JBL Tune 225TWS bezdrátová sluchátka do uší – recenze

Pecková bezdrátová sluchátka, která potěší pěkným designem a kvalitní konstrukcí. Zvuk je vyvážený, ale převažují v něm basy. Pokud tedy máte rádi hudbu s výraznými basy, určitě si přijdete na své. Potěší fakt, že sluchátka lze používat i samostatně (tudíž obě sluchátka najednou nebo jen jedno). Výdrž baterie je velmi dobrá. Zamrzí však absence potlačování okolního šumu, chybějící návod v češtině či absence kontrolky nabití.

Publikované: 09.09.2022
Aktualizované: 27.01.2023
Obsah článku:

JBL Tune 225TWS

Sluchátka do uší bez ANC technologie, 12mm měnič, bluetooth 5.0, výdrž na jedno nabití 5 hodin.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výhody produktu

Sluchátka jsou velmi příjemná a nikde netlačí. Vzhledem k tomu, že nemají vyměnitelné koncovky, nemusí vyhovovat každému. Mají nízkou hmotnost, jsou vhodné i pro delší nošení. Oceňujeme zvuk, ten je plný basů, a proto dodá každé skladbě nový rozměr. Pokud basy až tak nemáte v oblibě, poohlédněte se raději po jiném modelu. Zvuk je vyvážený a přenos mezi mobilním telefonem a sluchátky je kvalitní.

JBL Tune 225TWS recenze

Sluchátka se dokáží spárovat s mobilním telefonem ihned, jakmile je otevřené pouzdro. Samozřejmostí je příjem telefonických hovorů díky zabudovanému mikrofonu. Oceňujeme duální připojení, které umožňuje používat obě sluchátka současně, ale také jedno sluchátko v případě potřeby.

Výdrž sluchátek neohromí, ale ani neurazí, řadí se k průměru. Samostatná sluchátka dokáží hrát kolem 5 hodin, ale spolu s nabíjecím pouzdrem lze dosáhnout až 25 hodin. O celodenní zábavu jsme tak měli postaráno. Následné plné nabití trvá dvě hodiny. Pouzdro má stylový vzhled a lehce otevíratelné víčko. Pokud jsme se rozhodli používat jen jedno sluchátko, to druhé mohlo zůstat v pouzdře a dále se nabíjet.

Nevýhody produktu

Vzhledem k cenovce sluchátek nám chybělo několik funkcí. Zamrzelo nás, že sluchátka nemají žádné krytí, nejsou odolná proti prachu, vodě ani potu. Minusem je i chybějící indikátor nabití. Nepotěšilo nás, že v balení chyběl návod v češtině. Sluchátka nedisponují ani aktivním potlačováním okolního hluku. Konkurenční modely toho nabízejí o něco více, byť za mírně vyšší cenu.

Bezdrátová sluchátka JBL Tune 225TWS recenze

Parametry

Konstrukcedo uší
Citlivost105 dB/mW
Kmitočet20 Hz – 20 000 Hz
Impedance32 ohm
KonektorUSB-C
Typ sluchátekpeckové
Hmotnost57 g
Mikrofonano
Velikost měniče12 mm
Přenos signálubezdrátový
Bluetooth5.0
Ovládání hlasitostiano
ANCne
Max. doba provozu25 hodin

Zkušenosti s JBL Tune 225TWS

Sluchátka se těší oblibě, ale na jejich adresu padla chvála i kritika. Uživatelům se líbí parádní zvuk a dobré držení v uších. Ocenili dobrou výdrž baterie, rychlé připojení k mobilu či velký rozsah hlasitosti. Někteří se setkali s vadnými kusy a jedno ze sluchátek nefungovalo hned po vybalení. Některým překážela guma na sluchátkách, která se opotřebovává příliš rychle, či problém připojení k dalšímu zařízení. Minus dostali i za absenci indikátoru nabití pouzdra či za chybějící návod v češtině.

Recenze a zkušenosti se sluchátky JBL Tune 225TWS
Zdroj: Heureka.sk

Recenze a zkušenosti se sluchátky JBL Tune 225TWS
Zdroj: Alza.cz

Alternativy

JBL Tune 225TWS nabízí velký rozsah hlasitosti a velmi dobře drží v uších. Podobně dobře a pohodlně se nosí i QCY T2C, které jsou podstatně levnější. Sluchátkům JBL však chybí potlačování okolního hluku, to najdete například u modelu Huawei FreeBuds 4i, který nabízí také podporu rychlého nabíjení a odolnost proti vodě, potu i prachu. Alternativou může být i další model od JBL, konkrétně JBL Tune 115TWS. Pokud toužíte po prémiových sluchátkách této značky, doporučujeme JBL Club PRO+, která jsou sice dražší, ale umí uspokojit i náročnější uživatele. Tato sluchátka mají výborný zvuk a ANC (aktivní potlačování okolního hluku). K jejich přednostem patří výrazné basy, nastavení a ovládání gesty či kompaktní rozměry.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní zvuk a výrazné basy
Slušná výdrž baterie
Dobré držení v uších
Velký rozsah hlasitosti

Negatíva

Absence potlačování šumu
Bez indikátoru nabití

Konstrukce: do uší ● Citlivost: 105 dB/mW ● Rozsah: 20 Hz – 20 000 Hz ● Mikrofon: ano ● Ovládání hlasitosti: ano ● ANC: ne ● Doba přehrávání: 25 hodin

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.2%)