Instantní fotoaparát Fujifilm Instax Mini 9 – recenze

Instantní fotoaparát Fujifilm Instax Mini 9 nás zaujal miniaturními rozměry, nízkou pořizovací cenou, pěkným designem a zajímavými funkcemi. Najdete na něm bleskselfie zrcátko a otočný prstenec na objektivu, který slouží k přepínání fotografických režimů. Kvalita fotografií je dobrá zejména za dobrého světla. Tisk je rychlý a vcelku kvalitní. Zajímavostí je kompatibilita se dvěma typy fotopapíru. K nevýhodám lze zařadit napájení dvěma AA bateriemi a absenci displeje.

Publikované: 01.01.2025
Aktualizované: 05.04.2024
Obsah článku:

Fujifilm Instax Mini 9

Instantní fotoaparát, rozměry výtisku 54 × 86 mm, integrovaný blesk, 2× AA baterie, hmotnost 307 g.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Instantní fotoaparát Fujifilm Instax Mini 9 je cenově dostupný, nachází se na něm několik zajímavých detailů, má kompaktní rozměry a k zahození není ani jeho design. Kvalita fotografií je na standardní úrovni. K výrazným plusům patří velmi rychlý tisk obrázků.

Maličký a chytrý

Na Fujifilm Instax Mini 9 se nachází několik zajímavých detailů. Prvním z nich je selfie zrcátko, které naleznete také na Fujifilm Instax Mini 11. Dále nás zaujala speciální CloseUp čočka, kterou můžete nasadit na objektiv. Slouží ke zmenšení zaostřovací vzdálenosti ze 60 na 35 cm. Na objektivu je také otočný prstenec pro nastavení některého z dostupných obrazových režimů.

Kvalita fotografií není nejvyšší, ale ani nejnižší. Nejlepších výsledků dosáhnete při fotografování v dobrých světelných podmínkách. Večer či v tmavých prostorách počítejte s příliš tmavými fotkami, což je však pro tento typ zařízení příznačné.

Fujifilm Instax Mini 9 recenze

Provedení, design a kvalitu zpracování hodnotíme pozitivně. Extravagantní barvy, ve kterých je tento model dostupný, nemusí oslovit každého, nám se však vysloveně líbí. Instax Mini 9 působí robustním a pevným dojmem. Pozor, pokud patříte k levákům, nemusí vám padnout do ruky, jelikož jeho tvar je uzpůsoben k držení v pravačceCenu považujeme za přiměřenou kvalitě a funkcím.

Rychlý tisk, nedomyšlené napájení

Instax Mini 9 je kompatibilní s fotografickým papírem, který je dostupný za poměrně vysokou cenu. Na výběr máte verzi s bílými okraji a také papír s černými okraji, který je o něco levnější. Kvalita tisku je na dobré úrovni, fotografie pořízené při horších světelných podmínkách však mohou být příliš tmavé. Rozměry výtisku představují 54 x 86 mm. Samotná fotka, tedy obrázek, má 46 x 62 mm. Výrazným pozitivem je velmi rychlé vytištění fotek.

Napájení fotoaparátu zajišťují 2 baterie typu AA, které by vám měly vydržet na zhotovení, resp. tisk cca 100 fotografií. Tento model nedisponuje integrovaným nabíjecím akumulátorem, což lze označit za nevýhodu. K nedokonalostem řadíme také absenci závitu na stativ na spodní straně.

Zkušenosti s Fujifilm Instax Mini 9

Více než 90 % recenzí spotřebitelů na fotoaparát Fujifilm Instax Mini 9 je pozitivních. Nejčastěji zmiňovanou výhodou je možnost tisku fotografií. Pozitivní spotřebitelé hodnotí také rychlost tisku, kvalitu snímků, rozměry a přiměřenou pořizovací cenu. Negativní hodnocení si vysloužila vyšší cena originálního fotopapíru, absence integrovaného akumulátoru a fakt, že fotografie jsou příliš tmavé i během jejich focení za denního světla. Některým spotřebitelům se zdá cena tohoto modelu poněkud příliš vysoká.

Recenzie a skúsenosti s instantným fotoaparátom Fujifilm Instax Mini 9
Zdroj: Heureka.sk

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Poměr mezi pořizovací cenou a kvalitou
Rychlý a vcelku kvalitní tisk snímků
Hezký design

Negatíva

Bez integrovaného akumulátoru
Horší kvalita fotografií při slabém světle
Bez displeje

Uzávěrka = 1/60 s ● Ohnisková vzdálenost = 60 mm ● Zaostřovací vzdálenost = od 60 cm ● Displej = ne ● Napájení = 2× AA baterie ● Rozměry filmu/snímku = 54 × 86 / 46 × 62 mm ● Rozměry fotoaparátu = 116 × 118,3 × 68,2 mm ● Hmotnost = 307 g


Testované produkty

Hodnocení:
(81.4%)