TP-Link Tapo C320WS kamera na dům – recenze

Jednoduchým, a přitom maximálně efektivním řešením bezpečnosti u vás doma může být i tato moderní a chytrá kamera na dům. Je určena do exteriéru a disponuje také barevným nočním viděním. Vybavena je kvalitním objektivem s vysokým UHD rozlišením. Záběry dokáže ukládat na microSD kartu i cloudové úložiště. Systém kamery využívá i detekci pohybu.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 04.04.2024
Obsah článku:

TP-Link Tapo C320WS

QHD rozlišení, odolnost IP66, pohybový senzor, mikrofon a reproduktor, IR přísvit do 30 m, paměťová karta – max. 256 GB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Detailní monitorování bezpečnostní kamerou nikdy nebylo dostupnější. Model bullet kamery TP-Link Tapo C320WS je cenově dostupná volba, která přitom nabízí vysoké, QHD (2K) rozlišení. Kamera upozorní na pohyb díky senzorům pohybu. Citlivý snímač s označením „starlight“ dokáže perfektně pracovat se stíny i světlem, což je velkou výhodou, potíže mu nedělá ani noční snímání. Napomáhá tomu i infračervené přisvětlování, které se stará o barevné noční záběry ve vysoké kvalitě. Dosah nočního vidění činí v praxi kolem 10 až 15 metrů. Problémem není detekce pohybu ani rozpoznávání tváře.

Citlivá detekce pohybu

Prostřednictvím aplikace Tapo velmi jednoduše nastavíte požadované vlastnosti přístroje. Přizpůsobit si můžete také citlivost detekce pohybu, např. se zaměřit na konkrétní prostory (vstupní brána, plot, chodník apod.). Kamera následně zaznamená pohyb a upozorní vás notifikací na mobil. Záznamy z kamery se ukládají na microSD kartu (max. 256 GB) nebo cloudové úložiště (zpoplatněné). Připojení je možné přes WiFi, takže bezdrátově, nebo pomocí ethernetového kabelu. Konstrukce umožňuje také natáčení kamery. To však není motorizované. K dispozici je však aretační kloub.

TP-Link Tapo C320WS recenze

Alarm a dvousměrné audio

Integrován je mikrofon i reproduktor, komunikovat proto lze obousměrně. Přes mikrofon můžete komunikovat s návštěvou nebo zahnat zloděje. Počítejte s tím, že zvuk je poněkud zpožděný. To ovšem není výrazný problém. Delikventy můžete vystrašit i světelným signálem a sirénou, která se spustí v případě, že senzor zaznamená pohyb ve vymezeném prostoru. Zároveň vám přijde notifikace. Záznam můžete v aplikaci sledovat i živě, a to ve Full HD rozlišení. K napájení je použit klasický adaptér DC 9 V (0,6 A). Konstrukce disponuje stupněm krytí IP66, problémem tak nejsou ani hluboké mrazy (až do minus 45 °C). MicroSD karta není součástí balení.

Čím spotřebitele přesvědčí kamera na dům TP-Link Tapo C320WS nejvíce, je určitě nízká cena. Na druhou stranu poměr ceny a kvality potěší vysokým rozlišením snímače „starlight“, a to v QHD (2K) kvalitě. Spotřebitelům se líbí uživatelské rozhraní aplikace a snadná montáž kamery. Někteří by uvítali možnost natáčet kameru na dálku. To ovšem nabízejí dražší kamery, jako je Dahua Imou IPC-S42FP. Co se však týče kvality nočních záběrů, model TP-Link určitě nezklame. Scény jsou světlé a všechny objekty velmi dobře identifikovatelné. Záznam lze ukládat na cloudové úložiště nebo přímo na microSD kartu. Zákazníci vítají také možnost obousměrné komunikace díky integrovanému mikrofonu a reproduktoru.

Recenze a zkušenosti s kamerou na dům TP-Link Tapo C320WS
Zdroj: Heureka.cz

Detekce pohybu je chytrá, kamera jen občas za horšího osvětlení reaguje i na hmyz či jiné nepodstatné podněty a odesílá notifikace. Konstrukce je odolná proti vodě, prachu i mrazu (IP66). Přísvit na kameře je během aktivity poměrně výrazný, ale zároveň dokáže fungovat jako zastrašovací prvek. Výhodou aplikace Tapo je také fakt, že v ní můžete kamery propojit a sledovat tak záznam z každé kamery.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Záznam s vysokým rozlišením
Barevné noční vidění

Negatíva

Nemá motorizované otáčení

Rozlišení: 2 560 × 1 440 px – QHD ● Noční vidění: ano – IR přísvit do 30 m ● Paměťová karta: ano – max. 256 GB ● WiFi: ano ● LAN: ano ● Odolnost: IP66 ● Pohybový senzor: ano ● Mikrofon: ano ● Reproduktor: ano

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(79.8%)