechybí ani funkce obousměrné komunikace. V recenzích uživatelé chválí také velmi přehlednou aplikaci Ezviz.

Prostřednictvím ní můžete například nastavovat oblast snímání, citlivost senzorů pohybu, aktivovat notifikace apod. Na dálku můžete objektiv otáčet v horizontálním i vertikálním směru. Součástí balení je adaptér, kabel a také vrtací šablona pro upevnění na strop. Na základě srovnání oceňujeme také stabilitu signálu. Spotřebitelé si na schopnost kamery komunikovat vůbec nestěžují a signál je stabilní. Pokud hledáte cenově dostupnější verzi, možná vašim požadavkům vyhoví Xiaomi Mi 360° Home Security Camera 2K s rovněž vysokým rozlišením a WiFi připojením.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

2K+ rozlišení videa
Vynikající snímání dynamických pohybů
Rozpoznání siluety osob

Negatíva

Vyšší cena
PoE napájení výrobce nezmiňuje

Rozlišení: 2K+ / 2 560 × 1 440 px ● Noční režim: ano ● Paměťová karta: ano – max. 256 GB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Detekce pohybu: ano ● Mikrofon: ano ● Reproduktor: ano ● Otáčení objektivu: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)