Olimpia Splendid Unico Air 8 SF nástěnná klimatizace – recenze

Klimatizace Olimpia Splendid Unico Air 8 SF funguje bez venkovní jednotky. Je proto ideálním řešením do menších prostorů, kde nelze umístit venkovní jednotku. Chladicí výkon této nástěnné klimatizace dosahuje 1,8 kW. Zvládne tedy ochladit prostor o rozloze do 25 m2.

Publikované: 14.07.2022
Aktualizované: 02.04.2024
Obsah článku:

Olimpia Splendid Unico Air 8 SF

Nástěnná klimatizace s chladicím výkonem 1,8 kW je vhodná do místností o velikosti 25 m2, k dispozici je filtrace vzduchu i dálkové ovládání, hlučnost dosahuje 27 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Klimatizace bez venkovní jednotky

Klimatizace funguje tak, že nasává vzduch z venkovního prostředí a vyfukuje horký vzduch výfukem, zatímco do místnosti vhání vychlazený vzduch. Jako velké plus vnímáme fakt, že k instalaci této klimatizace nepotřebujete instalovat venkovní jednotku, budou zapotřebí jen dva otvory do zdi. Disponuje funkcí ventilátoru, odvlhčování, automatickou funkcí a funkcí „sleep“. Klimatizace se vyznačuje tenkým provedením a malými rozměry. Vyniká také systémem čištění vzduchu, o což se postará multifiltrační systém, který kombinuje elektrostatický a aktivní uhlíkový filtr. Ovládání je jednoduché a zvládnete ho prostřednictvím Wi-Fi, pomocí mobilu nebo tabletu. Nevýhodou je, že si za takovéto ovládání budete muset připlatit. Naopak výhodou je, že výrobci snížili hlučnost, která dosahuje 27 dB.

Olimpia Splendid Unico Air 8 SF recenze

Zkušenosti s Olimpia Splendid Unico Air 8 SF

Spousta zákazníků sáhne po této klimatizaci právě proto, že k ní nemusí instalovat venkovní jednotku. To je také hlavní výhodou u spotřebitelů. Plusový bod získává i za tichý chod a kvalitní provedení. Výkon a plocha určená k chlazení jsou ve srovnání s jinými modely menší, což může být nevýhodou. Také cena je vyšší a za funkci ovládání pomocí Wi-Fi je nutné si připlatit.

Recenze a zkušenosti s nástěnnou klimatizací Olimpia Splendid Unico Air 8 SF
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Bez venkovní jednotky
Multifiltrační systém
Ventilátor a odvlhčování

Negatíva

Menší chladicí výkon

Maximální plocha k chlazení: 25 m2 ● Chladicí výkon: 1,8 kW ● Energetická třída: A ● Hlučnost: 27 dB ● Filtrace vzduchu: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 37 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.4%)