Hecht 5038 akumulátorová sekačka – recenze

Na první pohled může tento model působit trochu jako hračka, ale vězte, že výkonu v sobě ukrývá dostatek. V poměru k ceně je slušná také výdrž baterie. Ta však není součástí dodávky. Záběr je průměrný. Sekačka je určená pro travnaté plochy o výměře do 600 m2. Sběrný koš má dostatečný objem.

Publikované: 02.06.2022
Aktualizované: 24.08.2022
Obsah článku:

Hecht 5038

Akumulátorové napětí 1 × 40 V, záběr 38 cm, koš s kapacitou 40 litrů, výšku sečení lze nastavit od 25 do 75 mm, pojezd nemá.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Levná sekačka do předzahrádky

Porovnávat aku sekačky s benzinovými protějšky není určitě fér, proto ani v případě tohoto modelu nečekejte, že výkonem ohromí. Určitě však mile překvapí vzhledem. Záběr nože je 38 cm a kromě sečení dokáže trávu sbírat i do sběrného koše o objemu 40 litrů. Tímto možná nepřekvapí, nicméně spotřebitelé jsou z výkonu elektromotoru ohromení. Pojezd k dispozici není. Rovněž k sekačce nedostanete mulčovací záslepku nebo boční deflektor pro boční vyhazování.

Hecht 5038 recenze

Sběrný koš kombinuje plast a textilii a velmi dobře udržuje i prach, který tak nefouká přímo k uživateli. Nastavení výšky sečení je možné, a to ve standardním rozmezí 25 až 75 mm. Sekačka je z pohledu ovládání jednoduchá, váží jen 16,4 kg. Slabším prvkem jsou však kola, která jsou celoplastová a působí velmi laciným dojmem. Samotné plastové šasi sekačky je na tom z hlediska odolnosti dobře. Jedná se o tvrzené plasty.

Sekat můžete i „v noci“, ale...

Aku pohon je enormně tichý a nevadilo by vám, ani kdyby byl Hecht v provozu celé hodiny. Kromě tichého chodu je tu nula emisí, žádný benzín, olej ani jiné kapaliny. Sekačka není omezena kabelem, avšak výdrž udává baterie. Sekačka je kompatibilní se 2Ah nebo 4Ah bateriemi. Rozhodně doporučujeme akumulátor Hecht 005040B s kapacitou 4 000 mAh. Odhadovaná výdrž na jedno nabití je 400 až 600 m2. Pokud by vám to nedělalo problém, určitě si pořiďte jednu baterii do zásoby a nezapomeňte na nabíječku, kterou se sekačkou rovněž nedostanete. V případě menší baterie počítejte s poloviční výdrží. Startování je tlačítkové a rukojeť má měkčený úchop.

Zkušenosti s Hecht 5038

Levná aku sekačka je pro mnohé spotřebitele řešením k tomu, aby udržovali trávník kolem domu v absolutní kondici. Pokud nemáte potřebu sekat rozlehlé plochy, Hecht 5038 může být vskutku optimální volba, která nezruinuje vaši peněženku. Spotřebitele těší tichý chod sekačky a překvapil je i výkon. Sekačka klame tělem, které je celoplastové. Některé části nepůsobí zrovna odolně. Sekačka je dodávána bez akumulátoru. Slabinou jsou také plastová kolečka, která působí opravdu hračkářsky.

Recenze a zkušenosti s aku sekačkou Hecht 5038
Zdroj: Heureka.cz

Se sekačkou se dobře seká a snadno manipuluje. Má nízkou hmotnost a ergonomická řídítka. Záběr 38 cm je dostatečný i pro kapacitu koše 40 litrů. Sběrný koš se snadno upevňuje a nechybí ani praktické madlo. Pokud se vám nechce řešit dokupování baterií či nabíječek, možností je aku sekačka Riwall PRO RALM 3820, která je dodávána se dvěma bateriemi i nabíječkami. Výkonem i parametry se modelu značky Hecht bez problémů vyrovná. Hecht spotřebitelé chválí i za výsledek sečení, kdy nezůstávají žádná neposečená místa.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Tichý chod
Nízká cena
Snadno se ovládá

Negatíva

Bez akumulátoru
Kvalita některých plastových částí
Plastová kolečka

Doporučená plocha sečení: 600 m2 ● Akumulátorové napětí: 1 × 40 V ● Kapacita akumulátoru: bez akumulátoru ● Šířka záběru: 38 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 40 litrů ● Výška sečení: 25–75 mm ● Hmotnost: 16,4 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)