Bosch AdvancedRotak 36-660 akumulátorová sekačka – recenze

Tak trochu futuristický design dodává sekačce Bosch speciální nádech. Zařízení disponuje již tradičně efektivním pohonem, ale bez pojezdu. Motor je velmi tichý a přitom efektivní. Široký záběr 42 cm je rovněž výhodou. Velkou výhodou je i to, že v balení naleznete až dva akumulátory a také nabíječku.

Publikované: 02.06.2022
Aktualizované: 18.07.2024
Obsah článku:

Bosch AdvancedRotak 36-660

Akumulátorové napětí 1 × 36 V, záběr 50 cm, koš s kapacitou 50 litrů, výšku sečení lze nastavit od 25 do 80 mm, pojezd nemá.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Precizní sběr trávy a tichý chod

Technologie motorů Bosch je dobře známá i z jiných druhů zahradní techniky nebo domácích spotřebičů. Díky systému ProSilence je chod motoru velmi tichý, přitom mu však rozhodně nechybí výkon. Akumulátorová sekačka Bosch AdvancedRotak 36-660 nabízí záběr sečení 42 cm. Tento rozměr je zlatou střední cestou. Sběrný koš má objem 50 litrů. Při sečení určitě využijete možnost nastavení výšky sečení v rozmezí od 25 do 80 mm. Nastavení výšky je centrální za pomoci speciálního spínacího tlačítka. Perfektním patentem jsou snadno sklápěcí a teleskopická držadla. Ta navíc disponují velmi dobrým ergonomickým držením ErgoSlide.

Bosch AdvancedRotak 36-660 recenze

Sečení zvládá na výbornou i díky bočním hřebenům, kterými posbírá vše, co je třeba. Sekat můžete podél skalky, terasy či zídky a rotační nůž LeafCollect precizně zlikviduje vše, co mu přijde do cesty. Sběr trávy je tudíž bezproblémový. Mulčovací sada není součástí balení. Přestože je sekačka celoplastová, je nutné konstatovat, že plasty působí odolně a celá konstrukce velmi robustně. Zpracování je opravdu silnou stránkou sekaček Bosch. Se strojem se velmi dobře manévruje – hmotnost činí pouhých 16,5 kg.

Dva akumulátory v balení

Velmi pozitivně spotřebitelé budou vnímat fakt, že se v balení nacházejí až dva akumulátory. Pro pohon sekačky stačí jeden, avšak kapacita jednoho je jen 2 000 mAh, což rozhodně není v dané kategorii mnoho. Náhradní akumulátor je tedy spíše nutností než benefitem. I s oběma se jen těsně přiblížíte k hodnotě kolem 500 až 600 m2 posečené plochy. Doba nabíjení akumulátoru se pohybuje kolem 60 až 70 minut. Na slabší výdrž si stěžují i ​​zákazníci. Sekačka není vybavena pojezdem. Výhodou jsou však minimální nároky na údržbu.

Zkušenosti s Bosch AdvancedRotak 36-660

Bosch v tomto případě určitě nezklamal, ale očekávání byla vyšší. Oceňujeme fakt, že Bosch patří k nejtišším sekačkám vůbec. Akumulátorový pohon má dostatek výkonu, nicméně s výdrží je to už horší. V balení máte náhradní akumulátor. Oba mají kapacitu 2 000 mAh, výhodou je, že pokud se jeden vybije, můžete jej okamžitě vyměnit. Součástí balení je také nabíječka. Sekačka je bez pojezdu a dodávána není ani mulčovací sada. Chválíme efektivní sečení a sběr trávy. Pozitivem je kvalitní zpracování konstrukce, přestože je šasi celoplastové.

Recenze a zkušenosti s aku sekačkou Bosch AdvancedRotak 36-660
Zdroj: Heureka.cz

Se sekačkou se dobře manipuluje a také se dobře ovládá. Velmi dobře řešené je sklápění rukojeti, která je teleskopická. Tento model určitě doporučujeme pro menší až středně velké zahrady. Sekačka si jistě poradí s větší a hustší trávou. Zaujme i inovativním designem. Záběr 42 cm je dostatečně velký a sběrný koš o objemu 50 litrů rovněž není zklamáním. Centrálně si můžete nastavit i výšku sečení. Bosch nepatří k akumulátorovým sekačkám s pohonem, nicméně pokud takovou hledáte, nebojte se investovat do aku sekačky Ego LM1903E-SP, která má větší záběr a vyšší výkon.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Dva akumulátory v balení
Kvalitní zpracování
Tichý a výkonný elektromotor

Negatíva

Slabá výdrž
Bez pojezdu
Bez mulčovací sady

Doporučená plocha sečení: 660 m2 ● Akumulátorové napětí: 1 × 36 V ● Kapacita akumulátoru: 2 × 2 000 mAh ● Šířka záběru: 42 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 50 litrů ● Výška sečení: 25–80 mm ● Hmotnost: 16,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)