Salewa Alpinist Walk mačky na turistiku do sněhu – recenze

Turistické mačky Salewa Alpinist Walk nezklamou svou odolností a kompatibilitou s jakoukoli turistickou či vysokohorskou obuví velikosti 35 až 48. Disponují 12 hroty, které jsou oporou na jednoduchých vysokohorských túrách v létě i zimě, ale i během běžného horolezectví a lezení na ledě. Zaujmou také svým inovovaným a robustním designem. Hmotností 855 gramů patří k těžším mačkám, ale stále se pohybují v přijatelné rovině.

Publikované: 24.11.2022
Aktualizované: 11.09.2023
Obsah článku:

Salewa Alpinist Walk

12hrotové mačky z uhlíkové oceli, vhodné pro běžné horolezectví a lezení na ledě, velikost boty 35 až 48

Prohlédnout nejlepší nabídku

Přilnavost v každém terénu

Tento model pochází ze stejné série jako mačky Salewa Alpinist Combi, což naznačují i jejich samotné názvy. Shodují se i v použitém materiálu, a to jednak konstrukcí rámu zhotovenou z uhlíkové oceli s 3D profilem, ale také odolnými ocelovými hroty. Lepší přilnavost ve sněžném a ledovém terénu zajišťuje celková geometrie a speciální, tzv. poloagresivní zahnutí sekundárních hrotů. Taková orientace hrotů zajistí plynulejší průnik do spár a stabilnější došlap.

Salewa Alpinist Walk recenze

Jednodušší vázání

Největší rozdíl ve srovnání s modelem Combi však nacházíme ve vázání. Mačky Salewa Alpinist Walk mají zjednodušené a měkčí vázání díky košíčkům vpředu i vzadu. Toto upínání nevyžaduje speciální obuv s drážkou na patě, a tudíž lze mačky kombinovat s jakýmkoli párem turistických bot. K dispozici jsou také nastavitelné popruhy, díky kterým mačky přilehnou k obuvi, čímž lze jednoduše zabránit svévolnému vyzutí mačky během chůze. Integrované příložky proti nabalování sněhu zvyšující bezpečnost jsou také součástí turistických maček.

Zkušenosti se Salewa Alpinist Walk

Co však při koupi tohoto modelu nečekejte, je přenosný obal. Ten si bohužel musíte dokoupit zvlášť. Obrovským plusem je zmiňovaná kompatibilita s různými druhy turistické obuvi, přičemž kvalitou také nezaostávají. Pokud tedy hledáte bezpečné turistické mačky, které můžete použít na túrách, kde výskyt lezeckých úseků není žádným překvapením, model od společnosti Salewa stojí za zvážení. Řekněme, že poměr ceny a kvality je příjemným bonusem.

Recenze a zkušenosti s turistickými mačkami Salewa Alpinist Walk
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Vynikající kvalita za dostupnou cenu
Dobrá kvalita i po 2 sezónách používání
Sedí na jakékoli boty

Negatíva

Není k nim přepravní obal
Trochu těžší

Typ: turistické mačky ● Počet hrotů: 12 ● Materiál: ocelové hroty, uhlíková ocel ● Hmotnost: 855 g ● Velikost boty: 35 až 48

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)