Fujifilm Instax Wide 300 instantní fotoaparát – recenze

Fujifilm Instax Wide 300 není úplně klasickým instantním fotoaparátem. Má větší rozměry, pořizuje snímky větších rozměrů a také kvalita fotografií je na nadstandardně dobré úrovni. Výrazným plusem je přiměřená pořizovací cena, minusem pak větší rozměry.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 05.04.2024
Obsah článku:

Fujifilm Instax Wide 300

Instantní fotoaparát, rozměry výtisku 86 × 108 mm, integrovaný blesk, doba tisku cca 90 s, LCD displej, napájení 4× AA baterie, hmotnost 612 g.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Fujifilm Instax Wide 300 je jako stvořený na širokoúhlé záběry. Vytištěné snímky mají dvakrát větší rozměry než u všech ostatních modelů v našem testu. Samotná fotografie bez rámečku má 62 × 99 mm a velikost celého snímku je až 86 × 108 mm. Součástí balení je také konverzní close-up čočka na makro záběry. Tento model je proto vhodný k focení detailů a selfie fotografií, u kterých zase oceníte integrované zrcátko u objektivu. Nevýhodou je absence samospouště.

Dobře fotí i za zhoršených světelných podmínek

Objektiv má i v tomto případě dost nízkou světelnost F14, což je ještě o něco méně než u fotoaparátů Polaroid Now či Fujifilm Instax Mini 11. Kvalita fotografií pořízených za horších světelných podmínek je však překvapivě dobrá. Model Wide 300 navíc disponuje vestavěným bleskem s dosahem do 3 m.

Fujifilm Instax Wide 300 recenze

Šikovná řešení v XXL provedení

Tento instantní foťák je vybaven maličkým LCD displejem, na kterém si můžete fotky prohlédnout ještě před jejich tiskem. Kromě toho zobrazuje počet zbývajících snímků a aktuální nastavení blesku. Dále vám nabízí možnost úpravy expozice, přesněji řečeno můžete fotky zesvětlit nebo ztmavit.

Na modelu Wide 300 se nachází šikovně umístěný hledáček a závit na stativ. Ovládání je intuitivní a jednoduché. K minusům lze zařadit vysokou hmotnost, která přesahuje 600 g, a nadstandardně velké rozměry 167,8 × 94,7 × 120,9 mm. Napájení zajišťují čtyři AA baterie, což rovněž nemusí každému vyhovovat. Posledním výraznějším negativem je fakt, že fotoaparát nepodporuje paměťové karty. Pořizovací cenu hodnotíme jako přiměřenou.

Zkušenosti s Fujifilm Instax Wide 300

Fujifilm Instax Wide 300 si od uživatelů vysloužil vysoce pozitivní hodnocení. K pozitivním vlastnostem řadí přiměřenou pořizovací cenu, jednoduché ovládání, nadstandardní kvalitu a velikost snímků včetně těch pořízených za horšího světla, závit na stativ či nástavec na selfie fotky. Negativní hodnocení, na která jsme narazili u všech recenzovaných instantních fotoaparátů, už jaksi tradičně souvisí s vysokou cenou fotopapíru a nižší kvalitou snímků v porovnání s „klasickým“ foťákem. V případě tohoto konkrétního modelu spotřebitele negativně překvapily velké rozměry, vysoká hmotnost a absence samospouště.

Recenze a zkušenosti s instantním fotoaparátem Fujifilm Instax Wide 300
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s instantním fotoaparátem Fujifilm Instax Wide 300 na Alze
Zdroj: Alza.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Přiměřená pořizovací cena
Nadstandardně velké snímky dobré kvality
LCD displej a možnost úpravy expozice

Negatíva

Větší rozměry a vyšší hmotnost
Bez podpory paměťových karet
Absence samospouště

Uzávěrka = 1/64 – 1/200 s ● Clona = F14 ● ISO = 800 ● Ohnisková vzdálenost = f – 95 mm ● Displej = ano ● Napájení = 4× AA baterie ● Rozměry výtisku/snímku = 86 × 108 / 62 × 99 ● Doba tisku snímku = cca 90 s ● Rozměry fotoaparátu = 167,8 × 94,7 × 120,9 mm ● Hmotnost = 612 g

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(81%)

Komentáre
Zuzana Jusufovičová 10.Nov.2022

Dobrý den, mám otázku. Můžete mi říci, kde je ten LCD display u Wide 300?

Odpovedať

Tereza 11.Nov.2022

To bude asi ten vpravo nahoře, ale vypadá být fakt malinký.