Nortec Alp nesmeky – recenze

Protiskluzové návleky Nortec Alp disponují 13 dlouhými hroty zajišťujícími perfektní trakci v hlubším sněhu, na ledě, ale i blátě. Tyto lehké nesměky (460 g) využijete na ledovatěných turistických chodnících, při trekingu či nordic walkingu. Jejich snadné nasazení vám nezabere moc času.

Publikované: 24.11.2022
Aktualizované: 13.06.2023
Obsah článku:

Nortec Alp

13hrotové nesmeky z nerezové oceli, vhodné na zledovatělé turistické stezky, treking a nordic walking, velikost boty 35 až 50.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Přilnavost zaručující bezpečný pohyb

Vaši bezpečnost a stabilitu jednak zaručí konstrukce z nerezové oceli, jednak vysoce odolný elastomer držící pohromadě samotný návlek. Ten navíc dokonale přiléhá na jakoukoli turistickou obuv, čili se vám na nich nebude hromadit sníh, listí a jiné nečistoty. Ocelová podkovička na špici boty spojující návlek s řetězovou částí brání přetáčení maček na botě a zajišťuje tak stabilitu. Hroty i řetězy jsou pozinkované pro prevenci proti korozi.

Nortec Alp recenze

Jednoduché a rychlé nazouvání

Navlékají se jednoduše a ve své podstatě stejně jako nesměky Camp Ice Master nebo Climbing Technology Ice Traction Plus. Nejprve se nasouvají na špičku boty, následně je třeba je natáhnout přes patu (jako běžnou obuv). I tento model disponuje suchým zipem vedoucím přes nárt boty, který zajišťuje protiskluzový návlek na botě před samovolným vyzutím. I díky rychlému a jednoduchému nazouvání jsou nesměky vhodné jak pro milovníky hor, tak i pro pracovníky v lesích a jiných zasněžených oblastech, pro které je bezpečnost při práci prioritní.

Zkušenosti s Nortec Alp

K protiskluzovým návlekům Nortec Alp dodává výrobce i praktické odolné pouzdro pro pohodlný přenos nesmeků. Ve srovnání s jinými recenzovanými modely, tyto nesmeky nemají barevné odlišené velikosti, takže ve výběru velikosti doporučujeme hledět na objemnost vaší obuvi. V případě větší, resp. hrubší turistické obuvi je třeba přičíst při koupi návleků alespoň 1 až 2 velikostní čísla. Na správné velikosti totiž závisí jednoduchost a rychlost nazouvání protiskluzových návleků, jejichž pryžová část je poměrně pevná, a tedy hůře natahovatelná v chladném počasí, kdy promrzlé ruce, resp. prsty nedisponují dostatečnou motorikou.

Recenze a zkušenosti s nesmeky Nortec Alp
Zdroj: Heureka.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Díky popruhu na suchý zip drží na botě
Lehké nazouvání
Spolehlivost na kluzkém a zledovatělém terénu

Negatíva

Potřebná síla při nazouvání
Jednotlivé velikosti by mohly být barevně odlišeny
Pro objemnou vysokohorskou obuv je třeba větší velikost

Typ: nesměky ● Počet hrotů: 13 ● Materiál: nerezová ocel, guma ● Hmotnost: 460 g ● Velikost boty: 35 až 50

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.8%)