Klarstein Meat Machine gril na dřevěné uhlí – recenze

Jednoduchý zahradní gril na dřevěné uhlí, který zaujme velkou grilovací plochou. Výhodu je snadné doplňování paliva během přípravy pokrmů i možnost regulace větrání či přesný teploměr ve víku. Za nedostatek považujeme horší zpracování grilu. Některé části mají špatnou povrchovou úpravu a jsou drsné. Problémem je i nesprávné lícování jednotlivých dílů či nedostatečný návod k montáži. Tato fakta však nemají zásadní vliv na funkčnost grilu.

Publikované: 11.08.2022
Aktualizované: 04.01.2023
Obsah článku:

Klarstein Meat Machine

Gril na dřevěné uhlí se dvěma rošty, odkládací plocha, bez odnímatelného zásobníku na uhlí.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Klarstein Meat Machine je gril určený méně náročným uživatelům. Potěšila nás dostatečně velká grilovací plocha, na které jsme dokázali připravit pokrmy pro celou partu. Grilovací plocha se skládá ze dvou roštů z ušlechtilé oceli. Velké plus dáváme za nádobu na uhlí, do které můžete dávat dřevěné uhlí nebo brikety, téměř v mžiku se rozpálí, a proto je příprava pokrmů rychlá.

Za zmínku stojí i integrovaný systém HeightAdjust, díky němuž jsme uměli pomocí zdvihacího mechanismu regulovat vzdálenost mezi uhlíky a grilovanými surovinami. Takto lze jednoduše regulovat teplo na grilu a v závislosti na tom pak připravit steaky s křupavou kůrkou nebo jen jemně propečené. Plusem je, že do topeniště lze pohodlně přes přední klapku doplnit dřevěné uhlí. Přihrádka na popel je dostatečně velká, proto se po grilování snadno čistí.

Klarstein Meat Machine recenze

Tento gril s přehledem zvládá i nepřímé grilování a uzení. Stačí zavřít kryt, nastavit větrací otvor a poté se můžete těšit na příjemně aromatický kouř, který jde ven z horního komína. Jako výhody vnímáme také integrovaný teploměr či tepelně izolovanou rukojeť. Při práci se nám sešly dvě dřevěné odkládací plochy, jedna je napravo a druhá nalevo. Nechybí malý stolek, na kterém jsme měli uloženy grilovací potřeby.

Gril lze snadno přemístit, protože na spodní straně jsou dvě kolečka. Ještě dodáme, že na mřížce mezi nohama je prostor na pytel s dřevěným uhlím. Gril umí zaujmout i svojí pořizovací cenou, která je nastavena poměrně nízko.

Nevýhody produktu

S grilem se nám pracovalo dobře, ale přece jen jsme přišli i na drobné nedostatky. Některé části mají špatnou povrchovou úpravu, která je drsná a kazí to celkový dojem z přístroje. Dalším neduhem je nepřesné doléhání jednotlivých částí grilu. Na funkčnost grilu to nemá až takový vliv, ale gril pak působí opravdu levným dojmem a uživatel může mít pocit, že se každou chvíli rozpadne. Výrobce si nezaslouží pochvalu ani za návod k montáži, který je nedostatečný. V této cenové kategorii se však jedná o poměrně povedený gril s velkorysou grilovací plochou.

Gril na dřevěné uhlí Klarstein Meat Machine

Parametry

Typ griluna dřevěné uhlí
Počet roštů2
Zahradníano
Pojízdnýano
Přenosnýano
Odkládací plochaano
Zásobník na uhlíano
Rozměry108,7 x 106 x 57,5 cm
Hmotnost18 kg

Zkušenosti s Klarstein Meat Machine

Uživatelé označili tento gril za kvalitní. Líbí se jim design i robustnost. Vyzvedly boční části s dřevěnou vložkou, které dodávají grilu vlastní kouzlo. Plus dostal za to, že dřevěné uhlí se po zavření krytu velmi rychle rozpálí a díky vysoké teplotě lze steaky velmi dobře ugrilovat. Získají lahodnou kůrku a uvnitř jsou přitom stále jemné. Pochvalu si vysloužila i klika, pomocí které lze dřevěné uhlí velmi snadno pohybovat nahoru a dolů podle toho, kolik tepla je potřebného na grilované jídlo. Spotřebitelé vyzdvihli také přesné zobrazení teploty a dostatek prostoru pro grilování pro celou rodinu.

Recenze a zkušenosti s grilem na dřevěné uhlí Klarstein Meat Machine
Zdroj: Klarstein.cz

Někteří zákazníci však s grilem nebyli spokojeni. V dodávce jim chyběly některé drobné součásti, které si musely dokoupit, aby mohli gril poskládat. Minus si vysloužil i návod na montáž grilu, který je nedostatečný či povrchová úprava materiálů, která byla v některých částech drsná. Někteří se setkali s horším lícováním dílů a špatně opracovanými hranami.

Alternativy

Klarstein Meat Machine se pyšní velkou grilovací plochou, ale výrobce si nedal záležet na detailech. Jednotlivé díly mají nesprávné lícování a povrchová úprava také není nejlepší. Pokud hledáte gril se stabilní konstrukcí a velkou grilovací i odkládací plochou, podívejte se na gril Cattara Royal Grande XXL. Jedná se o dražší gril, který však dokáže splnit požadavky i náročnějších uživatelů. Výrobci myslí i na ty, kdo preferují kulaté grily, na výběr máte například nebo Blumfeldt Arco Trino, který dokáže vytvořit atmosféru romantického táboráku. Do pozornosti dáváme také gril Klarstein Beef Brisket, který je typu smoker a připravovaným pokrmům dokáže dodat specifickou chuť.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Jednoduché doplňování paliva
Možnost regulace větrání
Přesný teploměr ve víku
Tepelně izolovaná rukojeť
Velká grilovací plocha
Systém nastavení výšky HeightAdjust System

Negatíva

Špatná povrchová úprava
Nesprávné lícování jednotlivých dílů
Nedostatečný návod k montáži

Typ: na uhlí ● Počet roštů: 2 ● Odkládací plocha: ano ● Pojízdný: ano ● Odnímatelný zásobník na uhlí: ne

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.6%)