Climbing Technology Nevis Flex mačky na turistiku do sněhu – recenze

Turistické mačky disponují 10 hroty a vyznačují se nízkou hmotností 814 gramů. Vhodné jsou jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé turisty. Konstrukce je vyrobena z tvrzené lakované oceli, přičemž fungují na bázi klasického řemínkového vázání. Zaujmou také kompatibilitou s jakoukoli zimní obuví a přepravním batohem v ceně maček.

Publikované: 24.11.2022
Aktualizované: 13.06.2023
Obsah článku:

Climbing Technology Nevis Flex

10hrotové mačky z kalené oceli, vhodné pro klasické horské výstupy, velikost boty 34 až 47.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Turistické mačky Climbing Technology Nevis Flex v nás hned na první pohled vzbudily dojem lehkosti a komfortu. Tyto dvě vlastnosti jsou v případě maček, které člověk využívá na túrách v náročných terénech, velmi podstatné, neboť nikdo se nechce vyčerpat hned na začátku treku pro těžké a nepohodlné mačky.

Zaručená stabilita a komfort

Mačky disponují 10 hroty, přičemž dva přední body jsou široké a vhodně tvarované pro lepší výstup na tvrdém sněhu. Zadní 4 hroty jsou také speciálně tvarovány tak, aby zaručily co nejlepší stabilitu při chůzi z kopce. Dostupné jsou na boty o velikostech 34 až 47. Svými 814 gramy patří spíše k lehčím mačkám, ale i přes nižší hmotnost jsou dostatečně pevné a stabilní.

Tvrzená lakovaná ocel, ze které jsou mačky vyrobeny, má nejen výbornou pevnost, ale i životnost, což je při opětovném používání této zimní výbavy velkou výhodou. Půlměsíčité košíky na patě i špičce jsou z tvrdého plastu, přičemž k zadní chlopni je připevněný popruh přizpůsobitelný každé zimní obuvi.

Climbing Technology Nevis Flex recenze

Pre začiatočníkov i pokročilých

Mačky fungují na principu klasického řemínkového vázání, což umožňuje jejich používání i naprostým začátečníkům. Avšak tento typ upínání ovlivňuje i terén, který je u těchto maček doporučen. Použitelné a bezpečné jsou zejména na klasických horských výstupech s převahou ledu, avšak bez prudkých svahů. Vhodná jsou i na jarní sněhová pole ve střední nadmořské výšce.

Mačky mají kloubovou konstrukci, což výrazně zvyšuje pohodlnost při jejich nošení. Komfortu napomáhá i jejich snadné nazouvání a seřízení bez použití nářadí. Společnost Climbing Technology tyto mačky dodává s integrovanými podložkami Antisnow zabraňujícím nabalování sněhu, čímž zvyšují jejich bezpečnost. V ceně však dostanete i 2 spojovací tyčky a praktickou kapsu na suchý zip pro uskladnění a snadnou přepravu maček.

Turistické mačky Climbing Technology Nevis Flex recenze

Zkušenosti s Climbing Technology Nevis Flex

Turistické mačky Climbing Technology Nevis Flex vcelku hodnotíme jako velmi vhodné mačky jak pro začátečníky, tak pro náročnější milovníky zimní turistiky. Plusem je jejich relativně nízká hmotnost, díky které se neunavíte hned po prvních ujetých metrech, ale také jednoduchý a rychlý způsob nazouvání. Za dostupnou cenu tak získáte poměrně dobrou kvalitu. Kompatibilita maček s jakoukoli zimní obuví je faktor, který může při vaší volbě také zavážit, netoužíte-li po koupi dalšího páru bot.

Recenze a zkušenosti s turistickými mačkami Climbing Technology Nevis Flex
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká hmotnost – lehké
Rychle se obouvají
Kompatibilita s různou zimní obuví

Negatíva

Vhodné do méně náročných terénů bez prudkých svahů

Typ: turistické mačky ● Počet hrotů: 10 ● Materiál: tvrzená lakovaná ocel ● Hmotnost: 814 g ● Velikost boty: 34 až 47

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(82.6%)