Fujifilm Instax Mini 11 instantní fotoaparát – recenze

Fujifilm Instax Mini 11 je novějším bratrem modelu Mini 9, který jsme do svého testu rovněž zařadili. Jedná se o kompaktní model, který je jako stvořený na selfie fotografie. Kromě toho vyniká v rychlosti tisku vcelku kvalitních snímků. Nejzásadnějším minusem je vyšší cena originálního fotopapíru a už jaksi klasicky i horší kvalita fotografií při slabém světle.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 05.04.2024
Obsah článku:

Fujifilm Instax Mini 11

Instantní fotoaparát, rozměry výtisku 86 × 54 mm, integrovaný blesk, doba tisku cca 90 s, bez displeje, napájení 2× AA baterie, hmotnost 293 g.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Instax Mini 11 lze považovat za smart fotoaparát. Dokáže totiž rozpoznávat hladinu světla a v závislosti na jeho množství automaticky optimalizovat rychlost uzávěrky nebo výkon blesku. Přesto tento model není vhodný k focení za vysloveně špatných světelných podmínek, jelikož jeho 60mm objektiv má clonu F12,7. Blesk se nabíjí v průměru 6,5 s a jeho efektivní dosah činí 0,3 až 2,7 m. K pozitivům řadíme nastavitelnou uzávěrku od 1/2 do 1/250 s.

Selfie zrcátko

Kvalita fotografií není nejlepší ani v případě tohoto fotoaparátu. Na snímky vytištěné v malých rozměrech ji však považujeme za dostačující. Stejně jako v případě modelu Fujifilm Instax Mini 9 na objektivu naleznete selfie zrcátko. Kromě toho disponuje speciálním selfie režimem k vyladění vašich autoportrétů. Z jistého hlediska ho můžeme považovat za ideální alternativu pro selfie fotografie, protože je jako stvořený k fotografování zblízka, přesněji od vzdálenosti 30 cm od objektu.

Fujifilm Instax Mini 11 recenze

Kompaktní, elegantní i extravagantní

Tento fotoaparát je dalším vysloveně kompaktním kouskem o rozměrech 107,6 × 121,2 × 67,3 mm a s hmotností kolem 300 g. Napájení zajišťují dvě baterie typu AA, které jsou dostačující k vytištění 100 snímků se standardními rozměry 86 × 54 mm s rámečkem a 62 × 46 mm bez něj. Výdrž baterie prodlužuje praktická funkce automatického vypnutí po 5 min. nečinnosti.

Design hodnotíme pozitivně. Instax Mini 11 je dostupný v různých výrazných pastelových barvách, ale také v elegantním šedočerném provedení. Vybrat si můžete konkrétně z modelů Blush Pink, Sky Blue, Charcoal Grey, Ice White a Lilac Purple. K benefitům patří rychlý tisk fotografií a snadná obsluha. Kvalitu tisku hodnotíme rovněž pozitivně. Naopak zásadnějším negativem je absence displeje a cena originálního fotopapíru. Jeden snímek stojí v přepočtu více než euro, což je však stále méně než v případě konkurenčního modelu Polaroid Now.

Zkušenosti s Fujifilm Instax Mini 11

Procentuální hodnocení modelu Fujifilm Instax Mini 11 od spotřebitelů na portálu Heureka jsou téměř totožná s těmi u Fujifilm Instax LiPlay. K parametrům, které považují za pozitivní, patří rychlý a kvalitní tisk, snadná obsluha a přiměřená pořizovací cena. Spotřebitelé se téměř jednohlasně shodli v tom, že za největší negativum pokládají vysokou cenu originálního fotopapíru a menší rozměry vytištěných snímků.

Recenze a zkušenosti s instantním fotoaparátem Fujifilm Instax Mini 11
Zdroj: Heureka.cz

Recenze a zkušenosti s instantním fotoaparátem Fujifilm Instax Mini 11 na Mall
Zdroj: Mall.cz

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Přiměřená pořizovací cena
Široké možnosti nastavení expozice
Rychlý tisk fotografií

Negatíva

Vysoká cena originálního fotopapíru
Horší kvalita snímků při špatných světelných podmínkách

Uzávěrka = 1/2 až 1/250 s ● Clona = F12,7 ● ISO = 800 ● Ohnisková vzdálenost = f – 60 mm ● Zaostřovací vzdálenost = od 30 cm ● Displej = ne ● Napájení = 2× AA baterie ● Rozměry výtisku/snímku = 86 × 54 mm / 62 × 46 mm ● Doba tisku snímku = cca 90 s ● Rozměry fotoaparátu = 107,6 × 121,2 × 67,3 mm ● Hmotnost = 293 g

Fotogaléria


Testované produkty

Hodnocení:
(79.4%)