Daikin Comfora FTXP71M+RXP71M nástěnná klimatizace – recenze

Nástěnná klimatizace Daikin Comfora FTXP71M + RXP71M o výkonu 7,1 kW dokáže ochladit místnosti o rozloze do 71 m2. Jedná se o zařízení 4 v 1 – zvládne chlazení, topení, čištění i odvlhčování vzduchu, lze jej použít i jako ventilátor.

Publikované: 14.07.2022
Aktualizované: 17.07.2024
Obsah článku:

Daikin Comfora FTXP71M+RXP71M

Nástěnná klimatizace s chladicím výkonem 7,0 kW je vhodná do místností o velikosti 71 m2, k dispozici je filtrace vzduchu i dálkové ovládání, hlučnost dosahuje 34 dB.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Účinné chlazení velkých prostor

Klimatizace Daikin Comfora zajišťuje chlazení, topení, čištění vzduchu a zvládne i jeho odvlhčování. Jednotku můžete použít také jako ventilátor, který fouká vzduch bez ohřívání či chlazení. S rychlým ohříváním nebo ochlazením místnosti vám pomůže výkonný režim Turbo. V pohotovostním režimu zase klimatizace sníží spotřebu o přibližně 80 %. Do pohotovostního režimu se přepne v případě, že vnitřní jednotka po dobu 20 minut nezaznamená v prostoru přítomnost osob. Klimatizace si dokáže i automaticky zvolit režim ohřívání nebo chlazení za účelem dosažení přednastavené teploty. Energetická účinnost chlazení i topení dosahuje třídy A.

Inovativní možnosti

Klimatizaci můžete ovládat ovladačem a online prostřednictvím chytrého telefonu nebo tabletu pomocí aplikace. Budete mít vždy přehled o aktuálním režimu i spotřebě energie. Provoz je poměrně tichý, celková hlučnost zde dosahuje 34 dB. Ve srovnání s klimatizacemi Samsung Wind Free Comfort a Samsung AR35 je to o něco víc. Na dálkovém ovladači je však k dispozici tlačítko „silent“, které sníží hlučnost vnitřní jednotky o 3 dB. Součástí klimatizace je filtr, který ve vzduchu zachycuje prachové částice a jiné látky škodlivé pro náš organizmus. Chválíme samodiagnostiku, díky které jsou údržba a diagnostika poruch snazší.

Daikin Comfora FTXP71M+RXP71M recenze

Zkušenosti s Daikin Comfora FTXP71M+RXP71M

Pokud patříte k náročným zákazníkům a nevadí vám připlatit si, pak se vám možná právě tato klimatizace bude líbit. Její cena je v porovnání s předchozími modely vysoká, ale je třeba brát v úvahu její vysoký výkon a také velkou plochu k chlazení. Je vhodná do větších prostorů o rozloze do 70 m2. Má stylový přední panel, který lehce splyne se zdí, a hodí se ke každému vybavení interiéru. Hlučnost je o něco vyšší, ale stále vás nebude obtěžovat. Má však vyšší spotřebu.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Z prostředí získává až 80 % energie a 20 % z elektrické rozvodné sítě
Pohotovostní režim
Samodiagnostika

Negatíva

Vysoká cena

Maximální plocha k chlazení: 20–71 m2 ● Chladicí výkon: 2,0–7,1 kW ● Energetická třída: A ● Hlučnost: 34 dB ● Filtrace vzduchu: ano ● Dálkové ovládání: ano ● Hmotnost: 47 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(80.6%)