Riwall PRO RALM 3820 akumulátorová sekačka – recenze

Pokud je pro spotřebitele cena rozhodujícím parametrem, pak bude sekačka Riwall skvělou volbou. Nezaostává záběrem, který je 38 cm. Sběrný koš má 40 litrů a potěší především fakt, že již v základu dostanete v rámci dodávky dva akumulátory s kapacitou 4 000 mAh a také dvě nabíječky. Pro svůj chod potřebuje sekačka obě baterie. Sekačka je vhodná pro plochy o výměře 500 až 600 m2. Použit je klasický uhlíkový motor, který je hlučnější. Plasty jsou kvalitativně přímo úměrné ceně.

Publikované: 02.06.2022
Aktualizované: 23.08.2022
Obsah článku:

Riwall PRO RALM 3820

Akumulátorové napětí 2 × 20 V, záběr 38 cm, koš s kapacitou 40 litrů a indikátorem stavu naplnění, výšku sečení lze nastavit od 25 do 75 mm, pojezd nemá.

Prohlédnout nejlepší nabídku

Akumulátorová hobby sekačka Riwall je určena pro nenáročné spotřebitele, kteří však požadují pravidelnou péči o trávník kolem domu, v předzahrádce nebo na chatě. Největší výhodou tohoto modelu je fakt, že je dodáván s akumulátory i dvěma nabíječkami. Sekačku testoval a doporučuje i český magazín Receptář prima nápadů.

Poměr cena a výkon

V první řadě zaujme nízkou cenou. Nejde o to, že by byl Riwall nejlevnějším modelem aku sekačky na trhu, ale v dané cenové třídě nabízí solidní parametry a skvělé příslušenství. Záběr sečení je 38 cm. Výrobce doporučuje sekačku na plochy o výměře 500 až 600 m2. Za tuto cenu ještě nemůžete počítat s pojezdem. Sekačka však zvládá sekat a sbírat do sběrného koše. Mulčovací klín není součástí dodávky. Možný je proto jen sběr do koše nebo zadní vyhazování. Sběrný koš má kapacitu 40 litrů a také má indikátor stavu naplnění.

Riwall PRO RALM 3820 recenze

Výška sečení se nastavuje centrálně za pomoci jednoduché páčky. Sekat můžete na 25 až 75 mm, na výběr máte ze šesti poloh. Kolečka jsou celoplastová a zadní mají větší průměr. Startování probíhá za pomoci tlačítka. Sekačka nemá žádné emise, ale oproti konkurentům je samotný uhlíkový elektromotor více slyšet. Celoplastové tělo z polymeru je odolné, avšak provedení některých částí nepůsobí zrovna nejodolněji. Na první pohled je však sekačka robustní.

Akumulátory i nabíječky v balení

Konkurenty trumfne i tím, že k sekačce nemusíte nic dokupovat. Součástí balení jsou dvě 4 000mAh baterie a také dvě 20V nabíječky. Celková kapacita baterií je tedy 8 000 mAh. V praxi spotřebitelé uvádějí, že se výdrž pohybuje na avizované úrovni 500 až 600 m2, což je velmi dobrý výsledek. Stále je totiž řeč o levné aku sekačce s bateriemi a nabíječkami. Akumulátory jsou ukryty pod tónovaným krytem. Na baterie máte také plnou záruku dva roky. Sekačka se dobře ovládá, rukojeť je sklopná. Hmotnost celé konstrukce činí jen něco přes 15 kg a sekačku můžete bez problému přepravovat i v autě.

Zkušenosti s Riwall PRO RALM 3820

Českého výrobce Riwall musíme rozhodně ocenit. V daném segmentu přináší to, co mnoho spotřebitelů hledá, a sice akumulátorovou sekačku s bateriemi a nabíječkami. Žádná výrazná investice navíc vás tedy už nečeká. Z hodnocení zákazníků vnímáme kritiku směrem ke kvalitě některých plastových částí, nicméně kvalita je přímo úměrná ceně. Celé šasi působí velmi robustně. Motor je hlučnější a ve vyšší trávě zpomaluje, což spotřebitelé rovněž avizují. Vycházíme-li z názorů zákazníků, se sekačkou se dobře manipuluje a uživatelům se líbí i design.

Recenze a zkušenosti s aku sekačkou Riwall PRO RALM 3820
Zdroj: Heureka.cz

V balení jsou dvě nabíječky, a vy tak můžete po vybití nárazově nabít obě. Po úplném vybití se doba nabíjení na maximum pohybuje kolem 90 minut. Sekačka Riwall zvládne posekat dostatečnou plochu. Výhodou je také nulová údržba. Sekačka nedisponuje pojezdem, v takovém případě doporučujeme Riwall PRO RALM 4640 SPi se záběrem až 46 cm, ale v tomto případě bez akumulátoru a nabíječky.

Záverečné zhodnotenie

Pozitíva

Nízká pořizovací cena
Dvě baterie + nabíječky v balení
Jednoduchá montáž + snadné ovládání

Negatíva

Nevhodná na hustější trávu
Méně odolné plasty
Větší hlučnost

Doporučená plocha sečení: 600 m2 ● Akumulátorové napětí: 2 × 20 V ● Kapacita akumulátoru: 2 × 4 000 mAh ● Šířka záběru: 38 cm ● Pojezd: ne ● Objem sběrného koše: 40 litrů ● Výška sečení: 25–75 mm ● Hmotnost: 15,4 kg

Fotogaléria


Testované produkty

Prečítajte si

Hodnocení:
(81%)

Komentáre
Petr 27.Sep.2023

Stručná, ale vše podstatné vystihujicí recenze. Máme s touto sekačkou dlouholetou zkušenost, a mimo jiné již zde uvedené bych uvedl nižší výkon a životnost uhlíkového motoru (častější reklamace, či opravy).

Odpovedať