Fujifilm Instax Mini EVO instantní fotoaparát – recenze

Při pohledu na technické specifikace je Fujifilm Instax Mini EVO téměř k nerozeznání od modelu Fujifilm Instax LiPlay. Hlavním rozdílem je vyšší pořizovací cena, lepší kvalita fotografií a elegantní retro design.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 07.07.2022
Obsah článku:

Fujifilm Instax Mini EVO

Instantní fotoaparát, rozměry výtisku 86 × 54 mm, integrovaný blesk, podpora bluetooth, doba tisku cca 25 s, 3″ LCD displej, integrovaná Li-Ion baterie, hmotnost 285 g.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Instax Mini EVO působí úžasným retro dojmem. Design hodnotíme na jedničku s hvězdičkou. Na jeho zadní straně je umístěný dobře čitelný LCD TFT displej s třípalcovou úhlopříčkou, na kterém si můžete prohlédnout fotografie ještě před tiskem. Díky tomu se vyhnete mrhání fotopapíru.

Originální retro s moderními vychytávkami

Na foťáku dále naleznete hledáček, blesk s dosahem od 0,5 do 1,5 m, závit na stativ a až dvě spouště. První z nich se nachází na horní, druhá na přední části. Ovládání je tudíž pohodlné při focení na výšku i šířku. Upozorňujeme, že vyžaduje trochu cviku, protože probíhá pomocí několika ovládacích prvků, jak je u instantních modelů zvykem.

Fujifilm Instax Mini EVO recenze

Také Instax Mini EVO podporuje bluetooth. Díky tomu ho můžete využít i k tisku fotografií z telefonu. Menším minusem je, že nemáte možnost výběru různých rámečků ani vytištění QR kódu k nahrání zvukové nahrávky. Editovat lze pouze základní parametry, např. světelnost. Foťák je kompatibilní s bezplatnou aplikací Instax Mini EVO pro iOS i Android. Přímo v něm se nachází 10 fotografických režimů, mezi kterými můžete přepínat pomocí otočného objektivu.

Hezky zblízka

Kvalita fotografií je tradičně dostačující pouze k tisku snímků malého formátu, konkrétně těch o rozměrech 62 × 46 mm. Model Mini EVO si však překvapivě poradí i s focením při slabším světle. Zároveň je ideální k zachycení detailů. Ostření totiž zvládá již od 10cm vzdálenosti od objektu. Tisk je rychlý, v průměru trvá 15 až 25 s.

I tento kousek je vcelku kompaktní. Má 87 × 122,9 × 36 mm a váží cca 285 g. Kvalitu zpracování hodnotíme jako dobrou. Upozorňujeme, že hlavním výrobním materiálem je plast, i když to tak na první pohled nevypadá. Podobně jako v případě kolegů od stejného výrobce je i model Mini EVO vybaven interní pamětí na cca 45 snímků, kterou můžete rozšířit 1GB paměťovou kartou. Na tu se vám vejde v průměru až 850 fotografií. Na jedno nabití Li-Ion baterie, které trvá něco kolem 2,5 hod., vytisknete cca 100 snímků. Milým detailem je, že spolu s fotoaparátem dostanete nabíjecí kabel a látkový popruh. Adaptér si musíte pořídit sami.

Zkušenosti s Fujifilm Instax Mini EVO

Ani v případě Instax Mini EVO jsme nenarazili na příliš mnoho zkušeností ze strany spotřebitelů. V nezávislých recenzích však sklízí úspěchy. Negativní hodnocení souvisí např. s absencí adaptéru v balení, menu, které je dostupné pouze v angličtině, horší čitelností displeje na slunci a plastovým provedením. Mezi pozitivními parametry se nejčastěji zmiňuje velký displej, možnost náhledu fotografií, rychlý tisk, dobrá kvalita fotografií včetně těch detailních, výkonný blesk a pěkný retro design.

Recenze a zkušenosti s instantním fotoaparátem Fujifilm Instax Mini EVO
Zdroj: Alza.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nadstandardně dobrá kvalita fotografií
Přehledný LCD displej a výkonný blesk
Rychlý a kvalitní tisk

Negatíva

Vyšší pořizovací cena
Horší čitelnost displeje a komplikovanější ovládání
Plastové provedení

Rozlišení = 2 560 × 1 920 px ● Snímač = 1/5palcový CMOS ● Uzávěrka = 1/4 – 1/8000 s ● Clona = F2.0, ISO = 100 – 1 600 ● Ohnisková vzdálenost = f – 28 mm ● Zaostřovací vzdálenost = od 10 cm ● Typ/velikost/rozlišení displeje = LCD TFT / 3″ / 460 000 bodů ● Paměť = interní + microSD/microSDHC ● Kapacita interní paměti = cca 45 snímků ● Napájení = Li-Ion baterie ● Rozměry výtisku/snímku = 86 × 54 mm / 62 × 46 mm ● Doba tisku snímku = cca 25 s ● Rozměry fotoaparátu = 87 mm × 122,9 mm × 36 mm ● Hmotnost = 285 g

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(81%)