Camp Ice Master mačky na turistiku do sněhu – recenze

Nesmeky Camp Ice Master zaujmou nejen dostupnou cenou, ale také nenápadným designem. Málokdo si totiž všimne, že máte na botách něco navíc. Ocelové nesmeky mají 13 hrotů dlouhých 15 milimetrů, které zaručují bezpečnou procházku po cestě s námrazou, ledem či sněhem. Jsou dokonale univerzální a lehké nejen při chůzi po rovině, ale i do kopce. Jako u nesmeků Climbing Technology Ice Traction Plus, tak i v případě tohoto modelu platí, že nenahrazuje funkci řádných rámových maček. To znamená, že je nedoporučujeme nosit ve vysokohorském terénu.

Publikované: 24.11.2022
Aktualizované: 13.06.2023
Obsah článku:

Camp Ice Master

13hrotové nesmeky z pozinkované oceli a silikonu, vhodné na cesty s námrazou, ledem či sněhem, velikost boty 35 až 47

Prohlédnout nejlepší nabídku

Barevné zjednodušení výběru velikosti

Na hmotnostní škále patří nesměky Camp Ice Master k ultra lehkým modelům. Jsou také vyráběny ve 4 velikostních, resp. hmotnostních provedeních, která jsou rozlišena barvou. Velikost S (35 až 38) označená šedou barvou disponuje hmotností 445 gramů, velikosti M (39 až 41) označené oranžovou barvou váží 470 gramů, červená charakterizuje velikost L (42 až 44) o hmotnosti 480 gramů, přičemž modrou barvou se vyznačují velikosti XL (45 až 47) vážící 495 gramů.

Nesmeky Camp Ice Master jsou vyráběny také v provedení Light, přičemž podstatný rozdíl mezi těmito dvěma verzemi je v jejich hmotnosti, a tedy kompaktnosti. Protiskluzové návleky Camp Ice Master Light jsou téměř o polovinu lehčí. Také jsou dostupné ve 4 barevně odlišených velikostech. Červená barva patří velikosti S (36 až 38) vážící 270 gramů, zelenou barvou se označuje velikost M (39 až 41) o hmotnosti 278 gramů, velikost L (42 až 44) modré barvy292 gramů a velikost XL (45 až 47) vážící 302 gramů je na trhu dostupná v oranžové barvě.

Camp Ice Master recenze

Bezpečnost spotřebitele i samotné výbavy

Co se týče materiálu, použita je z velké části ocel. Řetězy jsou ošetřeny pozinkováním z důvodu ochrany proti předčasné korozi, ale při častějším nošení se mohou velmi snadno opotřebovat. Podrážka s hroty je vyrobena z odolné nerezové oceli. Gumový elastický návlek se obtížněji nazouvá na boty, avšak je dostatečně ohebný i při velmi nízkých teplotách. Konstrukce se pohodlně upevňuje na jakoukoli pevnou obuv a přizpůsobuje se také anatomii chůze.

Jelikož jde o protiskluzové návleky, vázání, resp. nazutí je dostatečně rychlé a jednoduché. Upevnění však zajišťuje stabilní a bezpečný pohyb v těžších povětrnostních podmínkách, a to díky pojistnému nártovému třmenu na suchý zip, který zabraňuje možné ztrátě maček. Přesvědčit vás může i speciální pouzdro pro přepravu v ceně návleků.

Zkušenosti s Camp Ice Master

Obě provedení této zimní výbavy disponují na základě našeho průzkumu velkými výhodami, avšak odradit vás může zmiňovaná náchylnost řetězů k poškození po opakovaném použití. Třeba počítat s tím, že za danou cenu nemůžete očekávat převratnou kvalitu, ale na běžné nošení na často nedostatečně pořízených městských a obecních komunikacích s námrazou jsou více než dostačující. Ale jak jsme již výše zmiňovali, zaručeně nenahrazují kvalitní mačky. Pokud se tedy chystáte na túru do hor, volte raději řádné turistické mačky do sněhu, které vám zajistí to, co potřebujete.

Recenze a zkušenosti s nesmeky Camp Ice Master
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Tvrdý přenosný obal
Nevyzouvají se díky vrchnímu popruhu
Velké hroty

Negatíva

Špatný materiál řetězů
Pro někoho lze těžké nazouvání
Trochu se na ně lepí sníh

Typ: nesměky ● Počet hrotů: 13 ● Materiál: pozinkovaná ocel, silikon ● Hmotnost: 445-495 g (Light verze: 270 až 302 g) ● Velikost boty: 35 až 47

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)