Ego LM1903E-SP akumulátorová sekačka – recenze

I ti nejnáročnější zákazníci označují tento model za „Teslu“ mezi akumulátorovými sekačkami. Důvod je zřejmý. Kromě skvělé výdrže baterie nabízí také lákavý design a řadu praktických vychytávek včetně LED světlometů. Skladování je perfektně řešeno díky sklápěcí konstrukci a parkovací poloze, nemluvě o efektivním výkonu.

Publikované: 02.06.2022
Aktualizované: 24.08.2022
Obsah článku:

Ego LM1903E-SP

Kapacita akumulátoru 1 × 5 000 mAh, záběr 47 cm, koš o kapacitě 55 litrů s indikátorem stavu naplnění, výšku sečení lze nastavit od 20 do 80 mm, pojezd.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Výkon, pojezd a perfektní ovládání

Výrobce uvádí, že výkonem se dokáže vyrovnat benzinovým sekačkám. Ne zcela, ale některým levnějším modelům určitě, benzin má z hlediska výkonu vždy své rezervy. Podíváme-li se však na recenze spotřebitelů, výkon sekačky a efektivita sečení jsou snad nejlepší v dané třídě. Ego je dodávána s akumulátorem a rychlonabíječkou. Elektromotor disponuje variabilními otáčkami, díky čemuž není problémem ani tráva vysoká 10, 15 či 20 cm. Motor se ani podle referencí zákazníků netrápí a zvládá i odolnější trávy a plevele. Nesmí se to však přehánět, nicméně husté travnaté plochy i s vyšším porostem rozhodně nejsou nezdolatelné.

Ego Power+ LM1903E-SP recenze

Sekačka umožňuje zadní vyhazování, sběr do koše a po zakoupení mulčovací sady i mulčování. Mulčovací kit zakoupíte na oficiální stránce výrobce. Sběrný koš má objem 55 litrů a nechybí ani mechanický indikátor stavu naplnění. Silnou stránkou v případě sekačky Ego LM1903E-SP je rozhodně pojezd. Akumulátorová sekačka s pojezdem má variabilní nastavení rychlosti v rozmezí od 2,2 km/h až po 5 km/h. Přímo na rukojeti se nachází otočný regulátor. Opomenout nemůžeme ani fakt, že záběr sekačky činí až 47 cm.

„Tesla“ mezi sekačkami

Ne nadarmo se sekačky značky Ego označují za Teslu ve své třídě. Inovativní design a kvalitní zpracování tomu nasvědčují. Sekačka váží 25 kg a celé šasi je z odolného polykarbonátu. Konstrukce splňuje i stupeň krytí IPX4 a nevadí jí déšť ani přímé slunce. Unikátní design je podtržen LED světlomety, které na stroji určitě nejsou jen na okrasu, můžete díky nim sekat ve večerních hodinách. Výšku sečení lze regulovat centrálním nastavením od 20 do 80 mm se sedmi polohami výšky sečení. Pohyb v terénu usnadňují velká pogumovaná kolečka.

Sekačka Ego je dodávána s 5 000mAh akumulátorem a rychlonabíječkou. Na jedno nabití zvládnete posekat reálně kolem 600 m2, což je vskutku skvělý výsledek. Přitom se vůbec nemusíte krotit. Bezúdržbový 56V bezuhlíkový motor si bere z baterie to, co potřebuje, a hospodaření je skvěle řešené. Nemluvě o faktu, že chod motoru je velmi tichý. Za účelem většího komfortu si můžete nastavit výšku rukojeti a velmi dobře je vymyšleno i skladování, díky sklápěcím držadlům a parkovací poloze zabere sekačka minimum místa. Zakoupit lze i větší akumulátory s kapacitou 7,5 nebo 10 Ah, jedná se však o poměrně drahou položku.

Zkušenosti s Ego LM1903E-SP

Výrobce svým produktům věří, a proto poskytuje záruku až 5 let na sekačky samotné, na baterie pak 3 roky. Recenze zákazníků mu dávají za pravdu. Dobře je hodnocena výdrž akumulátorové sekačky a také skvělá ergonomie a ovládání. Občasné stížnosti se týkají především vyšší ceny nebo absence mulčovací sady. Polykarbonátová konstrukce působí odolně a celý stroj vypadá velmi robustně. Výdrž plastů otestuje až čas. Celkem 47cm záběr nože a 55 litrů velký sběrný koš spolu vycházejí velmi dobře. Spotřebitelé jsou rádi za výkon, který Ego nabízí. Bezkonkurenčně si poradí i s vyšším porostem či plevelem.

Recenze a zkušenosti s aku sekačkou Ego LM1903E-SP
Zdroj: Heureka.cz

Zahradní technika je přitom již v základu dodávána s 5Ah akumulátorem a rychlonabíječkou. Jednou z největších výhod je fakt, že sekačka je bezúdržbová. Ženy potěší pojezd, takže ji nemusí tlačit ani táhnout. Pojezd má variabilní nastavení rychlosti a funguje opravdu bezproblémově. Při skladování oceníte praktické skládání konstrukce. Držadla lze výškově nastavovat. Tento model aku sekačky lze klidně označit za profesionální zahradní techniku.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Skvělý výkon a výdrž baterie
Pojezd s regulací rychlosti
Vhodná i do vyšší trávy

Negatíva

Vyšší cena
Bez mulčovací sady

Doporučená plocha sečení: 800 m2 ● Kapacita akumulátoru: 1 × 5 000 mAh ● Šířka záběru: 47 cm ● Pojezd: ano ● Objem sběrného koše: 55 litrů ● Výška sečení: 20–80 mm ● Hmotnost: 25 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)