Securia Pro Ditu IP kamera – recenze

Z hlediska poměru ceny a kvality je tento model síťové kamery velmi hodnotným produktem. Nabízí kvalitní full HD záznam a komunikace může probíhat bezdrátově přes WiFi, ale k dispozici je i standardní LAN vstup. Data lze ukládat na microSD kartu s kapacitou maximálně 128 GB nebo na cloudové úložiště. Nechybí ani noční režim. Objektiv je otočný o 360° a sklon kamery je nastavitelný. V aplikaci lze nastavit časové spínání kamery. Integrován je mikrofon a reproduktor.

Publikované: 15.06.2022
Aktualizované: 19.07.2024
Obsah článku:

Securia Pro Ditu

Full HD IP kamera s nočním režimem, WiFi, paměťová karta max. 128 GB, detekce pohybu, mikrofon, reproduktor, otáčení objektivu.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Na našem trhu patří značka Securia Pro k dobře známým výrobcům bezpečnostních systémů. V tomto případě jsme do svého srovnávacího testu vybrali cenově dostupnou IP kameru, která kromě ceny nabídne také kvalitní full HD záznam a umožňuje motorové otáčení objektivu. Nechybí ani mikrofon a reproduktor.

Efektivní noční vidění a kvalita snímání

Záznam z kamery máte k dispozici ve full HD rozlišení (1 920 × 1 080 px). Ohnisková vzdálenost objektivu je standardních 3,6 mm a kamera je určena pro vnitřní prostory, ideálně pro domácnosti či kanceláře nebo skladové prostory. Komunikace probíhá bezdrátově prostřednictvím WiFi připojení nebo přes ethernetový kabel. Záznam můžete sledovat živě pomocí mobilní aplikace, na desktopu (stolní počítač), nebo dokonce jen prostřednictvím internetového prohlížeče. Data jsou ukládána na microSD kartu s maximální kapacitou 128 GB (není součástí balení) nebo na externí cloudové úložiště (XMEye Cloud).

Securia Pro Ditu recenze

Napájení je řešeno přes standardní adaptér a USB kabel. Spotřebitelé si velmi pochvalují jednoduché nastavení aplikace a také funkčnost kamery při nočním snímání. Securia Pro Ditu disponuje nočním režimem a IR infračerveným přisvětlením, i díky tomu je snímání v noci detailnější. Pohybové senzory dokážou velmi citlivě reagovat i v noci a zachytit pohyb v monitorovaném prostoru na vzdálenost 10 až 15 metrů.

Otočný objektiv o 355°

Velkým pozitivem je také otočný objektiv. Kamera je vybavena tichými motorky a otáčení je velmi plynulé. Kameru můžete natáčet v horizontálním směru (360°) a také můžete regulovat vertikální sklon kamery. Všechno na dálku, a to pomocí aplikace. Výhodou je obousměrná komunikace přes kameru, je totiž vybavena vestavěným reproduktorem i mikrofonem. Je třeba komunikovat prostřednictvím aplikace Mi Home. Spotřebitelé si však nestěžují ani na kvalitu mikrofonu či reproduktoru. Kamera přirozeně může nahrávat i zvuk.

IP kamera Securia Pro Ditu

V mobilní aplikaci Securia Home / Securia Pro lze nastavit například i časový spínač nebo mobilní notifikace při zaznamenání pohybu. Aplikace podporuje iOS i Android. Součástí balení je nejen USB kabel a napájecí adaptér, ale také držák a příslušenství potřebné k upevnění. Kameru lze upevnit na strop, zeď nebo položit do prostoru. Volba je na spotřebiteli. V balení nechybí ani praktický návod k použití. Kamera nepodporuje kabelové připojení k síti LAN.

Zkušenosti se Securia Pro Ditu

Securia Pro Ditu je cenově dostupná síťová kamera s bezdrátovým připojením WiFi, která trumfne mnoho konkurentů. Pozitivem je především funkčnost kamery, full HD kvalita záznamu a velmi solidní noční snímání. V dané cenové hladině se jedná o velmi výhodnou koupi. V referencích spotřebitelů se však nezmiňuje jen nízká cena, ale také spokojenost s kompaktními rozměry, snadným ovládáním a nastavením kamery. Problematická není ani aplikace, která má uživatelsky přívětivé rozhraní.

Recenze a zkušenosti s IP kamerou Securia Pro Ditu
Zdroj: Heureka.cz

IP kamera Securia Pro splňuje očekávání. Součástí balení je adaptér i USB kabel, přestože má jen 80 cm, takže pro připojení do zásuvky zřejmě budete potřebovat delší kabel. Záleží však na umístění. Pozitivem je z pohledu spotřebitelů integrovaný mikrofon a reproduktor. Vyzdvihujeme také to, že kamera není statická, můžete ji prostřednictvím mobilní aplikace ovládat, a to především její vertikální a horizontální polohu. Živě tak můžete sledovat celý monitorovaný prostor. Pokud požadujete ještě vyšší kvalitu záznamu, například 2K rozlišení, alternativou může být IP kamera TP-Link Tapo C210.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dostupná cena
Jednoduché ovládání a kompaktní rozměr
Obousměrná komunikace

Negatíva

Z hlediska poměru k ceně bez výhrad

Rozlišení: full HD / 1 920 × 1 080 px ● Noční režim: ano ● Paměťová karta: ano – max. 128 GB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Detekce pohybu: ano ● Mikrofon: ano ● Reproduktor: ano ● Otáčení objektivu: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)