Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P IP kamera – recenze

Interiérová kamera Xiaomi je cenově dostupným zabezpečovacím prvkem domácnosti. Tento model disponuje otočným objektivem a 360° horizontálním záběrem. Díky tomu můžete sledovat celou místnost. Kamera umožňuje WiFi bezdrátový přenos dat. Nepodporuje cloud, ale microSD kartu a NAS.

Publikované: 15.06.2022
Aktualizované: 19.07.2024
Obsah článku:

Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P

Full HD IP kamera s nočním režimem, WiFi, paměťová karta max. 32 GB, detekce pohybu, mikrofon, reproduktor, otáčení objektivu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Kvalitní záznam za málo peněz

V případě tohoto „domácího strážce“ potěší hned několik parametrů. Rozlišení 1 920 × 1 080 px je předzvěst toho, že bezpečnostní IP kamera zaznamenává obraz ve full HD kvalitě. Spotřebitelé si kvalitu záznamu velmi pochvalují, a podíváme-li se na nízkou cenu Xiaomi, rozhodně na trhu nemá příliš mnoho konkurentů. Výhrady mají někteří zákazníci k zachycování pohybu, tehdy je obraz rozmazanější. Zařízení patří mezi nejprodávanější IP kamery. Vybaveno je i senzorem pohybu a chytrou detekcí pohybu.

Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P recenze

Velkým pozitivem je za tuto cenu 360° horizontální pozorovací úhel a také možnost natáčení kamery díky dvěma integrovaným motorům. Objektiv lze otáčet v horizontálním i vertikálním směru. Tyto úkony lze provádět prostřednictvím aplikace Xiaomi Mi Home. Můžete si zde přehrávat záznamy videa, sledovat záznam živě, a dokonce i komunikovat s lidmi v prostoru. Xiaomi totiž nechybí ani mikrofon či reproduktor, přestože zvuková reprodukce je méně kvalitní. IP kamera využívá bezdrátový přenos dat přes WiFi. Data ukládá na microSD kartu (není součástí balení) s maximální kapacitou 32 GB. Podle slov uživatelů podporuje také 64GB karty. Podporuje i domácí datové úložiště do sítě – NAS, a to jako náhradu za cloud, který tento model nepodporuje.

Noční snímání a kompaktní rozměr

IP kamera Xiaomi má vylepšené noční snímání o vlnové délce 940 nm, což je pouhým okem téměř neviditelný přísvit. Noční záběry jsou i v naprosté tmě velmi dobré, ideálně na vzdálenost 9 až 10 metrů. V praxi pak spíše 5 až 6 metrů, což je v interiéru více než dostačující vzdálenost. Kamera je široká pouhých 7,5 cm a vysoká 10,8 cm. Díky kompaktním rozměrům je kamera velmi praktická a nenápadná. Kameru lze upevnit na strop nebo na zeď. Také ale může být položena na poličce nebo na stole.

IP kamera Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P recenze

Napájení je řešeno pomocí adaptéru v elektrické síti. Minusem je, že adaptér není součástí balení a samotný kabel s microUSB portem je poměrně krátký. Xiaomi podporuje ovládání hlasem prostřednictvím Amazon Alexa nebo Google Home. Některým spotřebitelům vadí problematické notifikace, které na detekci pohybu upozorňují velmi náhodně. Detekce pohybu je přitom poměrně citlivá, proto se může jednat o ojedinělý nedostatek.

Zkušenosti s Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P

Levná IP kamera od Xiaomi? S menšími kompromisy klidně. Obraz je jedna z věcí, kterou chválí většina zákazníků. Full HD rozlišení je dostačující. Snímání v noci probíhá na menší vzdálenost, než deklaruje výrobce, avšak kvalita je na solidní úrovni. Pozitivem je také přítomnost mikrofonu a reproduktoru, přestože reprodukce zvuku má výraznější nedostatky. Co spotřebitele těší nejvíce, je nepochybně nízká cena v poměru ke kvalitě produktu a funkcím. Kamera disponuje motorovým otáčením objektivu. Díky tomu má horizontální pozorovací úhel až 360°. Kameru můžete otáčet prostřednictvím mobilní aplikace. U několika zákazníků se objevil problém se zasekáváním kamery při otáčení.

Recenze a zkušenosti s IP kamerou Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P
Zdroj: Heureka.cz

Chválíme snadné spuštění, rychlou montáž a kompaktní rozměry. Najdou se však i nedostatky. Jedním z nich je fakt, že Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P nepodporuje cloudové úložiště. Využívat můžete microSD kartu nebo datové úložiště NAS. Podobně jako u dražší kamery Xiaomi s 2K rozlišením není ani v tomto případě v balení k dispozici adaptér. V souvislosti s funkcemi spotřebitelé kritizují notifikace, které přicházejí jen velmi sporadicky. Může se však jednat o ojedinělé problémy. Díky aplikaci můžete záznam sledovat živě. Za překážku nepovažujeme to, že je aplikace dostupná v anglickém jazyce. Kamera rozhodně má své nedostatky, ale pro méně náročné uživatele to za tuto cenu nebude výraznější překážka. Důkazem jsou stovky pozitivních referencí a kladná hodnocení.

Recenze a zkušenosti s IP kamerou Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P na Mall
Zdroj: Mall.cz

Recenze a zkušenosti s IP kamerou Xiaomi Mi Home Security Camera 360° 1080P na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní noční vidění
Obousměrná komunikace
Nízká pořizovací cena

Negatíva

Nepodporuje ukládání na cloudové úložiště
Adaptér není součástí balení
Problematické notifikace

Rozlišení: full HD / 1 920 × 1 080 px ● Noční režim: ano ● Paměťová karta: ano – max. 32 GB ● WiFi: ano ● LAN: ne ● Detekce pohybu: ano ● Mikrofon: ano ● Reproduktor: ano ● Otáčení objektivu: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(84.4%)