Makita DLM382Z akumulátorová sekačka – recenze

Jednoduchá, ale výkonná sekačka s akumulátorovým pohonem nabízí kvalitní zpracování a velmi dobré výkonnostní parametry. Záběr sekačky je 38 cm a kapacita sběrného koše činí 40 litrů. Sekačka je určená pro prostor o maximální výměře 600 m2. V balení nenajdete akumulátory, které potřebujete rovnou dva. My doporučujeme sáhnout po akumulátoru Makita BL1860B, jehož kapacita je 6 000 mAh. Sekačka má skvělou ergonomii a dobře se ovládá. Mezi funkcemi se nachází i mulčování.

Publikované: 02.06.2022
Aktualizované: 11.11.2022
Obsah článku:

Makita DLM382Z

Akumulátorové napětí 2 × 18 V, záběr 38 cm, koš s kapacitou 40 litrů, výšku sečení lze nastavit od 20 do 75 mm, pojezd nemá.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Akumulátorové sekačky Makita si zákazníky získaly. Značka má v tomto segmentu velmi dobrou pověst. Daný model se v našem testu nachází díky pozitivním recenzím spotřebitelů. Zaujme také kvalitním zpracováním a solidním výkonem. Je určený pro plochy o výměře 500 až 600 m2.

Pro pravidelnou údržbu trávníku

Makita DLM382Z je pomocníkem v zahradě, který bez problémů zvládne sekat, mulčovat a sbírat do sběrného koše. Mulčovací záslepka sice není součástí balení, ale samotný koš můžete odejmout a vyklápěcí dvířka se uzavřou, záslepka tudíž není nutná, což uvádějí i samotní spotřebitelé. Kapacita koše je 40 litrů a nechybí indikátor naplnění. V dané třídě existují i modely s větší kapacitou. Šířka záběru sekačky je 38 cm. Se sekačkou se velmi jednoduše manipuluje a snadno se ovládá v členitém terénu, kde se nacházejí stromy, keře či skalky. Hmotnost je jen 14,5 kg.

Makita DLM382Z recenze

Nevýhodou je jistě fakt, že nelze nastavit výšku rukojeti, což může vyšším lidem nad 190 cm při sečení vadit. Sekačka disponuje výškovým nastavením úrovně sečení. Celkem je k dispozici až 13 poloh s výškou od 20 do 75 mm. Sekačka disponuje XPT úpravou proti stříkající vodě, takže sekačce nevadí ani sečení mírně mokré trávy. Zařízení je bez pojezdu.

Napájení dvěma akumulátory

Pohon je řešen dvěma akumulátory, které však nejsou součástí dodávky. S jedním akumulátorem sekačku nelze nastartovat. Sekačka je určena pro plochy o výměře 500 až 600 m2. Doporučujeme sáhnout po akumulátorech Makita BL1860B s kapacitou 6 000 mAh. S jejich výdrží a výkonem se bez problémů dostanete na horní hranici výdrže, což ovlivňuje i samotný terén. Levnější alternativu představuje Makita BL1830B s kapacitou 3 000 mAh. O stavu baterie vás informuje samotný LED indikátor, který je přímo na akumulátoru. Nabíječku je nutné dokoupit.

Spotřebitelé velmi chválí kvalitu konstrukce. Šasi sekačky je celoplastové. Také samotné baterie jsou umístěné pod tónovaným plastovým krytem. Tónovaný kryt eliminuje přímé sluneční záření a zabraňuje pronikání vlhkosti. Koši nechybí držadlo a jde o kombinaci plastu a textilie. Kolečka mají pogumovaný povrch, což je při pohybu na trávě rovněž výhodou.

Zkušenosti s Makita DLM382Z

Zákazníci na českém trhu sekačku hodnotí velmi pozitivně. Nejčastěji slova chvály adresují samotné konstrukci. Přestože jde o celoplastové provedení, materiály vůbec nejsou labilní, konstrukce naopak působí velmi odolně. Výrobce uvádí i stupeň krytí XPT vůči stříkající vodě. Pozitivní je jednoduché ovládání, je však škoda, že nelze regulovat výšku řídítek sekačky. Kolečka mají pogumovaný dezén a ocelová ložiska. Nízká hmotnost je z hlediska manipulace také pozitivní. Sekačka nemá pojezd.

Recenzie a skúsenosti s aku kosačkou Makita DLM382Z
Zdroj: Heureka.sk

Výkon sekačky některým stačí, jiným už méně. Jedná se však o aku sekačku určenou k pravidelné údržbě trávníku. Optimální výška trávy k sečení činí 4 až 5 cm. Akumulátorová sekačka Makita není určená k sečení vyšších travnatých porostů nebo odolnějšího plevele. V takovém případě se může dostavit zastavování a dušení sekačky. Akumulátory nejsou součástí dodávky, ale určitě doporučujeme vícekapacitní. V balení není ani nabíječka. Se záběrem sečení 38 cm jsou zákazníci spokojení. Větší záběr (43 cm) nabízí sekačka Makita DLM432PT2, která má i větší sběrný koš, a to o objemu 50 litrů.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Kvalitní zpracování
Jednoduché ovládání – nízká hmotnost
Kvalitní kolečka

Negatíva

Bez akumulátorů
Nelze nastavit výšku rukojeti

Doporučená plocha sečení: 600 m2 ● Akumulátorové napětí: 2 × 18 V ● Kapacita akumulátoru: bez akumulátoru ● Šířka záběru: 38 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 40 litrů ● Výška sečení: 20–75 mm ● Hmotnost: 14,5 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81.8%)